Bastardi 3 (2012) odpad!

A to jsem si myslel, že už to nemůže být horší. Tohle už není nic jiného než hromada sraček, v celém tom mučení diváka nenajdete ani jeden jediný zajímavý nebo alespoň přijatelný okamžik. Jediné, co se mi tam líbilo (tohle slovo vážně nepatří do komentáře k tomuto filmu), je píseň při úvodních titulcích, jenže to na hvězdu v žádným případě nestačí... Díky Bohu, že už je konec!

Bastardi 2 (2011)

O dost horší než jednička. Tam se alespoň dal najít nějaký nadhled a místy to bylo i vtipné. Mám pocit, že pan Magnusek se pokouší vyrovnat Hollywoodu, ale vyšlo z toho akorát podřadné filmové utrpení. A proč ta jedna hvězda? Protože díky tomuto snímku jsem konečně přišel o veškeré iluze, co se týká výkonů českých herců. Repliky Krampola a spol. by snad lépe odříkaly i vesnické báby ze Slunce, seno.

Bastardi (2010)

Takhle to dopadá, když chce člověk udělat díru do světa tím, že ukáže romskou menšinu v tom nejhorším světle. Jistě, taky na cikány nadávám, ostatně kdo ne, ale tohle... Pak se divíte, že se k nim naše společnost chová tak, jak se chová. Přesto se na to dá koukat, nesmíte si ovšem tenhle film pustit k srdci.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Měl jsem z toho strach, obrovský strach, že to podělají. Ale naštěstí se tohle může bez problémů srovnávat se Stargate. Stejně jako originál držel R. D. Anderson, tady takhle funguje J. Flanigan. Mnohem více technické, ale to mi vůbec nevadí, právě naopak. I Wraithi mi celkem sedí. Snad bude film...

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Wow. Můj v podstatě první sci-fi seriál, který mě absolutně chytil za srdce. R. D. Anderson to celý drží, nápady jsou úžasný a skoro každý díl něčím překvapí. Děkuji Bohu a režisérům, že tohle stvořili. Jeden čas jsem uměl vyjmenovat nazpaměť všech 214 dílů, ale zřejmě už jsem jich pár zapomněl. Každopádně se na tohle můžu dívat furt a pořád znova.

Ztraceni (2004) (seriál)

Škoda, velká škoda, ale nemůžu dát víc. První řada byla úžasná - postupně se seznamovat s jednotlivými postavami a jejich příběhy mě fakt zaujalo (třeba příběh Hurleyho nebo Sayida člověka dostane). Druhá řada snad ještě lepší - hlavně ta dějová linka s bunkrem. Finále druhé řady potom považuju za vrchol celého seriálu, který se už nepodařilo překonat. Třetí série už je horší - Ti druzí, to už prostě není ono. Ben je fakt dobrej záporák, ale... Od čtvrtý řady už jde celý seriál do řiti. Úplně bije do očí, jak už J. J. Abrams pořádně neví, co vymyslet, a tak to nahrazuje nesmyslama s cestováním v čase (i když to je přesně můj šálek kávy) a banalitama jako je operace slepého střeva. Ani Jacob to už nezachrání. Takže první dvě řady vrchol, zbytek průměr.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Za těch pět hvězd se mimořádně stydím, ale nemohu si pomoci. Nápad s bratrstvem pirátů prostě nefunguje, nápad s Kalypsó taky příliš ne. Jak to, že Barbossa, který byl v jedničce jen a pouze první důstojník na Jackově lodi, je teď náhle jedním z uznávaných pirátských vůdců?! A ta půlhodina mezi návratem ze světa mrtvých a sněmem bratrstva absolutně nedává smysl a v ději se zřejmě nevyznají ani sami tvůrci. Snad ani jediný dialog nedává sebemenší smysl, jsou tam, jen aby se o něčem kecalo. Tak proč se mi tenhle film tak líbí? Hudba. Soundtrack se prostě nikdy neoposlouchá. Hans Zimmer se doopravdy vytáh. ("Up Is Down") Souboj v maelstroemu. Efektně i hudebně vyumělkovaný, s překvapivým koncem, prostě úžasný. Zničení Endeavouru. Když Beckett kráčí a kolem něho lítají dělové koule i třísky, jsem v sedmém nebi. Jasně, je blbost, že ho žádná nezasáhne, ale je to tak skvělý! ("Je to jen dobrý obchod.") Loď na písečné duně. A to jsem si říkal, že příjezd Jacka v jedničce už nelze překonat. ("Chytrák Jack je blíž, než si myslíte.")

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Logika děje v porovnání s jedničkou výrazně pokulhává, ale s tím jsem tak trochu počítal. Snaha o co nejpřekvapivější záběry je místy až úsměvná (houpání koule z kostí - jenom tak mimochodem, podle Bořičů mýtů to není možný -, mlýnské kolo), ale ono to funguje! Lepšího záporáka jsem snad ani neviděl a závěrečná sekvence s krakenem vážně zanechá dojem. Vím, že si pět hvězd určitě nezaslouží, jenže když se na to tak krásně kouká!

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Nějak nevím, co si o tomhle filmu mám myslet - je to akčňák, fantasy, pirátská historka, komedie? Je to všechno dohromady. V porovnání s pokračováními rozhodně méně monumentální, ale jinak velmi příjemná podívaná. A Jackův příjezd je nezapomenutelný!

Hospoda (1996) (seriál)

Jak to ten Nárožný dělá, že umí to pivo točit a ty sklenice umývat, jako by opravdu byl hostinský? I ostatní charaktery jsou poměrně trefné a skvěle se doplňují. Akorát si nějak nedokážu představit, že zrovna taková společnost by se scházela u jednoho stolu. Nějaké hlášky jsou pro mě nezapomenutelné ("Von nahodí pojistky a na Ukrajině přestanou jezdit tramvaje!"). Většina dílů dobrá, pár celkem zbytečných.