Timecop (1994)

Víceméně podprůměr. Van Damme nepatří v žádném případě k mým oblíbeným akčním hrdinům

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Nemůžu jinak než 4 hvězdy. Film byl, ať si kdo chce co chce říká prostě vynikající. Byl tam vidět každý dolar z celých 300 miliónů, ale něco mi tam stejně chybělo. Pořád nad tím přemýšlím, ale vůbec nevím co to je. Keira Knightley musím říct, že mě docela překvapila. V minulých dílech se mi moc nelíbila, ale tady jsem zjistil, že je vážně nádherná a herecky na tom taky špatně není. Orlando Bloom mi za víc než dvě větu v tomto komentáři nestojí. Nejhorší herecký výkon v celém filmu. Bill Nighy jako vždy v roli Davyho Jonese excelentní a konečně jsme měli možnost ho vidět i bez masky a svých charakteristyckých chapadel. Ovšem opět mě přesvědčila o svém herectví i Naomie Harris v roli bohyně Calistó. Ale vrchol byl opět náš všem známý a všemi milovaný kapitán Jack Sparrow. Johnny Depp je prostě hvězda a až Jack Sparrow v pirátech nebude (Bůh dej aby to tak nikdy nebylo), výdělek bude sotva třetinový. Ale teď k celému filmu. Jako první je tu vynikající hudba Hanse Zimmera, který se díl od dílu překonává, a ještě když vycházíte z kina tak si prospěvujete známou znělku. Gore Verbinsky opět ukázal, že UMÍ natočit celosvětový trhák, ale v tomto díle bylo moc přestřelek a člověk se v tom občas ztrácí. Film se jmenuje Na konci světa a chtějí zachránit Jacka, a přitom po deseti minutách filmu na konci světa už jsou a Jack je jak by angličani řekli "free". Ale opět, jako i u ostatních dílů, bez Jacka by to bylo o hvězdičku nebo i o dvě míň

Kmotr III (1990)

Prvnímu dílu se to pořád nemůže vyrovnat. Moc mě mrzí, že to bylo natočeno až o 15 let později než oba předešlé. Ale záchvat Al Pacina na konci, byl proste nepopsatelný - k tomu se nedá nic dodat

Červená řeka (1948)

Abych řekl pravdu, tak já moc zastáncem westernovek nejsem. Samozřejmě kromě těch, kde hrají T. Hill a B. Spencer nebo Clint Eastwood. Ale tenhle filmeček se mi vážně moc líbil. I když jsem byl velmi ospalí, tak jsem se na to díval až do jedné hodiny ráno. Nejlepší byl ten dědula co prohrál ty zuby v kartách (nevím jak se jemnoval) :)

Musíme si pomáhat (2000)

Já tenhle film prostě mám rád. Jan Hřebejk zase jednou dokázal, že umí. K Bolekovi Polívkovi a Jaroslavu Dušekovi asi nic říkat nemusím, ale Csongor Kassai mě taky příjemně překvapil, už jenom pro jeho charakteristické rysy

Knoflíkáři (1997)

"Neplatíš, tak nepřepínej" :) Co k tomu mám dodat? Tohle je dokonalost sama

Na samotě u lesa (1976)

Tohle je prostě Český film - Kemrova hláška, která je tady asi stokrát je prostě originální

Město andělů (1998)

Co k tomuhle filmu mám dodat? Když jsem se na něj díval v jedenácti, moc se mi to nelíbilo. V jedenácti letech moc mladé kluky romantické drama neberou to asi ví každý. Ale když se na ten film dívám dnes, se sedmiletým odstupem, tak je to uplně něco jiného. Tak nádherný film plný touhy a vášně jsem dlouho neviděl. Meg Ryan už dlouho moc nemusím, ale když vidím ve filmu Nicolase Cage, tak prostě vím, že se dívám na správný film, a vím že to není ztráta času. Cage je herec s velkým H a dokáže zahrát snad cokoliv

Kmotr II (1974)

Abych řekl pravdu, tak mě dvojku trochu zklamala. A to asi jen z jednoho důvodu - absence Marlona Branda. Ale co mě potěšilo?? Že ho nahradil Robert De Niro, který hrál mladého Vita Corleone. Hlas De Nira a ještě k tomu italsky, to je slast pro uši. Pak mě velice nepotěšilo, změna Michaela Corleone. Vím, že to patří k filmu, ale v jedničce to byl takové hubené ořezávátko, které by ani mouše neublížilo, a ve dvojce už je to nelítostný Kmotr, kterého nic nezastaví. Ale samozřejmě dávám 5 hvězdiček, protože kdybych dal míň, tak se musel hodně stidět, za takové veledílo

Kobra 11 (1996) (seriál)

Už od roku 1996 je to pořád to samé. Simír je tam pořád, ale má pořád jiného parťáka. A nevim, jestli jim to za to stojí ničit každý díl min. 50 aut. Kdyby mi radši jedno dali :)