Gympl (2007) odpad!

Hmm, je vidět, že Vorlovi opravdu chybí mládí, ale je fakt, že to bylo točený pro mladistvý, takže nadržování jim v každým případě musí být. Jen mám pocit, že ne každý teenager je pruderní idiot co neumí do pěti počítat a ty co sou jakž takž v klidu tak maj za rodiče úplný kretény. Tenhle film je špatnej stejně jako jeho hlavní představitel (tedy syn pana režiséra). Nebudu lhát, sem hulič a hulím už docela dlouho, ale vylízanýho idiota co se celou dobu tváří, že ani neví jak se jmenuje, to ze mě fakt neudělalo. Co dělá rozmazlenej klučina z bohatý rodiny na státním gymplu (možná byl soukromej to si nejsem jistej, ale v tom případě nechápu, jak mohl krachovat). No a nakonec Matonoha nadrženej učitel. Dohromady to dalo slušnej odpad. Ani kozy Juroškoví to nezachránili.

Rebelka (2012)

Co dodat, kdo umí ten umí a Pixar prostě umí. Myslím si, že oscar je zasloužený (i když sem neviděl všechny animáky minulého roku), trochu mi tam vadí trojčata, ale který film nemá své mouchy. Já už se jen strašně těším až se Pixar trhne od Disneyho a pak začnou dělat pořádný pecky, možná se to nestane, to ukáže až čas. Já doufám, že jo.

Země bez zákona (2012)

Nemůžu říct, že se mi to nelíbilo, to bych lhal, ale..... Co se týče příběhu zajímavý. Co se týče záporáka, dokonalý. Co se týče hlavních hrdinů, to už považuji za problém. Mručící Hardy, který je zřejmě vskutku nezničitelný (uznávám, že po podříznutí krku, člověk nevykrvácí hned, pokud nebyla porušena tepna, ale tady to bylo natočený tak, že by jí ten vrahoun porušil určitě), LaBeouf já vám nevim, ale každý jeho výkon mi připadá na chlup stejný a na konec Clarke, kterej mi z těch třech připadl rozhodně nejlepší. No pak už stojí za zmínku jen Oldman, kterýho tam mohlo bejt víc.

Záhada Blair Witch (1999)

Nikdy nezapomenu na tu reklamu. Uznávám, že u mnohých dokumentů o tomhle filmu sem se bál víc než pak při filmu samotném. No je fakt, strašidelný 86 minut sledovat lidi co pořád chodí v kruzích v lese a nevšimnou si, že tam stojí dům. No a když třetí den projdou kolem stejnýho kořene, tak zahodí mapu. Každýmu muselo bejt po dvaceti minutách jasný, že je to fake. Běhat s kamerou po lese a občas zaslechnout něco paranormálního a finále? No týpek se potřeboval v koutě vymočit a borce spadla kamera. No prostě nuda. Byl sem velmi zklamaný, ale to u těhle filmů je asi vždycky. Navíc díky dokumentům vím, že tam spletli několik věcí dohromady. Pokud vím ta vrcholová scéna v koutě byla podle vraha, kterej nechal jedno dítě stát v koutě a druhý podříz. Údajně mu to poručila čarodějnice. Takže vlastně celej film byl o útěku blázna, kterej je dost dlouho strašil v lese asi. Nebo to byla čarodějnice? Kdo ví. Pro mě tenhle film zůstane béčkem. Dokonce i dvojka se mi líbila víc.

Skyfall (2012)

Popravdě nikdy sem nebyl velký fanda Bondovek. Vlastně sledovat je díl po díle sem začal až s příchodem Daniela Craiga. Uznávám, že tohle je zřejmě jeho nejlepší Bondovka, ale i tak sem trochu skeptický. Začátek s bagrem byl super, pak ale přišel první "skyfall" z opravdu velké výšky a já začal pochybovat. Naprostým fiaskem pro mě byla část kdy Javier Bardem se dvěma dalšími kumpány napochoduje bez jakéhokoli odporu do vládní budovy a začne střílet po ministrech. Pak fakt, že pokaždý když mohli Bonda bez problému zastřelit, nestříleli. Já vím, že o tomhle to asi je, ale proč. Ty scény byli totálně zbytečný. Nejsem si jistý, ale taky si myslím, že v tomhle filmu měla "Bondgirl" snad nejkratší výstup co sem kdy viděl. Ovšem sestřelování panáku beru, jako nejlepší část filmu. Nebylo to špatný, jen mám pocit, že scénáristům došli nápady ve chvíli kdy Bardem utekl z MI6. Na druhou stranu jeho výkon byl super a trochu mě mrzí, že nedostal víc prostoru.

Velkej biják (2007) odpad!

Takhle to dopadá, když si někdo myslí, že parodie nemusí mít příběh a stačí namixovat spousta různých filmů dohromady. Největší problém tohohle počinu je ten, že už to ani neni vtipný. Líbili se mi Scary movie (až na trojku, pětku sem ještě neviděl), i když to bylo dost přehnaný, ale žádný šílený taneční výstupy, drželi se určitých filmů a ty pak parodovali tu a tam přidali něco, ale to něco bylo vtipný. Na konci tohohle počinu už musí být všem absolutně jasný, že vlastně o nic nešlo. Najdou ovladač a daj jím všechno dohromady (z jakýho je to filmu, myslím, že tam hraje Ben Stiller) a máme tu velký konec. Tenhle film bych nenazval Velkej biják, ale Děsnej propadák.

Chata v horách (2012)

Tento film je hezky natočená pocta hororovému žánru se vším všudy. Popravdě sem od toho očekával trochu víc, ale i tak sem byl příjemně překvapen. Především na konci. Možná je chyba, že sem tenhle film viděl jen jednou a nevšiml sem si všech narážek a že jich tam bylo. Co se týče strachu, tak tady s ním počítat opravdu nejde a hlavně tohle nemá být o strachu. Je to poupravený průřez všemožných hororů podobně jako tomu bylo v Muzeu voskových figurín 2. Kdo nemá rád horory ať na to nekouká, protože mu to stejně nic neřekne. Já sem fanoušek, ale i tak nemohu dát pět hvězdiček.

Paranormal Activity 4 (2012)

No tak já nevím. Jednička nuda, dvojka nuda, v trojce bylo pár pěkných scén a čtyřka? Pořádná nuda. V podstatě toho ducha, ďábla nebo neviditelného super svalouše nechápu. Proč tu rodinu nevykosil hned a nechával si to až na poslední čtvrt hodinu? Pravděpodobně nejvíc má asi děsit fakt, že je v baráku dítě o který šlo v prvních dvou dílech, bohužel tak nemastný a neslaný. Je opravdu hrůzostrašný, že každou noc stojí před televizí a mumlá si pro sebe. No a když odejde tak si tam pro změnu mumlá další nemastný a neslaný dítě. No prostě nuda a nuda. Nevím, jak to může kohokoli děsit. Pětka bude, to je jasný, ale jestli u ní budu i já? To je otázka.

Grimm (2011) (seriál)

Původně sem to nechtěl nijak hodnotit, ale některé komentáře mi prostě nedali. Chápu, že lidi co viděli první díl případně pár dalších jsou otráveni špatností a nepochopitelným dějem. Faktem, ale zůstává, že když to sledujete pořádně, zjistíte, že to není jen o náhodných vesenech (lidé co vlastně ani nejsou lidé). Tenhle seriál rozhodně příběh má, viděl sem obě řady a věci neřešené z první řeší v druhé. Druhá se začne řádně rozjíždět, ale stejně, jako všechny seriály i tento má prázdné díly pouze pro výplň. Tak to prostě chodí. Ode mě dostal tři hvězdy (víc si asi opravdu nezaslouží), ale rozhodně nemůžu říct, že by mě to nebavilo, jen občas. Zaujal mě nápad. Jen si prostě myslím, že když už tu hodnotíte seriál, nehodnoťte ho dokud ho nedokoukáte. Pokud to dokoukat nesnesete, nehodnoťte.

Paranormal Activity 2 (2010)

Doufal jsem, že když už se u jedničky prokázalo, že je to podvrch a vydělalo to dost peněz, tak se ve dvojce pořádně odvážou. No nic. Občas sem měl pocit, že ty strašidelný místa musím hledat a párkrát sem je asi nenašel. Závěrečnejch 10 minut tenhle film fakt nezachrání. Uznávám, že zlomení vazu bylo celkem efektní. Proto asi ty dvě hvězdy.