Comeback (2008) (seriál)

Rozhodně nejlepší český seriál co znám a taky nejoblibenější, vtipný... Drsně vtipný. Ozzáka fakt žeru, dokonce jako jednu z mých oblíbených televizních postav, všechny díly jsem viděl nejedonou, a připadá mi to jako nedávno co dávali první díl, ikdyž jsem začal až od šestého :). A ostatní postavy mi příjdou docela normální, ze kterých občas výjde něco vtipného, naopak nenávidím Simonu, ikdyž spíše jen z toho co slyším o její ''výchově''. Ikdyž to dávají snad po šesté na Nově, pořád se na reprízy dívám.

Griffinovi (1999) (seriál)

Ha, dokonalý animovaný seriál plný dokonalých gagů a z části i krásný. A kopie Simpsonů? kdeže? Tohle se od Simpsonů náhodou úplně liší (no spíše humorem a příběhem, nikoli dějem) Tady je humor drsnější, dospěláčtější a prostě lepší, zatímco Simpsonovi jsou totálně dětínští. A co nejlepší, je zde spoustu politického humoru, který prostě miluju, dokonalé zesměšnění konzervatismu, stejně jako u novějšího a o něco lepšího American Dad!, jak už můžete z mého profilu vyčíst, opovrhuju pravicovou politiku, a Seth MacFarlane to tady skvěle ukazuje jak jsou republikáni na hlavu, jako by to točil přímo pro mě. Náboženství-to samé. A co South Park- to siice taky, ale u toho to tvůrci ukazujjí mnohém horším stylem, který nenávidím. Prostě miluju tyhle anti- politické animáky pro starší. A seriál? no nejradši mám Stewieho a Briana, za to nesnáším Lois a chybí mi Cleveland,který se má letos vrátit, viděl jsem zatím všech 11 sérii, všechny se mi líbí. // ZAJÍMAVOSTI: Postavu sociopatického Jamese Woodse dabuje sám James Woods. // Šest nejpravidelněji se vyskutujících dabérů dabuje přes 23 různě důležitých postav, z toho jen Seth MacFarlane nejméně 9. // Jediná postava, která se objevila ve všech epizodách, je Brian. // V USA byl seriál vysílán na stanicích FOX TV a Adult Swim, stejně jako sesterské seriály American Dad! (od r. 2005) a Cleveland Show (od r. 2009). // Seth MacFarlane, Mila Kunis, Patrick Warburton a Patrick Stewart později spolupracovali i na filmu Méďa (2012) režírovaném Sethem MacFarlanem. // Postava Adama Westa je pojmenovaná po svém dabérovi. // V anketě ''25 nejlepších postav seriálu" se na prvním místě umístil Stewie. // Časopis Wizard umístil Stewieho na 95. místo žebříčku "Největších fiktivních padouchů všech dob". // Postava Briana je do jisté míry založená na jeho stvořiteli a dabérovi Sethovi MacFarlaneovi. Seth stejně jako Brian je ateista, má rád jazz, nemá rád konzervativce, podporuje legalizaci marihuany a má v rodině gayského bratrance, což ho jistě motivuje bojovat za práva homosexuálů. // Ve 2. epizodě 8. série s názvem "Family Goy'' zjistí Lois, že je po matce Barbaře židovka. Alex Borstein, která dabuje Lois i Barbaru, je skutečně židovka, // Seth Green se pro dabing Chrise inspiroval postavou Buffalo Billa (Anthony Hopkins) z filmu Mlčení Jehňátek (1991). // V 2. epizodě 9. série s názvem ''Outstanding Broadcast'' dabuje Rushe Limbaugha sám Rush Limbaugh.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

DOKONALÝ americký sitcom, který jsem objevil už před pár lety, ale teprve letos na jaře, jsem ho (online) začal skutečně sledovat, téměř každý díl jsem viděl pětkrát a hezky po sobě a o víkendu i kolem 15 epizod za den!, kdyby nebyly takové náročné dialogy o vědě, znal bych všechny dialogy zpaměti. Ze všech hlavní postav mám nejradši jednoznačně Sheldona (bazinga!) a zpočátku mi trochu vadí Howard, ale pořád ho mám dost rád, ale pak mi vadit přestal, když trochu dospěl a později mi zase jako trochu protivná přišla Amy. Vlastně všichni mi trochu vadí tím jak si dělají navzájem ze sebe srandu (Howard) a postupem času Sheldon jak je čím dál více sebestřední narcistický sobec (no to bude dabingem, který preferuju, ale to bude, že, když náhodou v originále, tak to hůř poznám ty emoce a jinek mi ten dabing špatný nepříjde a s tím dabingem to zní provokativněji). Tenhle sitcom mi zkrátka nedá spát, a ani bdít. Tohle považuji právem za nástupce co já vím ''Přátel''. (ikdyž pro okraj ''Přátelé'' v nijak moc velké oblibě nemám, spíš jde o hodnocení ostatních a kritik a kultovního zázemí.) A všechny série jsou úžasné ZAJÍMAVOSTI: Spoiler: Za Rajovu (Kunal Nayyar) neschopnost mluvit se ženami může úzkostná porucha zvaná Selektivní mutismus která se dá definovat: přestože je někdo schopen mluvit a také to v určitých situacích nebo s určitými lidmi běžně dělá, v jiných situacích nebo s jinými lidmi to nedokáže. Raj se ženou nepromluví, aniž by byl pod vlivem, až do poslední epizody 6. série. // V jedné epizodě ve scéně, kde je Howard (Simon Helberg) v posteli s Leslie Winkle (Sara Gilbert), se Howardova matka zeptá, jestli je dívka, kterou má v posteli, židovka. Howard se Leslie zeptá, a ta odpoví ''ne'', ale matce zalže, že ano. Představitelka Leslie Sara Gilbert je ve skutečnosti židovka. // Za neschopnost vyslovení písmene 'r' u Barryho Kripkeho (John Ross Bowie) může porucha řeči zvaná rotacismus. // Chyba v seriálu: V 5. epizodě 5. série s názvem ''Variace na Schrodingerovu Kočku'' na konci řekne Leonard (Johnny Galecki) Brentovi Spinerovi, že ho pozve na jeho narozeniny. Podle 17. epizody 1. série "Reakce na Arašídy'' ale Leonard narozeniny neslaví. // Hra kámen-nůžky-papír-tapír-Spock byla vymyšlena už před seriálem fanoušky seriálu Star Trek (od r. 1966) Samem Kassem a Karen Brylou. // Postava Sheldona (Jim Parsons) je obrovský fanoušek Star Treku (od r. 1966) či seriálu Doctor Who (od r. 2005), pravda je ale taková, že Jim Parsons ani jeden ze seriálů nikdy neviděl. // ''Caltech'', kde hlavni postavy pracují skutečně existuje, jde o zkratku ''California Institute of Technology'' a v seriálu někdy komparzují skuteční studenti. // Rajův (Kunal Nayar) otec je gynekolog, matka herečky Aarti Mann, která hraje Rajovu sestru Priyu, je gynekoložka. // Sheldon neumí řídit, tak se nechává vozit. Jeho představitel Jim Parsons ve skutečnosti rád řídí sám a když jede jako spolujezdec, dělá se mu zle. // 4 podlaží domu hlavních postav jsou ve skutečnosti jen jedno po záběrech upravované. // Jimovi Parsonsovi v roce 2011 předala Zlatý Glóbus Kaley Cuoco. // Úvodní písnička od Barenaked Ladies je ''History of Everything.'' // Howard (Simon Helberg) říká, že Spock má rande jednou za 7 let. Postava Spocka (Leonard Nimoy) v seriálu Star Trek (od r. 1966) ''ve skutečnosti'' měla rande jednou v životě v 7 letech. // Spoiler: Přes Howardův (Simon Helberg) 'sexuální apetít' se nejen jako první z hlavních postav oženil, ale je také jedinný kluk z party, který neviděl Penny (Kaley Cuoco) nahou. // V 8. epizodě 2. série s názvem "The Lizard-Spock Expansion" zazněla písnička "She Blinded Me with Science", která byla úvodní písní k neodvysílaném pilotu. // Barry Kripke (John Ross Bowie) mluví stejně jako zaměstnanec Warner Bros Elmer Fudd. // Howard (Simon Helberg) má v pokoji postavy ze světa sci-fi a komiksů pouze ženského pohlaví. Jedinnou fiktivni sci-fi postavu neženského pohlaví je soška Jabby The Hutta ze světa Star Wars. // V epizodě číslo 100, konkrétně 13. epizodě 5. série se objevuje připomínka pilotního dílu, a to ve scéně, kdy Sheldon (Jim Parsons) a Leonard (Johnny Galecki) vcházejí do bytu a Penny (Kaley Cuoco) má otevřenné dveře do bytu. Prakticky stejná scéna se objevila i prvním epizodě, kdy se hrdinové s Penny setkali poprvé. // V prvním díle se objevují šampony "Darth Vader" a "Luke Skywalker". Tyto šampony skutečně existují. // Raj (Kunal Nayar) nemůže se ženami mluvit, pokud jsou je s ní nebo s nimi v jedné místnosti. V prvním díle však může, ale ne v přílišné blízkosti. // Příjmení ''Hofstadter'' zaznělo i v seriálu Dharma a Greg (od r. 1997), konkrétně v 21. epizodě 2. série. // Jen jednou je vidět schodiště v domě hlavních postav z jiného úhlu než obvykle, a to v e 2. epizodě 1. série s názvem ''The Big Bran Hypothesis''. // Ve 2. epizodě 1. série s názvem ''The Big Bran Hypothesis'' je řečeno, že Švédsko nemá vesmírný program. Později po odvysílání epizody jej však už obdrželo. // Chyba v seriálu: Ve 2. epizodě 1. série s názvem ''The Big Bran Hypothesis'' Leonarda (Johnny Galecki) probudí bouchnutí dveří od bytu Penny (Kaley Cuoco). Když ale k nim dojde, jsou otevřené. // Chyba v seriálu: V 5. epizodě 3. série s názvem ''Korolár Hrůzostrašné Polevy'' Bernadette (Melissa Rauch) říká, že nemá ráda psy, ale v 22. epizodě 6. série ''Experimenty s Protonem'' bez problémů hlídá s Howardem (Simon Helberg) Rajovo (Kunal Nayar) štěně. // Ve 4. epizodě 1. série s názvem ''The Luminous Fish Effect'' Sheldon (Jim Parsons) hádá váhu Pennina (Kaley Cuoco) auta na 4 000 liber, ve skutečnosti Pennin Volkswagen Golf váží jen kolem 2 000 liber. // Ve 4. epizodě 1 . série pojmenované ''The Luminous Fish Effect'' Sheldonova (Jim Parson) matka (Laurie Metcalf) sedí na ''slavném Sheldonově místě '' na gauči, aniž by měl Sheldon vůči tomu námitky. // Leonard (Johnny Galecki) hraje na Violoncello, jeho představitel Galecki na violoncello skutečně umí. // Chyba v seriálu: V epizodě ''The Hamburger Postulate'' je Lesliin (Sara Gilbert) prstoklad na houslích viditelně mimo hudbu. // Chyba v seriálu: V epizodě ''The Hamburger Postulate'' Leslie (Sara Gilbert) říká, že Leonard (Johnny Galecki) je na heroinu nebo ho Penny (Kaley Cuoco) vzrušuje, protože se mu rozšířily zorničky, heroin ale ve skutečnosti nezpůsobuje rozšíření zorniček. // Chyba v seriálu: V epizodě ''The Hamburger Postulate'', kdy se Leonard (Johnny Galecki) probudí vedle Leslie (Sara Gilbert), strčí prst přes brýle, když je chce vzít, což dokazuje, že jsou falešné. // V epizodě ''The Dumpling Paradox'' nazve Howardova (Simon Helberg) matka Howardovu ''přítelkyni'' křesťanskou nadávkou ''děvkou z Babylonu'', což není u židovky moc pravděpodobné. // Během nejméně prvních šesti sérií se Sheldon (Jim Parsons), který je abstinent, třikrát opije. // Penny (Kaley Cuoco) se v prvních šesti sériích v Rajově (Kunal Nayar) bytu objeví pouze dvakrát. // Chyba v seriálu: V 9. epizodě 1. série s názvem ''Cooper-Hofstadterova Polarizace'' Leonard (Johnny Galecki) říká, že by mohl vyhrát Nobelovu cenu, v 1. epizodě 1. série ''Pilot'' však říkal, že nejspíš ne. // Leonard (Johnny Galecki) do své současné výšky dorostl v osmé třídě. // Sheldon (Jim Parsons) obvykle klepe třikrát, v prvních epizodách však klepal normálně. // V 10. epizodě 1. série s názvem ''Decay Loobenfeld'' Sheldon (Jim Parsons) hodí do odpadkového koše svoje jídlo, pak ho ale vytáhne, což je při jeho přehnaných hygienických návycích více než nečekané. // Chyba v seriálu: V 11. epizodě 1. série s názvem ''Lívancová Anomálie'' Sheldon (Jim Parsons) říká, že někdo snědl všechen meruňkový jogurt, pak řekl, že to byl nejspíš Leonard (Johnny Galecki), přestože ví, že Leonard je alergický na laktózu. // Chyba v seriálu: V 7. epizodě 2. série s názvem ''Polarizace Kalhotkové všehochuti'' ve scéně, kdy Leonard (Johnny Galecki) předává Penny (Kaley Cuoco) ''Sheldonův kryptonit'' na papíře, je jasně viditelné, že na papíru nic není. // Chyba v seriálu: V 6. epizodě 7. série pojmenované "The Romance Resonance'' mají slavit Howard (Simon Helberg) s Bernadette (Melissa Rauch) 1. výročí 1. rande, to ale měli už ve 3. sérii, což by měly být tak 4 roky. // Ve 13. epizodě 1. série ''Batnádoba a Chybný Předpoklad'' po výhře na fyzikální olympiádě zazní píseň ''We Are the Champions'' od Queen, jejichž kytarista je také astrofyzik. // Ve 13. epizodě 1. série s názvem ''Batnádoba a Chybný Předpoklad'' Sheldon (Jim Parsons) sedí bez větších námitek na jiném místě než ''jeho'' na gauči. // Chyba v seriálu: Ve 13. epizodě 1. série ''Batnádoba a Chybný Předpoklad'' k poslední otázce na fyzikální olympiádě Dr. Gablehauser (Mark Harelik) řekne, aby vyřešili rovnici, na obrazovce přitom žádná není. // V epizodě ''The Nerdvana Annihilation'' Raj (Kunal Nayar) nabídne Leonardovi (Johnny Galecki) 1000 Rupií, Sheldon (Jim Parsons) se zeptá, jaký je kurz a Raj neodpoví. Tehdejší kurz byl cca 22 amerických dolarů. // Ve 14. epizodě 1. série s názvem ''The Nerdvana Annihilation'' má na stroji času Sheldon (Jim Parsons) nastavené datum 22. dubna, což je datum odvysílaní epizody. // V 7. epizodě 2. série pojmenované ''Polarizace Kalhotkové Všehochuti'' je vidět klingonský slovník. Ten opravdu existuje, poprvé vydán v roce 1992. // Chyba v seriálu: Ve 14. epizodě 1. série ''The Nerdvana Annihilation'' se Leonard (Johnny Galeck) chtěl dostat o doby, kdy Alexander Graham Bell vynalezl telefon, a že by mu u jeho dveří mu otevřela jeho manželka. Alexander Graham Ball přitom svojí manželku poznal až poté, co vynalezl telefon. // Chyba v seriálu: V 16. epizodě 1. série pojmenované ''The Peanut Reaction'' Leonard (Johnny Galecki) říká, že hraje na XBox live. Později je ale vidět, že má XBox 360. // Chyba v seriálu: V 16. epizodě 1. série s názvem ''The Peanut Reaction'' má Raj (Kunal Nayar) při zpívání v jednotlivých záběrech ruzné množství stuh, které jsou v různých polohách. // Chyba v seriálu: V 17. epizodě 1. série ''Mandarínkový Faktor'' se Leonardova (Johnny Galecki) limonáda v kantýně v jednotlivých záběrech otáčí. // V den premiérového vysílání 17. epizody 1. série s názvem ''Mandarínkový Faktor'' byla odvysílána i epizoda seriálu Sběratelé kostí (od r. 2005) ''The Pain in the Heart''. V obou epizodách je odkaz na Schrodingerovu kočku. // Chyba v seriálu: V 17. epizodě 1. série ''Mandarínkový Faktor'' Sheldon (Jim Parsons) vysvětluje experiment Schrodingerova kočka špatně. Říká, že jed v krabici má vybuchnout v náhodný moment, má to ale být v určitý kvantový okamžik. // Chyba v seriálu: V 17. epizodě 1. série s názvem ''Mandarínkový Faktor'' si Penny (Kaley Cuoco) nalije do zmrzliny čokoládový sirup, který rozlije i mimo, ale v dalším záběru se žádná skvrna neobjevuje. // Chyba v seriálu: V 1. epizodě 2. série pojmenované ''Paradigma Zkažené Ryby'' Sheldon (Jim Parsons) s Rajem (Kunal Nayar) diskutuje u televize o herečkách Aishwarya Rai a Madhuri Dixit, v televizi je ale slyšet hlas Alky Yagnik. // Chyba v seriálu: V 1. epizodě 2. série ''Paradigma Zkažené Ryby'' Sheldon (Jim Parsons) říká, že od doby, co ho matka přestala kojit, nic nezapomíná, avšak při jmenování hereček, které hrály Catwoman, zapoměl na Lee Meriwether. // Chyba v seriálu: V 5. epizodě 2. série s názvem ''Euklidovská alternativa'' Sheldon (Jim Parsons) říká, že nejběžnější název ulice je "2. ulice". Pravdou ale je, že nejběžnějším názvem je ''Park Street''. // V 7. epizodě 2. série Rajovi (Kunal Nayar) a Howardovi (Simon Helberg) otevřou modelky Analeigh Tipton a Samantha Potter, které v pořadu Amerika hledá topmodelku (od r. 2003) skončily na 2. a 3. místě. // Chyba v seriálu: V 8. epizodě 2. série ''Rozšíření o tapír-Spock'' se v místnosti Mars Roveru v změní hodiny. // Chyba v seriálu: V 9. epizodě 2. série s názvem ''Triangulace Bílého Křestu'' se ukáže, že Leonard (Johnny Galecki) často používá heslo Kal-El, což je kryptonské jméno Supermana. // Chyba v seriálu: V 9. epizodě 1. série pojmenované ''Triangulace Bílého Křestu'' Sheldon (Jim Parsons) říká, že jahody nejsou ovoce, jahody ale ve skutečnosti jsou ovoce, ale jestli to něco není, není to jeden z druhů bobulí. // Chyba v seriálu: V 9. epizodě 2. série ''Triangulace Bílého Křestu'' Stephanie (Sara Rue) Leonardovi (Johnny Galecki) vypráví historku, jak jednomu pacientovi spadla během operace do něj náušnice. Když se to poté zjistilo, prý tu druhou schovala a odešla. V USA jsou však ve skutečnosti lékaři povini před vstupem na sál všechny šperky odložit // V 10. epizodě 2. série je Howardův (Simon Helberg) nápis na plechovce ''Dr. Pepper'' přeměněn na ''Dr. Peeper.'' // V 11. epizodě 2. série s názvem ''Hypotéza dárkových předmětů do koupele'' má Sheldon (Jim Parsons) na Vánoce ubrousek podepsaný Leonardem Nimoyem. Ubrousek skutečně byl podepsán Leonardem Nimoyem, existuje i jeho fotografe. // Chyba v seriálu: V 11. epizodě 2. série s názvem ''Hypotéza dárkových předmětů do koupele'' má Leonard (Johnny Galecki) při ležení na gauči nohy na Sheldonově (Jim Parsons) místě, aniž by měl proti tomu námitky. // V 11. epizodě 2. série s názvem ''Hypotéza dárkových předmětů do koupele'' je uvedena cena Grant McArthurova génia. Ta skutečně existuje, obvykle ji dostávají lidé vě věku 20-40 let pracující v jakémkoli oboru. Cena se dostává po hlasování anonymního výboru a vítěz je informován telefonicky. // V 11. epizodě 2. série ''Hypotéza dárkových předmětů do koupele'' Leonard (Johnny Galecki) pronese: "It's a Saturnalia miracle!". Saturnálie byl staro římský festival, kde si lidé rozdávali dárky a také se odvracovali od společenských norem. To musel být odkaz na situaci, kdy Sheldon (Jim Parsons) ''překonal normu'' a objal Penny (Kaley Cuoco) za vánoční dárek. // Chyba v seriálu: Ve 12. epizodě 2. série s názvem ''Labilita Robozabijáka'', kdy na začátku robozabiják M.O.N.T.E. ničí toustovač, je vidět, že je z polystyrenu. // Chyba v seriálu: Ve 14. epizodě 2. série s názvem ''Finanční alternativy'' si Howard (Simon Helberg) stěžuje na bolest, že ho pálí dvanácterník z žaludečních šťáv. Vve skutečnosti je dvanácterník část tenkého střeva a s žaludečníma šťávama nemá nic společného. // Chyba v seriálu: Ve 14. epizodě 2. série s názvem ''Finanční alternativy'' se mění Kurtovi (Brian Patrick Wade) polohy ve dveřích. // Chyba v seriálu: V 15. epizodě 2. série s názvem ''Mateřská kapacita'' Leonard (Johnny Galecki) podává své matce Beverly (Christine Baranski) čaj a chytá ho levou rukou. V dalším záběru, když si ho dává k ústům, jej ale drží v pravé. // Chyba v seriálu: Na začátku 16. epizody 2. série pojmenované ''Polštářové stigma'' má Howard (Simon Helberg) otevřenou paintball pistoli a pravděpodobně prázdnou, přestože měl zrovna krýt. // Chyba v seriálu: V 16. epizodě 2. série ''Polštářové Stigma'' Sheldon (Jim Parsons) střelí Leonarda (Johnny Galecki) pětkrát, na sobě má však skvrn sedm. // V 17. epizodě 2. série s názvem ''Setkání s Terminátorem'' hostuje herečka Summer Glau. Původně však měla hostovat Katee Sackhoff, ta se ale objevila v jiných dvou epizodách jako Howardova (Simon Helberg) erotická představa. // V 17. epizodě 2. série s názvem ''Setkání s Terminátorem'' Penny (Kaley Cuoco) říká, že může hrát Annu Frankovou, přitom Kaley Cuoco jednou Annu Frankovou hrála, a to v seriálu 8 Simple Rules... for Dating My Teenage Daughter ( od r.2002) v epizodě ''Merry Christmas: The Story of Anne Frank and Skeevy'' // V 17. epizodě 2. série ''Setkání s Terminátorem'' se objevuje skutečný držitel Nobelovy ceny George Smoot v roli sebe samého. Smoot dříve uvedl, že je sám fanoušek seriálu. // V 17. epizodě 2. série s názvem ''Setkání s Terminátorem'' si Leonard (Johnny Galecki) čte na cestě na setkání s Georgem Smootem knihu "Wrinkles In Time", kterou George Smoot napsal. // Chyba v seriálu: V 17. epizodě 2. série s názvem ''Setkání s Terminátorem'' hlavní hrdinové nastupují do vlaku na nádraží, které je ve skutečnosti v Burbanku, a když mají jet do San Franciska, ve skutečnosti se od něj vzdalují - směřují jižně od San Franciska. // Chyba v seriálu: V 18. epizodě 2. série ''Produktivní Pracovní Písen'' Sheldon (Jim Parsons) říká, že by si v životě nedal kávu, protože matce sliboval, že si nikdy nezačne s drogami, přitom ve druhé epizodě 1. série si kávu dává. // Chyba v seriálu: V 18. epizodě 2. série ''Produktivní Pracovní Písen'' Sheldon (Jim Parsons) říká, že výrobní linka byla vynalezena Henrym Fordem. Ve skutečnosti jen ale přišel s myšlenkou přidat dopravníkový pás a linku vymyslel Ransom Olds. // V 19. epizodě 2. série ''Polohy Mrtvé Šlapky'' se poprvé dozvídáme, že Howard (Simon Helberg) žije v Altadeně. // Chyba v seriálu: Ve 23. epizodě 2. série má Sheldon (Jim Parsons) na severním polu najít monopoly a dokázat teorii strun různými pokusy. Pokusy by ale měl dělat experimentální fyzik jako Leonard (Johnny Galecki), Sheldon je teoretický fyzik. // V 1. epizodě 3. série má Sheldon (Jim Parsons) vousy jako Spock (Leonard Nilmoy) v zrcadlovém vesmíru a ve stejné epizodě se ještě zmíní jeho ''vulkánský sluch.'' // V 1. epizodě 3. série ''Fluktuace Elektrického Otvíráku ba Konzervy'' si Sheldon (Jim Parsons) stěžuje, že zatímco byl v létě pryč, propásl nový Star Trek (2009). Ten měl ale premiéru na jaře. // Ve 3. epizodě 3. série ''Gothowitzova Deviace'' Sheldon (Jim Parsons) říká: "There are more things in heaven and earth, Horatio, than are dreamt of in your philosophy," což je citát z Shekespearovy hry "Hamlet". // Chyba v seriálu: Ve 4. epizodě 3. série ''Řešení po pirátsku'' zazní, že půl cesty z Pasadeny do Nového Dillí je Japonsko. To je však nesmysl, takové místo se nachází kdesi u Sibířského moře. // Chyba v seriálu: Ve 4. epizodě 3. série ''Řešení po Pirátsku'' ve scéně, kdy Raj (Kunal Nayar) zapije aspirin RedBullem, později zazní znova ''Eye of the Tiger'' a rychle se střídají záběry, se v jednotlivých střizích objevuje a mizí Redbull na stole. // V 5. epizodě 3. série ''Korolár Hrůzostrašné Polevy'' se poprvé objeví karetní hra "Válečníci z Ka'a". Tato hra byla vyrobena speciálně pro tento seriál samotnými tvůrci seriálu a po odvysyílání epizody byla hra vydaná. // V 5. epizodě 3. série ''Korolár hrůzostrašné polevy'' Sheldon (Jim Parsons) popisuje postavu Wesleyho Crushera (Will Wheaton) ze Star Treku: Nová generace (od r. 1987) jako někoho s eidetickou pamětí. S takovou vlastností však postava v seriálu Star Trek: Nová generace (od r. 1987) spojována není. // Chyba v seriálu: V 5. epizodě 3. série ''Korolár Hrůzostrašné Polevy'' Sheldon (Jim Parsons) říká, že jel v roce 1995 na Dixie Trek do Jackosonu v Mississipi. Dixie Trek sa však koná a vždy konal v Atlantě ve státě Georgia. // Chyba v seriálu: V 8. epizodě 3. série ''Deficit Lepicích Kachen'' Sheldon (Jim Parsons) připomíná Penny (Kaley Cuoco) svitící kontrolku zkontroluj motor. Penny má ale Volkswagen z roku 1985, který kontrolky nemá. // Chyba v seriálu: V 10. epizodě 3. série ''Experiment gorila'' Sheldon (Jim Parsons) říká, že "čím víc, tím líp" je špatná fráze, ale ve 2. epizodě 2. série epizodě ''Topologie váčkovitého poklopce'' stejnou větu sám použije. // Na začátku 11. epizody 3. série ''Mateřská Shoda'' se hlavní hrdinové dívají na film Grinch (2000), ke hraje také Christine Baranski, která v seriálu hraje speciálně a právě v tomto dílu Leonardovu (Johnny Galecki) matku. // Chyba v seriálu: Ve 13. epizodě 3. série ''Bozemská reakce'' jsou při detailním záběru vidět zničené dveře. V dalším záběru jsou však dveře bez poškození. // V 15. epizodě 3. série ''Centrální urychlovač částic'' dá Shledon (Jim Parsons) Leonarovi (Johnny Galecki) poté, co ho ''zradil'', na tác 30 stříbrných příborů. Tím odkazuje na Jidáše, který zaplatil 30 stříbrných. // Chyba v seriálu: V 15. epizodě 3. série ''Centrální urychlovač částic'' při hádání na sv. Valentýna si Penny (Kaley Cuoco) tipne, že se nechají v Disneylandu vyvést na Matterhorn. Matterhorn ale v Disney Worldu není. // Chyba v seriálu: V 17. epizodě 3. série ''Porcování Miláška'' kluci najdou filmovou rekvizitu - prsten ze série Pán Prstenů, který má prý elfský nápis. To je ale nesmysl, protože ten byl ve filmech proveden digitálně. // Chyba v seriálu: Ve 20. epizodě 3. série "Špagetový Katalyzátor" Sheldon (Jim Parsons) říká, že by si rád vymazal z paměti strojem na vymazání paměti z filmu Muži v Černém (1997) Bena Afflecka jaka Dardevilla. To ale ve filmu Muži v Černém (1997) nejde, ten vymaže pouze poslední určitou dobu. // Spoiler: Ve 22. epizodě 3. série se dozvídáme, jak vypadá vlajka bytu Leonarda (Johnny Galecki) a Sheldona (Jim Parsons). Na vlajce je logo piva Lowenbrau. // Chyba v seriálu: Ve 22. epizodě 3. série je možné si ve scéně z minulosti všimnout, že mladí hrdinové hrají na konzoli PlayStation 2. Ta byla ale vydána v roce 2004, zatímco scéná se odehrává v roce 2003. // 1.SÉRIE: 9*/10* / 2.SÉRIE: 9*/10* / 3.SÉRIE: 10*/10* / 4. SÉRIE: 9*/10* / 5.SÉRIE: 10*/10* / 6.SÉRIE: 10*/10* / 7.SÉRIE: čeká se.

Terminátor (1984)

Nevím proč, ale tohle si myslím je i o něco lepší než T2, tohle je temnější, kratší, napínavější a scénář působí méně trapně humorně. Tohle je jeden z mých nejoblibenějších sci-fi iflmů a také filmů obecně, celý film je tak dobrý a zároveň tak prostý, že komentovat je dost náročné (jak teké mimo jiné vidím) a navíc to ani není nutné. Snad jen to jak se perfektně odstartovala hvězdná kariéra Jamese Camerona, který je rovněž také mým oblíbencem, ten umí natočit filmy tohoto stylu, mistr akce a sci-fi ZAJÍMAVOSTI (CHYBY VE FILMU): Chyba ve filmu: Při zastřelení "jiné" Sarah (Linda Hamilton) terminátor (Arnold Schwarzenegger) napůl vstoupí do dveří, po střihu je však opět venku. // Chyba ve filmu: Když Reese (Michael Biehn) a Sarah (Linda Hamilton) odjíždějí z policejní stanice, Terminátor (Arnold Schwarzenegger) na ně střílí a Reese řídí, a tudíž by ho Terminátor měl střelit do levé paže. Ovšem, když ho pak Sarah ošetřuje, má postřelenou pravou paži. // Chyba ve filmu: V závěru chlapec fotí Sarah (Linda Hamilton) spíše zespodu, na snímku je ale spíše shora. // (nechyba) V malé roli punkera, kterého Terminátor (Arnold Schwarzenegger) zabije, se ve filmu mihne Bill Paxton, čímž začala jeho pozdější spolupráce s režisérem Jamesem Cameronem. // Chyba ve filmu: Když Terminátor (Arnold Schwarzenegger) střílí z brokovnice u policejní stanice, jeho brokovnice zní jako útočná puška. // Chyba ve filmu: Když jde Sarah (Linda Hamilton)ze svého bytu, jsou slyšet kroky v podpatcích, na diskotéce má však tenisky. // Chyba ve filmu: Při druhé automobilové honičce Terminátor (Arnold Schwarzenegger) vystřelí z brokovnice, ale výstřel není slyšet. // Chyba ve filmu: Při záběru na vystřelující zbraň Terminátora (Arnold Schwarzenegger) v obchodě se zbraněmi je na skle nápis, který svědčí, že to není obchod se zbraněmi. // Chyba ve filmu: Při policejním výslechu u sebe má policista pistoli, u výslechu by ji však mít neměl. // Chyba ve filmu: Policejní auto, ve kterém Terminátor (Arnold Schwarzenegger) jede, má nálepku "Pečovat a ochraňovat", v tunelu má ale najednou nálepku "Oddán ke službě". // Chyba ve filmu: Dodávka, která se valí po střeše se Sarah (Linda Hamilton), je poté najednou nepoškozena. // Chyba ve filmu: Reese (Michael Biehn) má ve Fordu LTD na tváří ránu, v dalším autě má najednou jizvu. // Chyba ve filmu: Reese (Michael Biehn) je v některých scénách oholený, někdy má plnovous. // Chyba ve filmu: ''Jedna z mnoha'' Sarah se jmenuje ''Sarah Connor Louise'', ve seznamu je však ''Sarah Connor Ann''. // Chyba ve filmu: Před slavnou hláškou ''I'll be back'' se u pultu mění polohy policistovi ruky a tužky. // Chyba ve filmu: Cisterna v závěru filmu změní jednotné světlomety na dvojité. // Chyba ve filmu: Terminátor (Arnold Schwarzenegger) má nejdříve obočí, poté jej při honičce v autech nemá a pak zase po zbytek filmu má. // Chyba ve filmu: Ve scéně v budoucnosti, kdy jdou bojovníci do podzemí, je nalevo vidět štáb. // Chyba ve filmu: Když se převalí černý pick-up, je vidět, že nemá motor. // Chyba ve filmu: Když Terminátor (Arnold Schwarzenegger) vjede do stanice, je vidět že policista, kterého rozdrtí, je figurína. // Chyba ve filmu: Když si Terminátor (Arnold Schwarzenegger) vyřízne oko, z boku není viditelné ostří. // Chyba ve filmu: Když Reese (Michael Biehn) ukradne auto, zmizí zrcátko. // Chyba ve filmu: V seznamu jsou podle abecedy seřazeny křestní jména, měla by ale být seřazeny dle příjmení. // Chyba ve filmu: ''První zastřelená'' Sarah má číslo popisné 14239, v seznamu však číslo není. // viděno 1X

Transformers (2007)

Na poprvé pro mě průměrný film, napodruhé senzační akční film s ne moc rychlým tempem a skvělými zábavními prvky blockbusteru, akční bitva senzační, soundtrack (Li. Pa.), ale humor je dost zbytečně trapný až stupidní, ale pořád to ostatní, je skvělé na 5* a rozhodně nejlepší ze série, díky tomuto filmu patří Michael Bay mezi mé oblíbené režiséry, Shia LaBeouf oblíbené herce Megan Fox mezi oblíbené herečky, Steve Jablonsky mezi oblíbené skladatele a konečně film samotný mezi mé oblíbené filmy. ZAJÍMAVOSTI: Autobot je zkratka pro "Autonomous Robotic Organism." // Vojenská letadla ve filmu ve skutečnosti nevystřelují, všechny výstřely byly vytvořeny pomocí CGI. // Holčička, která vidí Ironhida v vylézat z bazénu, má plyšovou hračku My Little Pony od firmy Hasbro, která vytváří Transformers. // Starscream se transformuje do stíhačky F-15, původně měl však do F-22. // Pracovní název byl "Prime Directive'', v překladu "Základní pokyn". // Peter Cullen, který dabuje Optima Prima i v seriálu Transformers (od r. 1984), popsal svůj comeback jako ''nazutí starého páru velmi pohodlných bot, kterých jste dosud chvíli nosili.'' // Primova hláška "Freedom is the right of all sentient beings," je z obalu jeho původní akční figurky. // Kvůli přípravě na roli Josh Duhamel a Tyrese Gibson strávili tři dny ve výcvikovém táboře. // Film v prvním týdnu vydělal 152 500 000 amerických dolarů, což stanovilo v době uvedeno pro nepokračování rekord. // Michael Bay popsal tón filmu jako směs snímků Sedm Samurajů (1954) a Blízká Setkání Třetího Druhu (1977). // Kapela Linkin Park, jejíž píseň ''What I've Done'' zní v závěrečných titulkách, se o filmu dozvědela, když se osobně setkala s Megan Fox, když navštívila jeden jejich koncert. // Pro dabing Bumblebeeho a Ratcheta byl zvažován Ewan McGregor. // Optimus Prime se transformuje do kamionu Peterbilt 379. // Michael Bay byl ohledně obsazení Shia LaBeoufa skeptický. Nemyslel si, že by v jeho věku mohl hrát teenagera. // Michael Bay chtěl do role agenta Simmonse (John Turturro) původně obsadit Steva Buscemiho. // Stevovi Jablonskymu pomáhal komponovat hudbu Hans Zimmer. // O roli Mikaely (Megan Fox) se ucházely Amanda Seyfried a Emma Stone. // Ron (Kevin Dunn) a Judy (Julie White) Witwickyovi jsou pojmenováni po tchánovi a tchýni scenaristy Orciho. // Chyba ve filmu: Sam (Shia LaBeouf) říká, že jeho pra pra dědeček provedl expedici v roce 1887, ale když robot Frenzy objeví na palubě Air Force One v počítači článek o něm, je v něm uveden rok 1895. // Chyba ve filmu: Mikaela (Megan Fox) má v některých scénách lak na nechtech, v jiných nikoliv. // Chyba ve filmu: Ve scéně s výslechem se Glennovy (Anthony Anderson) koblihy v záběrech mění množství. Když je poté sní, je vidět, že mu zbyla polovina, v dalším záběru má však Glenn jednu a půl. // Chyba ve filmu: Když se vyděsený Sam (Shia LaBeouf) nahrává na mobil, je vidět, že je v režimu hlavní obrazovky, a ne v režimu fotoaparátu. // Chyba ve filmu: Ve scéně s výslechem se za Glennem (Anthony Anderoson) v záběru posunou hodiny nejméně o 20 minut. // Chyba ve filmu: Když jsou Autoboti v režimu aut, není na nich vidět žádné poškození, ale když se transformují, i bez boje jsou vidět povrchově poškození. // Chyba ve filmu: Když Sama (Shia LaBeouf) jeho otec (Kevin Dunn) veze kolem autosalonu Porshe, je ve skle krátce vidět odraz kamery. // Na párty u jezera je v zrdcátku přítele Mikaely (Megan Fox) vidět krátce odraz kameramana. // Chyba ve filmu: Začátek filmu se odehrává v Kataru, kde jsou vidět vysoké hory. V Kataru má však nejvyšší bod ve skutečnosti jen 295 m n. m. // Chyba ve filmu: Když Sam (Shia LaBeouf) nabere do svého nového auta Mikaelu (Megan Fox), jedou s otevřenými okny, přesto jim ale nevlají vlasy. // Chyba ve filmu: Brýle Samova (Shia La Beouf) pra pra dědečka na eBay mají číslo položky 21153. Na eBay by měly mít věci číslo položky okolo 10 až 15 číslic. // Sam původně (Shia LaBeouf) říká, že Bumbelbee je určitě japonský robot. Hračky Transformers ve skutečnosti v Japonsku vznikly. // Roli Glenna Whitmanna (Anthony Anderson) odmítl Patton Oswalt. // Autobot Jazz měl být původně Porshe. Ve filmu si ze Sama (Shia LaBeouf) udělá otec (Kevin Dunn) legraci s tím, že jedou koupit Porshe. // Slovo ''transformer'' zaznělo ve filmu jen jednou, a to ve scéně, kdy Samův (Shia LaBeouf) otec (Kevin Dunn) oznamuje: "Vybouchl nám transformátor", v originále "We got a blown transformer". // Mikaela Banes (Megan Fox) je pojmenovaná po Michaelovi Bayovi. // viděno 2X

Návrat do budoucnosti (1985)

Tenhle film dělá ze mě o krůček bližšího k totálnímu fanouškovi sci-fi a navíc komedie, šetrné komedie, dokonalé bylo i napětí z poslední čtvrtiny filmů a stejně jako Forrest Gump je tohle další majstrštyk od mistra Zemeckise, jednoho z mých oblíbenců. Kyž se tohle všechno smíchá, vznikne dokonalý film. ZAJÍMAVOSTI: Chyba ve filmu: Rodina Lorraine (Lea Thompson) v roce 1955 sleduje epizodu The Honeymooners (od r. 1955), která se vysílala až na Silvestra 1955. // Chyba ve filmu: Marty (Michael J. Fox) hraje v roce 1955 na kytaru model od Gibson, který se začal prodávat až v roce 1958. // Chyba ve filmu: V obchodě s nosiči jsou desky, které v roce 1955 ještě nebyly vydané. // Chyba ve filmu: V roce 1955 je v kině film Cattle Queen of Montana (1954), který byl v roce 1955 již rok po premiéře. // Chyba ve filmu: Když Marty (Michael J. Fox) zpívá, hlasitost jeho projevu se vůbec nemění, přestože se od mikrofonu oddaluje i přibližuje. // Chyba ve filmu: Muž z Lybie má na hlavě saudskou čelenku. // Chyba ve filmu: Když Marty (Michael J. Fox) jde do školy, má na ruce hodinky, ve škole je již ale nemá. // Chyba ve filmu: U prádelní šnůry má Martyho (Michael J. Fox) košile kapsy venku, v dalším záběru má však najednou vevnitř. // Chyba ve filmu: U testovací scény má Martyho (Michael J. Fox) skateboard kolečka chvíli žlutá a chvíli růžová. // Chyba ve filmu: Když se Biff (Thomas F. Wilson) a starý George (Crispin Glover) hádají, je ma stole sklínka cukroví, která je plná a hned naopak poloprázdná. // Chyba ve filmu: Když Marty (Michael J. Fox) dorazí do roku 1955, je noc, ale jen chvílí na to je světlo. // Chyba ve filmu: Během honičky Martyho (Michael J. Fox) a Biffa (Thomas D. Wilson) se objeví zmrzlinář, který nedlouho poté zmizí. // Chyba ve filmu: Když se Marty (Michael J. Fox) dostane s DeLoreanem do stodoly, po výstupu upadne světlomet. Když ale odjíždí, je světlomet zpět. // Chyba ve filmu: V telefoním seznamu je číslo Doca (Christopher Lloyd) 1646, ale když k němu Marty (Michael J. Fox) dorazí, jeho číslo je 1640. // Chyba ve filmu: Když Marty (Michael J. Fox) dorazí k Docovi (Christopher Lloyd) a běži za ním z kopce do laboratoře, je daleko za ním. U dveří je však přímo u něj. // Při útoku Libyjců se střelcům dvakrát zasekne AK-47, přitom AK-47 má dobrou vlastnost tu, že se skoro nikdy nezasekne, a to klidně ani když je v ní voda či písek. // V oficiální verzi je stále možné vidět obličej Erica Stoltze v Deloreanu z dálky ve scéně u obchodního domu. // Chyba ve filmu: V roce 1955 u televize odpadne jeden drát, obraz však stále hraje. // Chyba ve filmu: Pes Einstein měl být v budoucnosti jednu minutu, ve skutečnosti ''minuta'' zabrala 2 minuty a 17 vteřin stopáže. // Chyba ve filmu: Společně s pokračováními byla série zvolena internetovou stránkou IGN 9 nejlepší filmovou sérii všech dob. // Prezidentovi Reaganovi se scéna, kde se Marty (Michael J. Fox) zmíní Docovi (Christopher Lloyd), že je prezident, tak líbila, že napoprvé chtěl scénu přetočit zpět a pustit znova. // Orchestr, se kterým Alan Silvestri pracoval, čítal 85 hudebníků. // Ve filmu se objeví Billy Zane poprvé na obrazovce jako jeden z Biffových (Thomas F. Wilson) přátel. // Chanell 4 zvolilo film 7. nejlepším rodinným filmem všech dob. // To, že v roce 1956 film Marty (1955) vyhrál Oscara za nejlepší film, si Nebyl Robert Zemeckis vědom, když hlavní postavu pojmenovali Marty (Michael J. Fox). Mimojiné mají oba filmy majítele bistra, který se jmenuje Lou. // Marty (Michael J. Fox) napodobuje ve scénách, kde hraje na kytaru, rockové kytaristy, jako je Pete Townshend, Angus Young, Chuck Berry, Jimi Hendrix a Eddie Van Halen. // Bob Gale a Robert Zemeckis měli scénář hotový po dokončení filmu Ojetá auta (1980). // Biff Tanen (Thomas F. Wilson) je pojmenován po bývalém majíteli Universal Pictures Nedovi Tanenovi. // Docovo (Christopher Lloyd) auto v roce 1955 je Packard Super Eight Cabriolet z roku 1950. // Chrispin Glover uvedl, že film viděl jen jednou. // Biffova (Thomas F. Wilson) hláška "Make like a tree and get outta here" byla hercova improvizace. // Martyho (Michael J. Fox) přítelkyně se měla původně jmenovat Suzy Parker. // Chrispin Glover při natáčení z nervozity ztrácel hlas, a tak musely být některé jeho scény později doplněny dabingem. // Pro roli Biffa (Thomas F. Wilson) byl zvažován Tim Robbins. // Časopisy "Amazing Stories", "Fantastic Stories Magazine" a "Thrilling Wonder Stories", které George (Chrispin Glover) čte, skutečně existují. // Ve filmu je 9krát viditelná Pepsi. // Marty (Michael J. Fox) v ochranném obleku pouští Georgovi (Chrispin Glover) během spaní hudbu v přehrávači Aiwa MK-PO2 MKII. // Kvůli schválení Docovy (Christopher Lloyd) hlášky o Reaganovi se musel štáb zeptat rovnou v Bílém Domě, protože se báli, že by prezidenta urazili. // Doc (Christopher Lloyd) se ve filmu posměšně zeptá, jestli je první dáma Jane Wyman. Ve skutečnosti byla Jane Wyman v letech 1940-1948 vdaná za Ronalda Reagana. // Scénář byl před konečným schválením zamítnut čtyřicetkrát. // Robert Zemeckis a Bob Gale pojmenovali Martyho (Michael J. Fox) po asistentovi produkce jejich filmu Ojetá auta (1980). // Zpěvák Huey Lewis se objevil v cameo roli porotce na souboji kapel. // VIDĚNO 2X

Forrest Gump (1994)

Bravůrní film, jestli si něco zaslouží 2. pozici nejlepších filmů zde, 1. pozici nejoblibenějších, 6 oscarů, včetně 4 hlavních kategorií, zápis do Národního Filmového Registru a pozici v žebříčku nejlepších filmů všech dob od nejednoho časopisu, je to Forrest Gump, na poprvé, když jsem to viděl, byl to jeden z mála filmů u kterých jsem pochyboval o tom, že hlavní herec jen hraje, nebo je to doopravdy. Dokonalý v každém detailu, nejvíce asi příběhem, který se dá popsat jen dost náročně: zvláště zajímavě nebo krásně, jedinné co se Forrestovi nepovedlo bylo snad jen letět do vesmíru, když se mu povedlo jít na vysokou, být ve válce, založit firmu, hrát pinec, oženit se, ovdovět a skoro všechno, a navíc nevím, jestli to oceňuji úplně, protože jsetli to má být dokonalý filmu žánru romantický/komedie/drama, já si to nemyslím, považuju to spíš jen za drama, humor se mi ani nelíbí. DOKONALÝ FILM. ZAJÍMAVOSTI: Nohy Poručíka Dana (Gary Sinise) byly odstraněny tak, že se Sinisiovy nohy zabalily do modrých nohavic, které pak byly digitálně odstraněny. // Tom Hanks podepsal smlouvu po hodině a půl čtení scénaře. // Přívěsek, který nosí poručík Dan (Gary Sinise), patřil švagrovi Garyho Sinise Jackovi Treesemu, který ve Vietnamu bojoval. // Jenny (Robin Wright) má jako zpěvačka v klubu umělecké jméno Bobbie Dylan, což je pocta legendě folk-rocku Bobovi Dylanovi. // V každé první scéně po každém postupu času má Forrest (Tom Hanks) modrou kostkovanou košili. // Ve filmu zazní 6 písní od The Doors, což je více, než má jakákoli jiná kapela v jednom filmu. // Forrestova (Tom Hanks) hláška "Máma vždycky říkala, že život je jako bonboniéra. Nikdy nevíš co ochutnáš'' byla Americkým Filmovým Institutem zvolena čtyřicátou nejlepší filmovou hláškou. // Náměstí Chipewa Square, kde Forrest (Tom Hanks) sedí během vyprávění svého příběhu, ve skutečnosti žádné lavičky nemá. Lavička, na které sedí, byla přidána speciálně kvůli natáčení. // Forrestovo (Tom Hanks) rodné město Greenbow v Alabamě ve skutečnosti neexistuje. // Chyba ve filmu: V 70. letech ve filmu si někdo čte noviny USA Today. Tyto noviny však pocházejí až z roku 1982. // Chyba ve filmu: Ve scéně, kdy se malý Forrest dívá na televizi přes výlohu, dívá se na pořad Elvise Presleyho v Milton Berle Show (od r. 1966) na epizodu, která se v roce 1956 vysílala v červnu, nikoli v prosinci, kdy ve scéně Forrest (Tom Hanks) nakupuje s matkou vánoční dárky. // Mladého Elvise Presleyho, kterému Forrest (Tom Hanks) předvádí slavné kroky, hraje Peter Dobson. Byl ale předabován hercem Kurtem Russelem, který si krále rockenrolu zahrál v životopisném snímku Elvis Presley (1979). // viděno 3X

Mafiáni (1990)

ZAJÍMAVOSTI: Když se otevírá Idlewild letiště, Henry (Ray Liotta) se opírá o Chevrolet Impala 1965. // Chyba ve filmu: Ve filmu se v roce 1963 objevují letadla Boeing 747, ty však šly do služby až v roce 1970 a rok dříve byly vynalezeny. // Chyba ve filmu: Ve filmu v roce 1980 má Henry (Ray Liotta) na palubní desce v autě cigarety Winston s designem z roku 1987. // Chyba ve filmu: Ve filmu v roce 1963 je v letištní restauraci telefonní automat, který však v té době ještě neexistoval. // Chyba ve filmu: Ve filmu v roce 1963 má baskytarista model baskytary Gibson EB-2D, který je z roku 1966. // Chyba ve filmu: Ve filmu v 50. letech mladý Henry (Christopher Serrone) prodává ilegálně cigarety s čárovým kodem UPC, který začal existovat až v pozdních 70. letech. // V závěru, kdy Karen (Lorraine Bracco) křičí na Jimmyho (Robert De Niro), náy měly být názvy ulic na cedulích černé na bílých, ne bílé na zelených. // Chyba ve filmu: Ve filmu v 60. letech je letadlo McDonnell Douglas DC-10 ze 70. let. // Chyba ve filmu: Když Henry (Ray Liotta) ukradne u letiště auto a naznámý člověk řekne, že mu dva muži ukradli auto, na parkovišti jsou vidět novodobé vozy. // Chyba ve filmu: V restauraci Henry (Ray Liotta) a Karen (Lorraine Bracco) pijí šampaňské ze skleničky ze 70. let. // Chyba ve filmu: U Paulieho (Paul Sorvino) domu je drát na kabelovku drát. Ty se však na předměstích New Yorku, kde se dotyčná scéna odehrává, objevily až v 80. letech. // Chyba ve filmu: Když se Billy Batts (Frank Vincent) ptá : "What?'' Tommyho (Joe Pesci), jeho rty se nepohybují. To samé se děje ve scéně, kdy Tommymu řekne "Salud Tommy''. // Chyba ve filmu: Když Karen (Lorraine Bracco) objímá Henryho (Ray Liotta) poté, co pujej pustí z vězení, je v okně auta vidět odraz mikrofonu. // Chyba ve filmu: Když Karen (Lorraine Bracco) míří zblízka na Henryho (Ray Liotta), v detailním záběru je vidět jiná zbraň než v záběrech z větší vzdálenosti. // Chyba ve filmu: Když Henryho (Ray Liotta) navštíví Karen (Lorraine Bracco), na stole se mění v jednotlivých záběrech polohy sýra a salámu. // Chyba ve filmu: Když Tommy (Joe Pesci) vypráví svoji historku, jeho vinná sklenka je chvíli plná a chvíli prázdná. Ve stejné scéně je polystyrénový kelímek, který mizí a objevuje se. // Chyba ve filmu: Mladý Henry (Christpher Serrone) je pravák, ale dospělý Henry (Ray Liotta) je levák. // Chyba ve filmu: Ve scéně, kdy jde Henry (Ray Liotta) a Karen (Lorraine Bracco) na první rande, mění se jejich oblečení. // Chyba ve filmu: Když Karen (Lorraine Bracco) míří na Henryho (Ray Liotta), svou pistoli drží v jednotlivých záběrech jinak. // Chyba ve filmu: Když se Henry (Ray Liotta) sprchuje, jeho šampon se ve vlasech objevuje a mizí. // Chyba ve filmu: Když Karen (Lorraine Bracco) míří na Henryho (Ray Liotta), v zásobníku nejdříve nejsou náboje a pak najednou jsou. // Chyba ve filmu: Když Tommy (Joe Pesci) bije Billyho Battse (Frank Vincent) revolverem, odpadne bubínek, což by se ale no mohlo stát pouze pokud je špatně přišroubovaný. // Chyba ve filmu: Když Karen (Lorraine Bracco) a Henry (Ray Liotta) schovávají zbraň u matčina (Suzanne Shepherd) domu, je v pozadí vidět kamera. // Chyba ve filmu: Když Karen (Lorraine Bracco) hledá ukradené šaty, v okně je odraz kamery. // Chyba ve filmu: Přibližně v 45. minutě filmu je napravo v záběru vidět kameraman. // Chyba ve filmu: Když mladého Henryho (Christopher Serrone) bije jeho otec (Beau Starr) páskem, je možné pod hercovu košilí ochrannou vycpávku. // Ve filmu v roce 1955 Joe Pesci hraje Tommyho v pubertálním věku, přitom Tommyho postava je založena na životě skutečného gangstera, který se narodil v roce 1950. // Postava Tommyho (Joe Pesci) je založena na gangsterovi jménem Tommy DeSimone, který byl narozdíl od Pesciho vzrůstu 1,88 m vysoký a vážil okolo 90 kg. // Chyba ve filmu: Když mladý Henry (Chrtostpher Serrone) ničí sklo u auta, sklo se rozbije až překvapivě jednoduše. // Spoiler, chyba ve filmu: Když trojice hlavních postav zabije Battse (Frank Vincent) v kufru, krev je viditelná pouze na Tommyho (Joe Pesci) noži nebo ruce. // Chyba ve filmu: Dne 11. 6. je ve filmu uvedeno, že Batts (Frank Vincent) byl zabit před 6 měsíci. To by mělo být zimní období, které však scéna jeho smrti rozhodně nepřipomíná. // Spoiler, chyba ve filmu: Když Jimmy (Robert De Niro) škrtí Morrieho (Chuck Low) telefonním drátem, stisk drátu se v jednotlivých záběrech mění. // Spoiler, chyba ve filmu: Ve scéně, kd Tommy (Joe Pesci) střelí Spidera (Michael Imperioli) do nohy, vystřelí sedmkrát z revolveru Smith and Wesson model 36, který má místo pouze pro 5 kulek. // Spoiler, chyba ve filmu: Když Tommy (Joe Pesci) bodne Battse (Frank Vincent), je vidět, že nůž je gumový. // Karenina (Lorraine Beacco) a Henryho (Ray Liotta) obhajuje skutečný právník, který obhajoval skutečné manželé Hillovi. Jmenoval se Edward McDonald. // Obraz, který Tommyho (Joe Pesci) matka (Catherine Scorsesse) ukáže Tommymu, Henrymu (Ray Liotta) a Jimmymu (Robert De Niro), je založen na obraze "National Geographic" z roku 1978. // Skutečný Henry Hill tvrdil, že Joe Pesci zvládl svou roli na 90-99 %. Jediným rozdílem bylo prý to, že Tommy DeSimone byl větší. // Frank Vincent chtěl původně hrát Paulieho Cicera, kterého hrál Paul Sorvino. // Martin Scorssese chtěl do filmu obsadit Williama Petersena, ale odmítl. // V roce 2005 byl film časopisem Total Film zvolen nejlepším filmem všech dob. // Producent filmu Irwin Winkler původně odmítal obsadit Raye Liottu do role Henryho. Až Martin Scorsese jej přesvědčil. // Na konci Henry (Ray Liotta) zvedá noviny Youngstown, což je pocta městu Youngstown v Ohiu. // V roce 2007 časopis Premiere zvolil hlášku "As far back as I could remember I've always wanted to be a gangster," 20. nejlepší filmovou hláškou všech dob. Stejný Časopis dal hlášce "How am I funny?" 87. příčku. // Mnoho dialogu herců byla improvizace. // Pracovní název byl Chytrák, v originále Wiseguy. // Martin Scorsese původně plánoval na filmu pracovat už před filmem Poslední Pokušení Krista (1988). // Studio původně na film reagovalo negativně kvůli silnému násilí a sprostému jazyku. // Film byl Časopisem Empire zvolen 6. nejlepším filmem všech dob. // Jimmy Conway (Robert De Niro) je založen na gangsterovi Jimmym Burkeovi, který je však rodným jménem Jimmy Conway. // Aby film nedostal od MPAA rating NC-17, muselo být odstraněno 10 záběrů na krev. // Majitel Bamboo Lounge Sonny Bunz (Tony Darrow) pracoval ve skutečném Bamboo Lounge, kam skutečný Henry Hill chodíval. // Tommy DeVitto (Joe Pesci) je pojmenován po baskytaristovi The Four Seasons, který byl blízký přítel Joea Pesciho. // Během natáčení zemřela matka Raye Liotty. // První natočená scéna byla Morrieho (Chuck Low) reklama na paruky. // Role Jimmyho (Robert De Niro) byla nabídnuta Johnovi Malkovichovi. // Ray Liotta byl obsazen poté, co ho Martin Scorsese viděl ve filmu Hřiště snů (1989). // Jedna z malých dcer Henryho (Ray Liotta) a Karen (Lorraine Bracco) je skutečná dcera Lorraine Bracco Stella. // Do role Karen byla zvažovaná Ellen Barkin. // O roli Henryho se ucházel také Alec Baldwin. // Spoiler: Ve filmu je celkem 10 mrtvých. // Ve scéně, kde Tommy (Joe Pesci) zabije Spidera (Michael Imperioli), byla většina dialogů improvizace. Jedinná hláška, která byla ve scénáři, zněla "Why don't you go fuck yourself". // a jinak: Dokonalé ztvárnění mafie a podle skutečné události. Dost podobně úžasné jako Kmotr, jen někomu, může vadit to zmodernizování mafiánů, kteří v téhle době nejsou mafiáni jako mafiáni, ale je úžasné jak je to mafiánštější než Kmotr, je to totiž o podsvětí samotném a tyhle miluji. Toto je hlavním tahounem mého názoru na Martna Scorseseho, že jde o jednoho z mých nejoblibenějších režisérů, jeho nejlepší film, co jsem zatím viděl. // viděno 2X

Bůh odpouští, já ne! (1967)

já čekal komedii a dočkám se depresivního westernu a já westerny teda moc nemusím. // viděno 1X