Král Richard: Zrození šampiónek (2021)

Další pokus Willa Smitha dotáhnout své oscarové tažení do úspěšného konce. Musím říct, že k tomu tentokrát přidal i solidní filmový příběh. Tenis mám samozřejmě rád, sice Venus ani Sereně jsem nikdy nějak extra nefandil, ale koho by nezajímalo co stálo za tím, když se drápaly na vrchol. Film přesně o tomhle je, koneckonců končí v okamžiku kdy je starší Venus 14 let a hraje svůj první dospělý turnaj. Sledujeme tvrdohlavého a otravného tátu, pracovité a skromné sestry, velmi trpělivou manželku a občas se samozřejmě dostaví v poslední době hodně zmiňovaný rasismus. Záporem je jednoznačně tempo snímku a přepálená délka. 60%

Before I Fall (2017)

Zpočátku pro mě absolutně nezajímavá záležitost. Sledovat skupinku holek, které se připravují na večerní párty, fakt nepovažuju za něco bez čeho bych se neobešel. Samozřejmě jsem tušil, že se dočkám Hromnicové zápletky. Musím říct, že film se stále lepšil lepšil, až se zlepšil. Na Zoey Deutch se příjemně koukalo a nakonec se film snažil vytrysknout i nějaké ty emoce. 55%

Něco na té Mary je (1998)

Pokud Maska představila Cameron Diaz, tak Mary ji dostala na vrchol. Nejvíce se mě líbil úvod, ve kterém se stane Benu Stillerovi jedna nepěkná nehoda. Pak se naše komedoška trošku rozmělní. Bohužel jí ubližuje vydatná stopáž. Blbý a blbější nebo Irena jsou přeci jen údernější filmy. I přesto je ovšem Mary stále hodně fajn. 70%

Zákon lásky (2021)

Velmi jednostranný dokument, který poměrně jasně fandí iniciativě Jsme fér. Jejíž název tedy upřímně moc nechápu (to jako že někdo kdo to může vidět trošku jinak fér není? A fér je to co si myslím já?) Odpověď zda a jak moc je česká společnosti nakloněna manželství pro všechny, myslím trošku zodpověděly parlamentní volby na podzim 2021, kdy úplně vyhořela Pirátská strana. Takže si myslím že v příštích 4 letech budou mít aktivisté pro sňatky stejnopohlavních párů paradoxně horší pozici. Tedy z tohoto pohledu si nemyslím že by byla podpora věřejnosti zase tak velká, jak dokument deklaruje. Na druhou stranu dokument poměrně hezky znázorňuje zapálenost iniciativy a v kontrastu proti nim jsou i taková "esa" jako Okamura či Volný. Ovšem je potřeba zmínit, že nejen oni. 40%

Pahorek (1965)

Sidney Lumet je opravdová legenda světové režie. Spousta jeho filmů mě unikla a viděl jsem jich pouze minimum. Určitě tento nedostatek musím časem odstranit. Pahorek je skvělý. Místo, kam se chodí opravdu za trest. Connery v roli vzbouřence předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů. Mě ovšem zaujal neskutečně uřvaný seržant Wilson v životní dabingové roli Josefa Větrovce. Prakticky je to jeho one man show. Při scénách, kdy vězni běhají po pahorku, mě film fyzicky vyčerpal. 95%

Cable Guy (1996)

Tohle setkání v té době úžasného Carreyho s otravným Broderickem se nepovedlo. Byla to první Carreyho prohra, po krasojízdě 5 povedených výkonů. Jeho postava Chipa možná časem získala určitý status kultu, ale rozhodně nefiguruje v dobrém filmu. Humoru je zoufale málo a co je divné, tak jej nedodává ani sám mistr. Spíše to má blíže k dramatu ve stylu, kdy se seznámíte s někým kdo vám později bude dělat ze života peklo. 40%

Hotel Transylvánie: Transformánie (2022)

Těžko říct jestli kvalita vzrostla, rozhodně neklesla. Zajímavější příběh než minule, lidé se dokáží měnit v monstra a opačně. Adam Sandler tentokráte chybí, Drákulu mluví poprvé někdo jiný. Vůbec mě to nevadilo, protože u nás doma běžel dabing. Pokud by Transylvánie měla připutovat i za další 4 roky v podobné kvalitě, tak je to určitě lepší a méně strašidelné než další díly Doby ledové. 50%

Zelená karta (1990)

Názorná ukázka toho jaký dojem kdysi uměla romantika v člověku udělat. Gérard s Andie se úžasně doplňují, aniž to vlastně tuší, aby nakonec .... ale nebudu prozrazovat. Ten otevřený a nedoslovný konec mě fascinuje. 70%

Páni kluci (1975)

Právě jsem zjistil, že u nás v Československu existoval nějaký odborník na dětské filmy. Nějaká Věra Plívová-Šimková. V televizi ixkrát běžel Krakonoš a lyžníci, v kině jsem jako dítě byl na Nefňukej veverko. Až teď se ke mě dostává její opus magnus Páni kluci. Zpočátku jsem moc netušil, která bije. Nějaký ucelený děj zde totiž chybí. Hlavní hrdina má trošku problémy, doma, často bývá s klukama venku. Trošku návrat do dětských let se nakonec dostaví. Rozumím tomu, že pro někoho mají Páni kluci větší význam. 65%

8bitové Vánoce (2021)

Nechal jsem se zlákat recenzí MrHlada, ale kdyby mě tohle minulo, nic mimořádného by se nestalo. Průměrná vánoční záležitost, která moc humoru nedodá, místo toho se alespoň dozvíme, že než nějaké hodnotné dárky jsou nejkrásnější ty věci, které můžeme zažít třeba i s tátou. Líbilo se mi, že jedna z postav střídala krásné metalové trička (Iron Maiden, Judas Priest a na závěr Slayer Show No Mercy). 50%