Závrať (1958)

Jméno „Hitchcock“ tak pěkně zní a ještě lépe název filmu „Vertigo“, jenže v tomhle případě je to, bohužel, vše. Některé pasáže mě bavily, jiné mě skoro vůbec nebraly, občas jsem se nudila, trochu zasmála, chvíli Scottiemu radila… Přišlo mi to jako velmi přeslazená detektivka s trochu očekávaným koncem (když „Madelein“ táhnul po dřevěných schodech do zvonice, bylo mi hned jasné, jak to dopadne)… První film, který jsem od Hitchcocka viděla, byl - Strangers on a train- a to se mi opravdu líbilo, ale Vertigem jsem lehce zklamána… (To píši jako člověk, který není příliš Hitchcockem poznamenán, zatím) :)

Vysoko v horách (1941)

Za Bogieho dávám 4*, ale příběh bych ohodnotila pouze třemi hvězdami. Přišlo mi to dosti vleklé, dokonce jsem v jedné části filmu i usnula, což se mi nestává..Kladně bych hodnotila akční scény, viz.honička v autech v horách, ….a samozřejmě nesmím zapomenout na „prokletého“ psa, který svou nevinností přináší smrt. Závěr filmu mi přišel velmi zvláštní, ..aby se ostřílený „padouch“ nechal oklamat psem či svou láskou Marií a vyběhl ze svého úkrytu, když věděl, že mu jde o život??..

Klepáním se neobtěžuj (1952)

"Marilyn měla radost, že si zahraje v dramatu a doufala, že díky této roli ji diváci začnou brát vážně. Snímek byl, bohužel, propadákem, a tak se vrátila ke svým "komediálním" rolím, díky kterým se proslavila."... Dle mého názoru, to M.M.zahrála výborně! Nepochybovala jsem o její duševní chorobě, dokonce z ní šel i strach, což u křehké a naivní blondýnky je zvláštní. ;)

Sunset Boulevard (1950)

Norma Desmond – odpudivá to žena, která se nedokáže smířit s tím, že už dávno není hvězdou. Gloria Swanson to zahrála opravdu výborně! Ty její grimasy a „ďábelské“ oči musely dostat snad každého. :)

Slaměný vdovec (1955)

M.M.: „Bylo to trapné! Byla jsem úplně nahá s cizím mužem v koupelně a neměla jsem nalakované nehty!“ … Skvělá konverzační komedie, která mě dostala svými hláškami i výběrem hlavní herecké dvojice. Marilyn co by naivní 22letá slečna, která ochutnává nový život ve městě a Tom Ewell jako Richard Sherman - pracovitý, paranoidní a žárlivý manžel, kterému žena odjela na prázdniny a on se pokouší odolat nástrahám osamělého světa. Velmi mě bavila jeho fantazie. („Určitě jí to někdo řekl a ona teď jede ranním vlakem zpět,“ v zápětí si sám odpoví: „ale ne, kdo by ji to mohl říci!“)… :)

Cizinci ve vlaku (1951)

Bruno Antony je opravdu geniální psychopat, který dokáže naplánovat skoro bezchybnou vraždu a též ji provést. Je to zvláštně přitažlivá, temná postava, ze které jde hrůza. Moc se mi líbila ženská představitelka Anne, která svou chytrostí zastínila pány policajty a díky svým pozorovacím schopnostem dokázala odhalit vraha dříve než všichni ostatní. Za nejlepší scénu považuji tu, která se odehraje v úplném závěru filmu a to na kolotoči.

Ukradli torzo Jupitera (1980)

„ Měl jsem si vzít tu ošklivou slečnu z pošty. Razítkovala dopisy, opravdu ošklivá! Takovou už nepotkám!“ Pochet :))

Hrbáč (1997)

Příběh velkého přátelství, odvahy, odhodlání, pomsty a lásky. „Říkal, že lásku může odloučit chudoba nebo věk, ale já vím, že je to hloupost,..“… „Za 20let mi bude stejně jako jemu,“… Lagardere si svou lásku Auroru doslova vychoval. Velmi dobré herecké obsazení, poutavý příběh s pěkným happy endem, který mi vykouzlil úsměv na tváři. :))

Nebožtíci přejí lásce (1972)

Výborná romantická komedie, u které jsem se bavila od začátku až do konce. Vtipné hlášky typu: “je velmi talentovaný, píše nový muzikál jménem Žbluňk, je to o potopení Titaniku,“… Jack Lemmon to zahrál výborně a půvabná „tlustoprdka“ Juliet Mills dodala jejich spojení jiskru. Roztomilé jak se z hlavních představitelů stávají jejich vlastní rodiče a nakonec nenuceným způsobem pokračují v jejich stopách. V romanticko-vtipném prostředí našel Billy Wilder prostor i pro spáchání nějaké té vraždy. :))

Hříšní andělé (1938)

„Kriminální drama o dvou mužích, které osud rozdělil a opět svedl dohromady" Film se mi opravu líbil, byl dynamický, místy veselý, děj měl rychlý spád, nakonec jsem i slzu zamáčkla. Líbilo se mi, že Michael Curtiz nechává, aby si diváci sami rozhodli, zda počínání Rockyho bylo hrdinské nebo ho přepad strach z jeho vlastní smrti.