• Krátkometrážní

Záhady lidské duše (1926)

A po celou dobu projekce jsem měl pocit, že přede mnou sedí Jan Švankmajer, kterému bych návštěvu takového snímku docela i věřil! Mimo jiné vyzdvihuju též (opět) skvělé hudební podbarvení živou kapelou. ¤¤¤ LFŠ 2013 (Slovácké divadlo)

Zombi 2 (1979)

Zázraky se nekonaly, jenom pár vydloublých očí a rozervaných těl, což se už v době vzniku tohoto snímku dalo považovat za klišé. A co teprve zombie snímky dneška? ¤¤¤ LFŠ 2013 (Klub kultury)

Maják (1972) (TV film)

Nějak to na mě nefungovalo, ale s ohledem na moje tehdejší duševní rozpoložení to asi nebyla chyba filmu, ale mě. ¤¤¤ LFŠ 2013 (Kino Reduta)

Láska Jeanne Neyové (1927)

Skvělé hudební podbarvení od Los Amargados (alias Morousové) ¤¤¤ LFŠ 2013 (Slovácké divadlo)

Rukopis nalezený v Zaragoze (1964)

Jsem rád, že jsem se nezalekl stopáže a na Rukopis jsem si zašel. Nečekal jsem, že se budu tak dobře bavit a humor snímku opravdu nechyběl. I přes vzájemnou propletenost všech příběhů ve filmu, jsem se kupodivu neztratil a pořád jsem věděl "která bije". Štěstí, že jsem seděl až v poslední řadě a štěstí, že jsem do sálu šikovně propašoval zázvorový tonik, bez něj bych asi kvůli délce filmu umřel během projekce. Každopádně tleskám tvůrcům a jednou, až opravdu, ale opravdu nebudu mít co dělat, tak to sjedu ještě jednou. ¤¤¤ LFŠ 2013 (Slovácké divadlo)

Naděje (1963)

"Člověk nemoh' tušit, že vynaleznou žárovku. Že se bude pracovat i v noci..." ¤¤¤ LFŠ 2013 (Slovácké divadlo)

Touha (1958)

LFŠ 2013 (Slovácké divadlo)

Nehanobte spánek mrtvých (1974)

Na '74 rok to byly slušné gore efekty, ale celá zápletka, rozuzlení a některé jednotlivé dialogy jsou tak absurdní, až jsem se musel smát. Nejvíc mě rozsekal ručníček hozený do tváře panu policistovi, kterýžto mu znemožnil pronásledování hlavního hrdiny. Totál paralýza. Lolec palec, děcka! ¤¤¤ LFŠ 2013 (Klub kultury)

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Klasika, sranda a pompézní žůžo. Sice laciné, ale pořád žůžo. A o to vlastně šlo.. Nejvíc mě vysral ten konec a ten rozhodl o páté hvězdě. ¤¤¤ LFŠ 2013 (Klub kultury)

Onibaba (1964)

Nářez plný chtíče, strachu a touze po lepším životě. ¤¤¤ LFŠ 2013 (Klub kultury)