Transformers 3 (2011)

Nejdřív máme zbytečnou první polovinu (mimořádně intelektuálně vtipnou, jak má Bay ve zvyku), potom následuje závěrečná bitva. Ano, druhá polovina filmu se skládá čistě z únavné, protahované akce. Ještě horší než u dvojky. Chápu, že tohle vydělává, ale taky by jednou mohl Bay myslet na ty diváky, kteří nemají v hlavě úplně vymrdáno. A Decepticon vypadající jako Predator je prostě urážka. Oproti dvojce plus alespoň za to, že byl znatelně omezen počet debilních a infantilních strojů. Hlavně že to bouchá a lítaj tam vrtulníky.

Green Lantern (2011)

Kdyby aspoň triky za něco stály... Tohle je nejprůměrnější průměr.

Redline (2009)

Wow... Absolutní tripovitý nářez.

Lovec trolů (2010)

Není to horor. Není to ani komedie, jak tu někdo píše. Je to smrtelně vážně se tvářící "dokument", ale je vidět absolutní nadsázka a radost ze samotného natáčení, kterou režisér dokáže mistrovsky předávat divákovi. Samotný film je originální námětem, průměrný scénářem a slabší na digitální efekty, což ovšem vůbec nevadí, protože je (jak už jsem psal) prostě skvěle zpracovaný a mám z něj velice pozitivní dojem. 4.5*

Honba za klenotem Nilu (1985)

Klasická hloupá a nenáročná komedie, kterých v té době vznikaly mraky.

Gekijōban Bleach: Jigoku-hen (2010)

To, že na scénář dohlížel Tite Kubo ještě nic neznamená, pořád je to jen film. Dlouhý, groteskní a nudný.

Plivu na váš hrob (2010)

Tenhle film mi vrátil víru v žánr exploitation. Klasický R&R, takže nečekejte horror a připravte se na pořádnou dávku brutality a občasné nelogické chování všech postav. Po formální stránce bezchybné, Sarah Butler je takový mix Mary Elizabeth Winstead a Jeny Malone, ale hraje líp než obě dohromady, zbytek herců je (aspoň pro mě) neznámý, což je jedině dobře, protože jako redneckové jsou opravdu uvěřitelní. Snad jen způsoby mučení mi přišli takové krátké a nikdo si to pořádně neužil... ikdyž... vymýšlela to ženská, tak co se dalo čekat. (ano, už teď se kvůli tomu vtipu cítím špatně) Celkově velice pozitivní dojem.

Vražedná terapie (2001)

Atmosféra je skvělá, herecké výkony dobré, ale zbytek stojí opravdu za hovno.

Blood Night (2009)

Amatéřina nebo pocta 80. letům? Nevím, není to pořádně poznat. Každopádně dojem z toho mám docela pozitivní, takže 3*.

Odplata (1999)

Super příklad poctivého noirového filmu, kromě těch asiatů (bylo to k smíchu tím špatným způsobem) se nedá nic vytknout.