Nezastavitelný (2010)

Kšandy tohohle filmu jsou teda pořádně napnuté. Takřka od začátku nám film servíruje pořádnou dávku akce, která se tedy hned tak nevidí. Rovněž je příjemné, že jednotlivé scény nejsou nijak chaotické, jako tomu u akčních filmů často bývá. Na druhou stranu mi film přišel jako bratr Nebezpečné rychlosti, kde se změnil snad pouze dopravní prostředek. Ani to mi však zážitek nezkazilo. Velké plus totiž tomuhle filmu dávám v tom, že tvůrci do filmu netahali zbytečnou romantiku, která mi do tohoto žánru zkrátka nezapadá a bohužel není u podobných filmů výjimkou. Díky tomu musím říci, že 5* je v tomto případě opravdu zasloužených.

Zelená míle (1999)

Děkuji za tyhle filmy, které režíroval Frank Darabont. Po bravůrním Vykoupení z věznice Shawshank nám režisér dopřál další film z vězeňského prostředí. Musím říci, že jsem sice o něco méně nadšen než v případě Shawshanku, ale těžko konkurovat filmu, který stojí na vrcholku žebříčku. Ač má sice film tři hodiny, myslím si, že jeho sledování vám nádherně uplyne, především pak díky neustále se zvyšujícímu napětí. Poslední hodinu jsem už doslova nedýchal. Hodně tomu taky pomáhají herci, kteří vám předvedou dokonalé vžití do postav a jen umocní váš konečný zářitek. Rozhodně si tento film zaslouží mé uznání, film totiž není jen čistou kopií, dá se říci, že stejné je jen prostředí a nespravedlnost procesu. Na snímku je krásně zobrazena krutost světa, která si vybírá svou daň bohužel i na lidech, kteří se snaží pouze konat dobro. Nicméně ukazuje i pozitivní stránku, tedy každý zlý dostane to, co si zaslouží.

Schindlerův seznam (1993)

Nádherná práce od Spielberga. Nutno podotknout, že práci měl ovšem značně ulehčenou, protože knižní předloha je rovněž perfektní. I tak vzdávám tentokrát reřisérovi hold, už dlouho mě film tak nepoznamenal, jako tentokrát a režisér si tímto vydobyl můj respekt. Je vidět, že i v době největšího temna, kterou je druhá světová válka, se najde jedno světélko ve tmě. A tím světlýlkem byl právě Schindler. Liam Neeson ho vystihl opravdu dokonale a i jemu patří velký dík na tom, že film je tak dokonalý, jaký je. Nádherný příběh, který by neměl být zapomenut a díky Spielbergovi ani být nemůže. Film má náprosto všechno, v jednu chvíli vás napíná, pak naopak dojímá, rovněž nádherná práce s kamerou. Scéna s dívkou v červených šatech mezi ostatními černobýlími lidmi je naprosto dechberoucí. Shlédnutí tohoto filmu opravdu považuji za povinné, ačkoliv má tři hodiny. Dostanete totiž možnost poznat na vlastní kůži hrůzu války, ale naopak i naději a dobro, kterou může přinést jedna jediná osoba.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Myslím si, že po 8. dílu je už vhodné hodnotit seriál jako celek. Ač byl začátek seriálu v celkem pomalejším tempu, myslím si, že díl od dílu se seriál přibližuje očekávání, které jsem od něho čekal. Nejvíc se mi pak líbí časové propojení seriálu s filmy z produkce Marvel, viz například nedávný film Thor 2. Celkově si myslím, že mnozí z vás čekali od seriálu více, důvodem ovšem může být právě fakt, že každý z nás se snaží porovnávat tento seriál s filmy, což není zrovna na místě, protože kvalita filmů je opravdu někde jinde. Rozhodně neříkám, že seriál je jeden z nejlepších, jaké jsme měli možnost vidět, ale pro ty z nás, kteří si oblíbili agenta Coulsona a Marvel obecně, je tenhle seriál dokonalý nástroj, kterým si ukrátit čekání na nové filmy od Marvelu. Proti postavám nemůžu nic dodat, s jejich výběrem jsem spokojen a ani po stránce příběhové nemám příliš mnoho výhrad. Líbí se mi, jak znatelná je gradace seriálu v posledních dílech a každý z nás jistě čeká na vysvětlení znovuožití agenta Coulsona. I tak se nemůžu ubránit pocitu, že mi chybí více známých postav, které by tento seriál rozhodně posunuly nahoru. Snad tuto chybu ale do konce séri napraví, přeci jen, mnoho dílů je ještě před námi.

Invictus: Neporažený (2009)

Ač nejsem zrovna kdovíjakým milovníkem rugby, podařilo se Eastwoodovi natočit snímek, který mě donutil alespoň na ty dvě hodiny zapomenout na předsudky a užít si naplno tento sport. Celkově mě film zaujal, názorně ukazuje, co je na sportu to nejkrásnější a to je vlastenectví. Neřeší se barva pleti, nadřazenost, ani nic jiného a myslím si, že v tomhle ohledu nelze filmu nic vytknout. Taktéž se mi líbilo, že jsem měl možnost dozvědět se více o životě Mandely, nicméně přehnané téma politiky, které se ve filmu ve spojitosti s ním objevuje nakonec můj celkový dojem z filmu trochu srazilo.

Polojasno (2009)

Kamarádi v dobrém i ve zlém. Moc hezký kraťas o nerozlučné dvojce.

Sedm (1995)

Jedna z nejlepších krimi, kterou jsem měl tu čest vidět. Ačkoliv mě tento žánr příliš neoslovuje, opět se jen potvrdilo, že výjimky se najdou všude. Postavy naprosto geniálně promyšlené, především pak ze záporáka mě až mrazilo. Příjemné také bylo vidět všechny ty mladé herecké hvězdy, nejvíce pak samozřejmě Brada. Právem si tento film zasluží být v první 10.

Amélie z Montmartru (2001)

Film jak z jiného světa. Něco tak kouzelného, optimistického a milého jsem ještě neviděl. Už od první minuty jsem se náramně bavil, styl, jakým popisují všechny postavy, ba i vedlejší mě naprosto dostal. Myslím si, že minimálně jednoho oscara si tenhle film rozhodně zasloužil. Vše v naprosté harmonii, jakou už dneska asi neuvidíte. Těžko říct, co vyzdvihnout více, kamera, zvuk, vše dokonalé. Jak mi tento film mohl unikat více jak 12 let, opravdu nechápu.

Something Fishy (2002)

Těžko uvěřit, že něco takového přišlo právě od Pixaru. Naprosto bez nápadu, animace podprůměrná. Nejvíc se mi zřejmě líbilo prvních 30 vteřin, které ale s celkovou pointou přiliš nesouvisely.

Heavenly Appeals (2009)

Moc pěkný a poučný animák s bravůrní pointou. Myslím si ovšem, že z toho šlo dostat víc...