47 róninů (2013)

Zajímavým způsobem odvyprávěná legenda o 47 róninech, upravená o pár amerických efektů. Ty sice nejsou vůbec špatné, ale právě ta američnost mi v tomto filmu vadila. Začal bych především jazykem, kterému by slušela spíše japonština, než angličtina. Navíc vůbec celý film je natočen takovým tím Hollywoodským způsobem, který mu příliš nesedí. Dočkáme se tak mnoho minut, u kterých se divák celkem nudí, ikdyž chce vidět hlavně akci. Na tu bohužel musíme počkat až do samého závěru, ačkoliv čekání rozhodně stojí za to. Potěšilo mě ale hlavně, že ikdyž jde částečně o historický film, není zde žádné zbytečné vyprávění a vše je shrnuto do pár vět. Navíc bylo pěkné opět vidět vyvoleného Nea.

Lukostřelci (2011)

Od Jihokorejců dost slušný počin. Jsem rád, že z toho mála filmů, co jsou o lukotřelcích, se najdou takové, na které se dá s úžasem dívat. Především pak honička a přestřelka v lese byla top a patří k jedné z nejlepších scén, kterou jsem měl za poslední dobu možnost vidět. Celkově tedy výborný film, snad je na ty heky a pohledy si prostě nikdy nezvyknu.

Zpráva o Europě (2013)

Film, který dělá žánru sci-fi moc pěkné jméno. Z napětí doslova naskakuje husí kůže a celý koncept, jakým je film natočen, je doslova úžasný. Líbí se mi hlavně gradace děje, která je ke konci až k nevydržení, ačkoliv začátek je teda poněkud línější. Osobně si myslím , že film si zasluhuje více než jedno shlédnutí, neboť člověk těžko může postřehnout všechny detaily při prvním shlédnutí. Může za to hlavně kompozice, která není čistě chronologická a proto se divák celkem snadno ztratí. Rozhodně to ale není na škodu, neboť i díky tomu je film tak mrazivý.

Robin Hood (2010)

S původním Robinem Hoodem to sice nemá rozhodně nic společného, ale i tak je film více než koukatelný. Velkou zásluhu na tom má samozřejmě Russell Crowe, kterému tyhle filmy vyloženě sedí a jsou vždy zárukou spokojenosti. Není v zásadě nic, co bych filmu mohl vytknout, až na délku stopáže, která je podle mě až přehnaná.

Tři mušketýři (2011)

S originální předlohou už to opravdu nemá příliš společného, ale nemohu říci, že by mi to nějak vadilo. Příběh není jen lacinou kopií a rád se podívám také na jiné dobrodružství čtyř mušketýrů. Akce tomu rozhodně nechybí a navíc je krása vidět tolik hereckých hvězd na jednom plátně. Chybí tomu snad jen trochu logiky a občas je příběh trochu kostrbatý, ale během filmu jsem to nijak zvlášť neřešil a nikterak to neřešil. Pokud se podaří vypilovat tyto nedostatky, určitě si pokračování nenechám ujít.

Klikař Charlie (2007)

Nemůžu si pomoci, ale jsem doslova nadšen. První třetina filmu sice spíše pro pubertální část publika, která se vyžívá v pohledu na poodhalené ženské křivky, ale následně se film přeci jen ubírá tím správným směrem. Celý film jsem se náramně bavil a romantiky bylo určitě víc než dost. Sympatická Jessica Alba spolu s Danem Cookem vytvořili opravdu bláznivý pár a tak se stal kamenem úrazu jen trošku nedopilovaný scénář, jak tomu u těchto filmů většinou bývá.

Horší než smrt (2007)

Tohle britové zkrátka umí. Jejich humor mi sedí a všechny komedie jsou zárukou smíchu. Příběh sice není nikterak originální, ale v tomto případě mi to opravdu nevadí. Postavy briliantní, především pak nadávající dědula a trpaslík jsou bezvadní.

Zkus mě rozesmát (2011)

Moc často se nevidí americká komedie s tak vysokým hodnocením. Tento film si ho ale rozhodně zaslouží. Scénář je naprosto výborný a je vidět, že Adam Sandler a Jennifer Aniston si natáčení vyloženě užívali. Je zkrátka vidět, že jsou dobří přátelé a je pouze škoda, že spolu nehrají častěji. Rovněž jsem se moc krásně pobavil a vzhledem k množství známých tváří ve vedlejších rolích neomhu jinak, než ****

Americká krása (1999)

Hodně emotivní drama, kterému se podařilo vstoupit do mé tvrdé mysli na hodně dlouho. První minuty mi sice přišly poněkud nezajímavé, nicméně postupem času se děj začal vyvíjet natolik nepředvídatelně, až jsem doslova nedýchal. Postavy jsou zahrané tak neskutečně geniálně a reálně, že máme možnost až s hrůzou sledovat, co se děje uvnitř jejich mysli. Rozhodně jedno z nejlepších dramat.

Poznáš, až to přijde? (2010)

Ach ano, máme tu kvalitní filmy, u kterých se krásně pobavíte, někdy zabrečíte a u některých pořádně odvážete. A pak je tu tento...Připravte se na to, že uvidíte film, kde první scéna nedává žádný smysl, téměř celý film se řeší obvinění, které na konci filmu zcela vyšumí a jedinou světlou stránkou je tak obsazení Owena Wilsona, který vysloužil filmu alespoň ty 2 hvězdy.