Rebelka (2012)

Nemůžu si pomoci, ale tentokrát mě Pixar svým filmem nijak neohromil. Nelze mu sice upřít krásnou animaci, na kterou jsem od nich už takřka zvyklý, ale příběh mi přijde jak vytvořený za minutu dvanáct. Přijde mi až příliš jednoduchý, bez žádné zápletky a vůbec celý film mi přijde lehce předvídatelný. Na mé gusto je zkrátka až příliš moc dětský.

Moderní Popelka (2004)

Sice pořád jedno a to samé, ale dívatelné to rozhodně bylo. Pár vtipných scén, krásná hudba, škoda jen toho příběhu.

Vášeň a cit (2007)

Očekával jsem něco ve stylu Pýchy a předsudku, bohužel ale přišlo nečekané zklamání. Je sice vidět znamelná snaha částečně napodobit atmosféru, nicméně ta malebná a krásná atmosféra tu zkrátka není. Je otázkou, jak by film vypadal, kdyby se režie zhostil opět Joe Wright, ale to už je pouze kdyby...Velké plus si myslím zaslouží alespoň herci, rozhodně pro Anne nemohlo být jednoduché ponořit se do mysli Jane Austen, ale myslím si, že předvedla úžasný výkon.

Probudím se včera (2012)

Po delší době dílo z České kinematografie, u kterého nemám chuť vypnout film po prvních 10 minutách. Sice nešlo o nějak kvalitní film, příběh šel mnohem lépe rozvinout, některé scény bych zase naopak vynechal, navíc mi některé postavy vyloženě neseděly. Dá se říci, že na světové poměry hodně podprůměrné dílo. Nicméně naše kinematografie dala laťku proklatě nízko a proto hodnotím tak, jak hodnotím.

Pýcha a předsudek (2005)

Jedna z nejkvalitnějších a nejkrásnějších romantik, která kdy vznikla. Svět Jane Austen je opravdu krásný a zasazení příběhu do Anglie 18. století jen přispívá k jeho nádhérné atmosféře. Líbila se mi hlavně mladá Keira Knightley, která ve 20 letech dokázala naplno předvést svůj talent a především pak svou krásu. Navíc s Matthew MacFadyenem vytvořili opravdu kouzelný pár, který pro mě udělal z tohoto filmu nezapomenutelný žážitek.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Jak už jsme od Petera Jacksona zvyklí, po úvodním dílu, který byl opravdu jen takovou procházkou po Středozemi, se najednou začíná objevovat pořádná dávka akce. Ačkoliv nás zatím nečeká žádná pořádná bitva, člověk vidí, jakým způsobem děj graduje a rozhodně nejsem jediný, kdo se nemůže dočkat vytouženého třetího dílu. I tak se ale člověk rozhodně nenudí. Ač si člověk řekne, že film má neskutečných 161 minut, nejeden z nás si přál po poslední scéně další minuty navíc. Opravdu dílo génia, každou scénu po scéně jsem zářil při pohledu na efekty, kostýmy, které byly tak neskutečné propracované a vrcholem všeho pak sountrack, který má už od prvního dílu Pána Prstenů svoje nezapomenutelné kouzlo. Nemůžu se dočkat třetího dílu, který doufám nebude znamenat jeho opuštění od světa Středozemě, neboť jak je vidět, pro Středozem se Jackson narodil.

Horší než smrt (2010)

Čistě upřímně jsem se dlouho nenasmál tak moc, jako právě u tohohle filmu. Největším překvapením bylo vidět Dannyho Glovera, který byl naprosto úžasný. Scénář samozřejmě není úplně dokonalý, ale vzhledem k tomu, že se jedná o remake, tak není ani úplně tak špatný. Snad bych se nebál dát i 4 hvězdy, nicméně zápletka mi přišla opravdu velice nevkusná a nevhodná. Nicméně šlo hlavně o vtip a ten tomuto filmu rozhodně nechybí.

Podmořský svět 3D (2009)

Těžko se popisuje, nakolik dokonalý tento výtvor je. Co se týče kvality 3D, jedná se jednoznačně o nejlepší film, který jsem měl možnost vidět. IMAX nám opravdu předvedl, jak má vypadat správný dokument. Nádherné scénérie, krásná atmosféra, hudba, živočichové, vše naprosto dechberoucí a nezapomenutelné.

23 (2007)

Jim Carrey už hrál v hodně šílenostech, ale tahle je tedy snad opravdu největší. Nápad s číslem rozhodně zajímavý, někdy bylo ovšem použití čísla až absurdní. Rozhodně se z toho dalo dostat více, do poloviny jsem byl více méně celkem napjatý, pak najednou přišel zvrat, a začal jsem se celkem nudit.

Hra na schovávanou (2005)

Tvůrcům se podařilo vytvořit opravdu tajemnou atmosféru, do které vložili tajuplnou postavu Charlie. Musím říci, že celý film jsem byl doslova napnutý jak kšandy, kdo že ta tajemná postava bude, až jsem nakonec byl nakonec dost zklamán. Příšlo mi, že ve výsledku najednou přestal celý film dávat smysl, až se nakonec vymanilo i prvotní nadšení. Moc pěkné bylo sledovat mladou Dakotu Fanning, nicméně to je jediná věc, která byla ve filmu nadprůměrná.