Mucho mega (2014)

Myšlenka dobrá, ale to provedení...bez vtipu, žádný neočekávaný zvrat, jedním slovem nuda. V kratkometrážním světě podprůměrný film.

Mejdan v Las Vegas (2008)

Okoukané a ohrané téma, ale zatím zřejmě v nejlepším podání, jaké jsem mohl vidět. Velkou zásluhu na tom mají Cameron s Ashtonem, kteří mi vyloženě sedli, ale především pak bezvadný humor, který v extrémních případech dokáže vyhodit i čelist. Zkrátka jedna z mála kvalitních romantických amerických komedií, které se bohužel ztrácí v té kupě primitivních pubertálních ,,filmů".

Jedna dvě Michal jde (2014) (pořad)

Nápad určitě zajímavý, nicméně provedení už není nijak převratné. Rozhodně dobře, když se děti něčemu přiučí, ale určitě by to šlo provést o něco originálněji. Jediné, co by děti mohlo přitáhnout, jsou dveře, ale jinak se obávám, že je na menší obecenstvo pořad až příliš strohý a nudný. Obohacení o básničky či písničky by pořadu rozhodně prospělo.

Invaze světů (2005) odpad!

Varování, tento film vás může podráždit, zbavit zdravého rozumu a vyvolat poruchy nervového systému a střev. Jinými slovy si představte, že v teplém letním dnu jedete hodinu a půl za traktorem plným hnoje. Jedete schválně co nejblíž, protože chcete poznat, jak hrozný to je. Občas se usmějete, ale pak se jen modlíte za to, aby to bylo za vámi. Zkrátka není nic, co bych mohl ocenit, tohle se opravdu nepovedlo. Trochu s podivem, kde vzali finance a lidi, kteří by byli ochotni se podívat ještě na druhý díl.

Strážci Galaxie (2014)

Sledovat tento film byla pastva pro moje oči, uši a nakonec i duši (řečeno metaforicky). Zkrátka Marvel opět dokázal navýšit svou laťku o něco výše. Ač se snažím vždy něco vytknout, zde není opravdu co vytýkat, po všech stránkách naprostý nářez. Vtipy naprosto dokonalé, akce, hudba, postavy, zkrátka eurofie sledovat něco takového. Rovněž potěší sledovat, jak se nám svět Avengers pomalu různými střípky skládá dohromady.

Transformers: Zánik (2014)

Po jedničce jednoznačně nejlepší díl. Z hodnocení ostatních mám pocit, že většina film viděla ve 2D s dabingem, který se u téhle série ohavným způsobem nepovedl. Zkrátka je to film, který, stejně jako třeba Gravitace, oceníte především ve 3D, kde se naplno ocitnete v akci nabušeném světě Transformers. Je pravda, že děj ani tentokrát nijak neoslní, ale alespoň má hlavu a patu. Na druhou stranu to není důvod, kvůli čemu se na tenhle film jdeme podívat, přeci jen u tohoto žánru jde děj vždy trochu stranou. Vyzdvihnout se musí především parádní akce, plno výbuchů, zkrátka všechny známky Michaela Baye. Rovněž potěšilo vidět nové tváře, které obrátily tuto sérii zase tím správným směrem. Opravdu bezvadná podívaná, na kterou bych se neváhal podívat znovu.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Musím přiznat, že tento díl se mi líbil z celé série zatím nejvíc. Rozhodně o třídu lepší, než předchozí film plný omáčky a pomalu žádné akce alá Wolverine. Film kromě pár naprosto úžasných scén nabídne i překvapivě hodně humoru, ale hlavně parádní děj. Líbí se mi, kam tahle série X-men směřuje a rozhodně si nenechámujít další bez pochyby výborný díl.

Godzilla (2014)

Bomba. Bomba. Bomba. Bál jsem se, aby to nebyl další z těch filmů, který se pouze snaží vytěžit ze svého jména a na kvalitu se nehledí, například u Robocopa. Naštěstí to ale není onen případ. Po všech stránkách naprosto luxusní akčňák, výborné efekty a samozřejmě parádní souboj, kde jedna budova nezůstane celá.

Piráti na vlnách (2009)

Pár hvězd jsem automaticky hodil už jen za ten skvělý soundtrack. Další jsem pak musel přidat za účast Chrise O'Dowda a Katherine Parkinson. Škoda jen, že se tu neobjevil i Richard Ayoade, aby tu byla celá IT parta, ale i tak jsem se výborně bavil. Opět se potvrdilo, že britský humor je o třídu jinde, navíc ani příběh samotný nebyl nikterak podprůměrný. Zkrátka takový pohodový filmeček o hippies, neboli sex drogy a rock n roll.

Předčítač (2008)

Neříkám, že film nemá co nabidnout, ale zkrátka mi přijde takový nezajímavý. Romantických dramat dnes najdeme tucty a nemůžu říct, že by tento snímek nějak vyčníval. Potěšilo vidět známé tváře, na které byla radost se dívat, ale jinak mě film ničím nezaujal.