Pokání (2007)

Poněkud dlouho jsem si říkal, kde že je to válečné drama, které se stále ne a ne objevit. Ono vůbec první třetina se nesla spíše v takovém tom klidném duchu, ale najednou to přišlo, nečekaně a nepředvídatelně, stejně jako válka samotná. A nebylo to poprvé, co jsem byl překvapen, režie tentokrát odvedla dokonalý výkon, neboť člověk absolutně netuší, co může čekat. Zkrátka drama s velkým D. Po herecké stránce ani netřeba komentovat, jelikož již při pohledu musí být jasné, že výkon musí být dokonalý. Škoda jen, že jsem se občas v příběhu ztrácel, určitě bych uvítal lepší chronologii, neboť jsem někdy netušil, zda jsme v minulosti, či přítomnosti. Poslední scéna ale vše krásně vysvětlí, takže téměř vše odpuštěno. Vskutku zajímavý film, ale chybí mi v něm ty pocity, které po jeho zkouknutí zkrátka žádné nepřišly, jako naopak u jiných válečných filmu. I tak ale nadprůměrný film, který má hloubku.

Šťastný Nový rok (2011)

To byla teda pěkně ubulená limonáda. Film, který je dobrý pustit možná tak právě na Nový rok, jinak nevidím jeho smysl. Jednotlivé příběhy naprosto nedodělané. Kdyby raději věnovali větší pozornost jednomu příběh a udělali ho pořádně, udělali by lépe. Celkem mě překvapilo, kolik známých tváří se tohoto počinu zúčastnilo, což je snad jediná kladná věc, kterou mohu na filmu nalézt. Zkrátka prožitek žádný a jediné, na co jsem se těšil, byly závěrečné titulky, abych měl už film konečně za sebou.

Umění zapadnout (2011)

Celkem jsem byl zvědav, jak se Freddie Highmore zhostí role v dramatické komedii, přeci jen si ještě pamatuji, jak hrál prtě v Karlíkovi a továrně na čokoládu. Nakonec ale mile překvapil stejně jako Emma. Celý film se nese v pěkném tempu, není to žádná zbytečná slaďárna, ale hrdinové zažívají skutečné problémy dneška. Dialogy rovněž moc pěkné, vzaté z života. Zkrátka moc pěkná podívaná.

Šéfové na zabití (2011)

Nemůžu si pomoct, ale jako bych to už všude někde vidět. Opět další ulítlá komedie, plná ,,nečenakých" zvratů. Hrdinové stále stejní, jeden až moc rozumný, druhý pomatený a poslední alespoň trochu normální. Mění se snad jen prostředí, které se tentokrát točí kolem šéfů. Naštěstí si to film vynahradí alespoň vtipem, kterého není pramálo, ale ani ten nebyl mnohdy hodný mému vkusu. Dalším plusem byla přítomnost Jennifer, ale tím moje chvála končí. Příště raději strávím tento čas koukáním, jak padá venku sníh.

Lásky čas (2013)

Tahle romantika se opravdu vydařila. Jsem rád, že existují v tomto žánru filmy, které se dají opravdu vychutnat a připoutají vás k obrazovce. První polovina je nepopsatelná. Časem sice přijde trochu útlum, ale to se muselo čekat. Trochu mi to připomínalo náš smínek Probudím se včera, ale tenhle film je o několik tříd jinde, už jen po herecké stránce, ale hlavně příběh je na romantiku neskutečně vypilovaný. Právem si zaslouží místečko v top 10 romantikách, které jsem vidět.

Přenašeči (2009)

V mé ranní procházce je víc akce, než v celém filmu. Nejen že vzali téma, které je dnes tak trochu klišé, takže už ničím nepřekvapí, ale navíc to nemá ani pořádnou hlavu ani patu. Trochu se divím, že se Chris Pine chtěl takhle ztrapnit. Nenacházím klady, které bych filmu uznal, ale na druhou stranu jsem se aspoň trapností celkem zasmál, takže se uskromnim alespoň na jednu hvězdu.

1984 (1984)

Jako člověk, který četl předlohu, budu trochu skeptičtější co se týče hodnocení tohoto filmu. Myslím, že nemá ani tak závažné vady, ale chybí tam ta propracovanost. Deprese, totalitu, celkovou atmosféru, to vše naprosto vystihli, ale při čtení knihy jsem daleko více cítil tu zoufalost hlavních postav. Nelíbilo se mi také, jakým způsobem byl film rozkouskovaný, skokem přeskočili několik stran a divákovi tak unikají detaily, které jsou ale jedním z důvodů, proč je dílo tak mistrovské. Jsou ale knihy, které nejdou překonat filmem, maximálně se k nim mohou přiblížit a to se tomuto filmu alespoň částečně povedlo. Láska zkrátka vždy nevyhraje.

Duel Frost/Nixon (2008)

Rozhodně zajímavý a hlavně poučný film, ale podruhé bych se na něj zřejmě nepodíval. Ačkoliv jsem se původně domníval, že půjde jen o dvě hodiny debatování, čehož jsem se trochu zhrozil a dlouho jsem tak shlédnutí odkládal, naštěstí je to pouze část celého filmu. Krásně zobrazuje psychiku člověka a ukázku toho, jak tenký led je mezi úspěchem a neúspěchem, který mnohdy závisí na jedné jediné špatné odpovědi ze 100 otázek.

Čtyřlístek ve službách krále (2013) odpad!

Tak nevím, jestli se kromě Rudolfa nevrátila do minulosti i naše animace. Film na samé hranici koukatelnosti, kterou nezachrání ani slavná parta. Snad alespoň dabing nebyl úplně proti srsti a k postavám se celkem hodil, ale jinak je to jen film, který těží z oblíbenosti hlavních hrdinů. Ale co, hlavně když penízky cinkaj. Jak jsem se na film těšil vzhledem k tomu, že jako malý jsem každý díl přečetl mnohokrát, tak mi celý zážitek dočista zkazili. Možná bych se ale přeci jen dokázal přemoct dát alespoň tu hvězdu, ale za ty reklamy, které nacpali už i do animáků (snad jsem správně napočítal 4) si ani tu jednu nezaslouží.

Ra.One (2011)

Škoda, že se tvůrci snažili evidentně slepit všechny žánry do jednoho filmu. On ten slepenec sice někdy je i sledovatelný, ale přijde mi to jako na houpačce. Jednou se vám film líbí, najednou se ale všechno změní a je až na hranici koukatelnosti, pak zase parádní a po chvíli zase ne. Přitom stačilo vystříhat pár scén, které navíc s příběhem ani nesouvisely a film by vypadal úplně jinak. K čemu nemám naopak výhrady, jsou efekty. Na indické poměry mi přišly na hodně dobré úrovni. Navíc v kontrastu s dobrou hudbou mi alespoň částečně vylepšily celkový dojem z filmu.