Luxus na talíři (2016) (pořad)

Pokud nemáte doma Evian lze použít odstátý Perrier!

Vlčí bouda (1986)

Už si nepamatuji, jestli ten film jen tak strašně zastárnul nebo to byla vždycky blbost, ale po čerstvém zhlédnutí se spíše přikláním k té druhé možnosti. Z dnešního pohledu na to lze nahlížet jedině jako na neuvěřitelně neumětelskou a ochotnicky zahranou komedii (na úrovni Tureckých Hvězdných válek), hodil by se třeba hezký název Sněženky, machři a lysohlávky. Jednu hvězdu jsem dal za ta několikerá srandovní vykouknutí Macháčka, ambientní zvuky nejspíše Kocábova trávicího traktu a zápletku s Pištou v hrnci.

Love Island (2021) (pořad)

Aha, felous z CSFD nám tu nefílujou ten vajb? To jako rýly?? Tohle totiž zachycuje čistokrevné zástupce těch nejchytřejších lidí u nás. Zatímco ve starší generaci pochopil pravý smysl života, tedy zkráceně řečeno, nedělat nic a mít se dobře, pouze Sagvan Tofi, mladá generace už je o hodně dál. Vážně může někdo říct, že ti okouzlující gymnasté a vykačeřené slečny jsou na tom s inteligencí špatně? Oni se živí tím, že jsou v plavkách na hezkém místě a hrají v trochu delší reklamě na Zoot či Garnier, pravý blbec se vyznačuje tím, že chodí do práce..

Zánik samoty Berhof (1983)

Vpravdě vidlácká story čerta Harabáše ze Zatoulané princezny. Scházel mi tam ještě odbarvený Bartoška a Tóna Hluchoněmec. Myslím, že by měl film vyšší hodnotu, kdyby se nesnažil být tak za každou cenu artový.

Noc v Roxbury (1998)

Chtěli byste mít klub, kde by to vevnitř vypadalo jako venku? Sahal Vám někdy někdo na zadek? Třeba ten známej americkej herec Emilio Estevez? Máte rádi Haddawaye? Pak je to film pro Vás. Parodie s Jimem Carreym zde https://www.youtube.com/watch?v=HwVh8pmOot4

Columbo - Nebezpečná hra (1973) (epizoda)

Mimořádně nesmyslný díl mého oblíbeného seriálu, pro šachistu čiré utrpení.

Hon (2012)

Každý den, každou minutu a možná každou vteřinu se někde na světě děje nějaká nespravedlnost. Je velká škoda, že od začátku filmu zcela jasně víme, že je Mikkelsen nevinný, v praxi to tak totiž nebývá, protože pravdu zná jen obviněný a jeho potenciální oběť. Chcete vědět, jak by to dopadlo u nás? Teď napíšu o trochu menší fikci, než je ve filmu zobrazena:  V mojí advokátní kanceláři se včerejšího dne zastavil pan Mads Mikkelsen, který byl nepravomocně odsouzen Krajským soudem v Plzni za to že se dopustil pokračujícího zločinu pohlavního zneužití dle § 187 odst.1,2 trestního zákoníku v katastru obce Mrchojedy, když jeho obětí byla pětiletá Klárka Seberkrémová. Senát Krajského soudu v Plzni mu za toto jeho jednání uložil jako sankci trest odnětí svobody v trvání šesti let,  dle § 56 odst.2 písm. a) trestního zákoníku do věznice s ostrahou, dle § 73 odst.1 trestního zákoníku dále trest zákazu činnosti spočívající v zákazu práce s dětmi a mládeží na dobu 10 let, dle § 99 odst.2 a) trestního zákoníku ambulantní ochranné a sexuologické léčení a dále dle § 228 odst.1 trestního zákoníku povinnost uhradit poškozené Klárce Seberkrémové částku 1.000.000,- Kč, když se zbylým nárokem poškozené v částce 24.000.000,- Kč odkázal tuto poškozenou na řízení ve věcech občanskoprávních. Pan Mikkelsen trval na tom, že je nevinný, tak jsem se podíval, čím senát Krajského soudu odůvodnil svoje rozhodnutí a bylo to takto. Nezletilá Klárka byla nejdříve podrobena znaleckému zkoumání znalcem PhDr. Lasse Bergstromem, který při zkoumání specifické věrohodnosti nezletilé konstatoval, že je příliš blbá na to, aby si vše vymyslela a k obecné věrohodnosti řekl, že tato nezletilá nikdy před tím nelhala. Bez významu rozhodně nebylo ani to, že v rámci Rorschachova testu se usedavě nad jednou skvrnou rozplakala, jelikož jí tato připomněla toho, citujeme, "eanýho tejdu".  Stěžejním se ukázal též důkaz výsledkem falografického měření, který u pana Mikkelsena odhalil netypicky silnou reakci na sexuálně svádivé nezletilé dívky. Znalecký posudek na pana Mikkelsena z oboru zdravotnictví, odvětví psychiatrie a sexuologie zpracovala precizně MUDr. Christine Strindbergová, která zejména uvedla na str. 96 svého posudku neprůstřelný argument, že každý dospělý muž, který dobrovolně pracuje ve školce, je divný. Jako svědkové vypovídali dále paní Mikkelsenová, manželka obžalovaného, která uvedla, že sexuální život s Madsem již není to, co býval dřív, ředitelka školky a další dvě učitelky si zase jednoznačně vzpomněly, že pana Mikkelsena opakovaně sledovaly, jak roní krvavé slzy, nicméně tuto lítost kvalifikoval soud jako již zjevně opožděnou. Účelová obhajoba pana Mikkelsena spočívající v tom, že vůbec nemá sklep, byla jasně vyvrácena, protože děti, které vypovídaly, byly ve velkém stresu a pravděpodobně tento jinak pro obžalobu naprosto podružný údaj lehce zkomolily, což je v takové situaci zcela pochopitelné. Jednání pana Mikkelsena pak nebylo lze považovat ani  za ojedinělý exces z jinak řádného způsobu života, jelikož mu již dříve byl uložen trest podmíněný, a to Obvodním soudem pro Prahu 1 za opakované mlácení pana Jamese Bonda do koulí. Myslíte si, že byste pana Mikkelsena dokázali obhájit? Řečnická otázka, protože žádný z vás pětihvězdičkových expertů by se s panem Mikkelsenem vůbec nebavil, protože je to přeci odsouzený pedofil. Pokud by byl konec filmu, takový, jako jsem napsal já, dal bych pět hvězd..

Šachová novela (2021)

Vzhledem k tomu, že česká adaptace s Munzarem v hlavní roli byla zločinem proti Zweigově předloze, zaslouží tato německo-rakouská verze absolutorium, protože takhle je v knize opravdu psáno. Já osobně ještě přemýšlel, jestli se hlavní hrdina (v knize) zbláznil přímo z té Pennsylvánské samovazby v kombinaci se zvuky mučení ostatních vězňů, nebo až tím, když do svého rozklíženého duševního zdraví "pustil" tu šachovou knihu.

Šachová královna (2009)

Dáme jednu umolousanou hvězdu s odřenýma ušiskama, protože si paní režisérka kousla do tématiky, o které zjevně neví ani zblo. Pevně doufám, že snad líčená úroveň šachového turnaje (sice zjevně nějakého pouťáku, ale první cena měla být 1.500 éček, hmm) musí být i ve Francii přeci jen o trochu vyšší. No na konci naše sveřepá uklízečka ještě vyhrožovala, že pojede do Paříže, kde bude hrát asi s Maximem Vachierem-Lagravem, ale i toho určitě naprosto odrovná, protože je nabitá z předchozí četby Bílého Tesáka. Dobře, naše dobrá uklízečka četla jiný román Jacka Londona,  a sice Martina Edena, který není tak infantilní a dá se z něj například naučit, jak se dá zasebevraždit utopením, ale je otázkou, jak jí mohl pomoci. Protože film je primárně o tom, že i skladník ve šroubárně si může přečíst Vergilia v originále, když zatne svalíky, tak vzhůru české ficky nakoupit domů soupravu šachů, přečíst si pro inspiraci třeba Lovce mamutů od Štorcha a David Navara to může zabalit. Kdyby zahrála hlavní hrdinka aspoň jeden pořádný kozí gambit a kdyby v poslední partii naslepo její soupeř nešel srabácky do autu na podivné pole J4, dal bych možná hvězdy dvě. Kecám, nedal, na šachové filmy jsem pes.

Spectre (2015)

Pro mě osobně jsou bondovky s Craigem paušálně téměř nekoukatelné a tahle je z nich asi dokonce vůbec nejhorší. Zdá se mi, že se valem blíží doba, kdy konečně slavný agent přestane předstírat svoji skutečnou orientaci i rasu a všichni se staneme svědky toho, že Džejms Bond naplno prohlásí, že je ve skutečnosti homosexuální afrobrit, a ještě deprivovaný na stupnici někde mezi mladým Wertherem a Billie Eilish. Koho osobně subjektivně vidíme jako pro nás jediného a pravého Džejmse Bonda souvisí asi s tím, kterou z bondovek jsme viděli v dětství. Buď tedy vidíme Bonda jako postaršího seladona Conneryho či Moorea, voskového panáka Daltona či Brosnana (Lazenby se nestihl úplně projevit za pouhý jediný zářez, ale nejspíše stejná kategorie jako Brosnan) a nově Craiga, který je naštvaně se tvářící králík Duracell. Džejms Bond, ať už zahraný kýmkoliv ze shora jmenovaných, je samozřejmě vždy strašný gumák, wocas a šovinista, proto mně největší smysl dává dívat se na bondovky jen kvůli tam se vyskytnuvším herečkám - tedy tzv. bondgirls. Zde se můžete podívat na video, jak se zub času podepsal na jednotlivých bondgirls https://www.youtube.com/watch?v=x0f7N5uowaA a můžete si sami též udělat Vaši osobní top ten galerii, která je podle Vás nejhezčí, inu co člověk, to jiný názor, takže třeba https://www.youtube.com/watch?v=tkevx38uhIk nebo https://www.youtube.com/watch?v=TblZFQnQLqs a nebo snad https://www.youtube.com/watch?v=QZpY4cBLpCs či https://www.youtube.com/watch?v=rqj3OOH4bE8. Je tedy zřejmé, že je třeba rozebrat tuto bondovku také čistě z toho nejdůležitějšího hlediska. Ano objeví se zde, i když ne na nějak velkém prostoru, zatím věkově nejstarší bondgirl všech dob, božská Monica Bellucci (tato si totiž bondgirl střihla v jednapadesáti, takže byla ještě o hezkých pár let starší než Grace Jones, která byla do té doby před ní nejstarší bondgirl). Léa Seydoux, ač samozřejmě krásná francouzská herečka a modelka, bohužel nedostala příležitost prokázat své půvaby do takové hloubky jako v Životě Adéle, takže jako hlavní roštěnka není bohužel schopná unést celou bondovku, což ale před ní již nedokázaly ani její krajanky - jiné francouzské fešandy jako třeba Bérénice Marlohe, Eva Green nebo Sophie Marceau.