Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Velmi slavný režisér může natočit i tříhodinové tahání koně za prdel a stejně se to někomu bude líbit a bude to vynášet až do nebe. Kolik asi lidí, kteří nevědí nic o brutální vraždě Sharon Tateové (protože to není tak všeobecně známý fakt typu, že Adolfa Hitlera ve skutečnosti nezabil Brad Pitt), si bude myslet, že se tato doteď někde kouká v kině na filmy se špinavýma nohama. Jednoduše řečeno bezkonkurenčně nejhorší Tarantinovka po Jackie Brownové. Aspoň, že víme, že Tarantino má stejný názor na hipíky jako Eric Cartman.

Sinister 2 (2015)

Veliké zklamání a dvojka udělaná jen pro peníze.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Jeden z mála veskrze hrdinských filmů, kde je hlavním hrdinou nikoli superhrdina, ale autista. Z těch zvířat bych určitě nejraději choval ty kleptomanské ptakopysky.

Lví král (2019)

Když máme takové skvělé moderní technologie, tak vlastně zvířata jako taková už nejsou vůbec zapotřebí, a šlo by teď chrlit přírodopisné filmy o tom, jak sedí tygři na vejcích, na věžích kukají sloni nebo lenochodi hrají vodní pólo. Pokud Váš malý potomek nemá zrovna mentální problémy a zeptá se vás: "A táto, kolik asi housenek musí denně sežrat lev, aby nechcípnul?" Tak mu odpovězte: "hakuna matata, smrade!"

Rammstein: Deutschland (2019) (hudební videoklip)

Lehce kontroverzní video, které si jde vykládat buď konvenčně, jako prostý výlet do historie Německa, viz např. https://www.ireport.cz/clanky/rock-blog/rockblog-analyza-klipu-deutschland-od-rammstein-aneb-historie-nemecka-v-necelych-deseti-minutach nebo třeba až konspirativně, viz https://aeronet.cz/news/deutschland-saracenska-cerna-kralovna-nemecka-prichazi-vyhubit-bilou-rasu-zeny-prestanou-rodit-deti-a-budou-misto-nich-chovat-psy-kralovna-sezere-hlavu-bileho-bojovnika-a-zustanou-jen-bili-otroci/ a nebo třeba klidně úplně nějak jinak. Skupina Rammstein má prostě ráda, pokud se o ní mluví, takže běžný divák a posluchač většinou rád popisuje, kolik výbuchů a ohňů viděl na koncertě, zatímco různí rozumbradové zase mohou rozebírat některá videa ze všech stran. Já jsem např. zachytil, že podobnou látku nám nikoli v klipu, ale textově předkládá i český hudebník Petr Štěpán v písni Evropa https://www.youtube.com/watch?v=svHGn070liA.

Hrátky s čertem (1956)

Neuvěřitelná jízda! Jediné, co mi na filmu vždy zaráželo je to, proč si takoví dva borci jako Ráž a Deyl ml. nechají šéfovat v pekle od toho ňoumy Peška.

M*A*S*H (1972) (seriál)

U sledování tohoto seriálu si člověk nejlépe uvědomí, jak vlastně stárne (nejen tento seriál, ale především každý člověk). Byly doby, kdy jsem se jako dítě těšil na každý díl, proto si myslím, že je třeba seriál hodnotit podle této doby, kdy byl natočený, veskrze kladně. Ve své době se totiž jednalo o vůbec nejlepší seriál, je však pravdou, že tenkrát ještě dávala televize běžně např. přestávku s koťaty nebo se mohl člověk raději rovnou dívat z okna. S odstupem času se i mně zejména ty části po odchodu McLeana Stevensona jeví být téměř nekoukatelné a přitroublé. Myslím si, že seriál postupně dopadne asi tak jako původní černobílý Randall a Hopkirk, tzn. že si bude pár staříků říkat, jak se jim to kdysi líbilo, když to v dřevních dobách vysílaly všechny televize do zblbnutí, ale nalijme si čistého vína, nadčasové dílo to rozhodně není.

Vydrýsek (2002) (seriál)

Málo se ví, že původně byl televizi ke koupi nabídnut večerníčkový seriál Zmijísek, především protože sílila oprávněná kritika, že poslední Chaloupkovy večerníčky jsou dějově příliš řídké, až přímo plytké, a děti dnes potřebují tvrdou akci a násilí, jinak nelze udržet jejich pozornost ani v krátkém formátu večerníčku a zlobí svoje rodiče jako malé svině. Tak tedy vznikl seriál, který byl více dějově nosný, ale neprošel bohužel cenzurou nejen kvůli explicitním scénám, ale především kvůli písni "Koho dneska uštkne, váhá zmijísek". Již první tři díly: "Zmijísek je zase špatně naložený" , " Zmijísek potkává dětský tábor" a "Zaškrť ránu, vysaj krev!" vystavily seriálu stopku a tento je nyní uložen v archivu ČT na pozdější časy, když jej asi docení až následující generace. Naštěstí, když vznikal seriál Zmijísek, pořídil Václav Chaloupek při filmování zmijí u řeky také nějaké dokumentární záběry Vydrýska, který se později stal etalonem českého charakterního herectví naroveň nejlepších českých herců, jako je třeba Tomáš Krejčíř, Jaroslav Sypal či Roman Skamene.

2 $ocky (2011) (seriál) odpad!

Chápu, že cílová skupina je ženský primitiveček mezi 11 a 93 lety, ale čeho je moc, toho je snad příliš. Ta tmavá je kozatá, ta blonďatá nohatá, a navíc je tam Stifflerova matka, rádoby srandovní Rusák a Číňan (co na to páter Knox?), kůň, stoletý černý dýdžej, prostě k popukání..