Soudce Alexandr (2017) (pořad) odpad!

Beru to tak, že herci nejnižší kategorie (a to není nic proti nim) taky musí platit složenky. Jinak jde totiž o naprosto zbytečný pořad. Nechtěně směšné.

Honba za diamantem (1984)

Viděno po mnoha letech. Nejsem si jistý, zda jsem v dávné minulosti neviděl spíše druhý díl, ale to je jedno. Honba za diamantem je příjemnou dobrodružnou podívanou v atraktivním prostředí a ani mi nepřipadá příliš zastaralá. Občasný humor je zdařilým kořením snímku.

Ten svetr si nesvlíkej (1980)

Formuluj přesně! Petr Nárožný v roli, která mu skvěle sedí a pobaví diváka. Pochválit však musím i Ivu Janžurovou, Stellu Zázvorkovou a další. Holt je to sice komedie z dob minulých, ale proti těm současným (až na hrstku výjimek) je vtipná i bez trapnosti, vulgarit, má nápad, pointu....

Ježíš (1979)

Tento film nám kdysi na originální VHS donesl jeden katolík ve snaze obrátit nás na víru. Jako větší dítě mne snímek zaujal. O několik let později jsem byl šokován Gibsonovým zpracováním Umučení. Nyní, po mnoha letech jsem si tento počin zopakoval a přestože ve svém závěru působí jako nějaká katolická agitka, mne bavil a zaujal. Nejsem nějak kovaný v Bibli, ale z toho, co znám, se jí poměrně držel a v lecčem odpovídal i tomu, co říkával Edgar Cayce. Představitel Ježíše je velmi sympatický a dobře nadabovaný Luďkem Munzarem.

Mumie (1959)

S přihlédnutím k roku vzniku to rozhodně nebylo špatné.

Rose Island (2020)

Popravdě jsem neměl o příběhu Giorgia Rosa tušení a nikdy by mě nenapadlo, že se něco takového opravdu stalo. Film zaujme velmi rychle a i díky povedenému soundtracku se vryje pod kůži... Send me a postcard, darling! Send me a postcard now! :)