• Pohádka

Mentalista (2008) (seriál)

Americké kriminální seriály obvykle nemám ráda, všechny mi přijdou naprosto totožné. Tahle nebýt Simona Bakera by byla jednou z nich. První tři série jsou super, pak už to začíná trochu váznout. Po smrti Rudého Johna to ztratilo své kouzlo.

Newyorská romance (2013)

Téměř stejné jako ONCE. Pomalé, o ničem. Hudba je určitě příjemná na poslouchání, ale většinou vás příliš nenadchne. Ti z vás, kteří jste viděli ONCE, film se vám líbil a to samé nebo víc budete očekávat od Love Song, budete zklamaní. Obsazení je určitě hvězdné, Keiře i Markovi role sedí víc než jakékoli jiné co kdy měli, ale přesto tak přeslazený kýčovitý film už to nezachrání. Konec vás určitě šokuje. Abych řekla pravdu, po těch sto minutách, co jsem jen tak tak držela oči otevřené, jsem čekala konečné vyvrcholení filmu, když je v žánru romantický, ale bohužel ani toho jsem se nedočkala. Nicméně jsou i horší filmy, tak bych to viděla tak na dvě hvězdičky :)

Zelená míle (1999)

Až na přehnané zázraky je to vynikající dojemný film, s jako vždy úžasným Tomem Hanksem.

Nedotknutelní (2011)

Naprosto ohromující film! Válela jsem se u něho smíchy a plakala jsem dojetím, které podporovala okouzlující hudba.

Grave Encounters 2 (2012) odpad!

Silně mi to připomíná Scary Movie, až na to, že Scary Movie je záměrně hovadina, kde používají laciné triky pro pobavení a schválně přehánějí. Zatímco v Grave Encounters 2 je to spíše neúmyslně. Určitě se chvílemi budete doopravdy bát, ale chvílemi se také budete smát jak se z toho lacinými triky zoufale snaží udělat horor. První díl byl rozhodně lepší.

Hvězdy nám nepřály (2014)

Knize se to sice nemůže rovnat, ale sám o sobě to není špatný film. Dobrá hudba, velmi dobré herecké výkony. Místy stříkají emoce až zbytečně moc, konec je hrozně natahovaný, ale jinak dobré.

Gravitace (2013)

Krásné efekty, nádherné zpracování, příjemná hudba, hvězdné obsazení. Až na to, že je to neskutečná blbost. George Clooney má ve filmu druhou hlavní roli, a to tam má jen pár minut a asi jenom jednu minutu, kdy je na něj dokonce vidět! Bůhví proč pan režisér nechal Sandru Bullock poletovat tam jen tak ve spondím prádle, když - jak je zmíněno v zajímavostech - má mít pod skafandrem speciální oblek.

Nějak se to komplikuje (2009)

Kvalitní nepřehnaná zábava, chvílemi však o ničem. Konec kýčovitý, ale na to, že jde o americkou romantickou komedii to nebylo zas tak zlé. Příjemné na odpočinutí, hvězdné obsazení... V daném žánru si film zaslouží čtyři hvězdy, i když s odřenýma ušima.

Modrá laguna (1980)

Musím říct, že mě tak nízké hodnocení překvapilo. Možná v tom má zase prsty ta zatracená nostalgie, ale podle mě je to krásná netradiční romantika.

Nic nás nerozdělí (2012)

Už dlouho jsem si u filmu takhle nepobrečela! Strhující, ohromující, dojemné, neuvěřitelné, neskutečné! Skvělé herecké výkony, scénář též (i když by se určitě dalo něco vytknout scéně téměř na konci filmu, kde se všichni míjejí v jedné nemocnici, ale nakonec se přeci jen shledají) a to ani nemluvím o samotné katastrofě a o tom, jaké ona rodina měla štěstí! Nejvíce se mi líbilo, jak je ve filmu ukázáno, jak se během chvíle z chlapce stane rozumný muž, který zachraňuje rodinu a pomáhá lidem. Prostě skvělý film!