• Pohádka

Jeden den (2011)

Nádhera! Vynikající herci, příjemná atmosféra, skvělé zpracování! Moc hezky jsem si pobrečela a zasmála se :)

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Jak si tak čtu ty komentáře, mám pocit že jsem film moc nepochopila. Doopravdy jsem zvažovala, jestli si ode mě film nezaslouží lepší hodnocení, pročítala jsem si všechnu chválu, ale bohužel, pořád mi to připadá stejně stupidní. K takovému humoru asi ještě musím dozrát. Je možné, že je to ta kniha, která je příšerná a film je zpracován dobře, ale přesto... Ještě nikdy se mi nestalo, že bych usnula v kině. Až do teď. Je mi líto. Třeba až se na to za pár let podívám znovu, třeba dám pět hvězdiček, ale dnes ještě ne.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Ze začátku jsem se trochu nudila, pak to začalo být zajímavé a trochu nechutné - ty podmínky ve vězení...! - a pak jsem přímo žasla nad souvislostmi, zauzlením a rozuzlením...! Nádhera!

Láska s výstrahou (2002)

Oddychové, vtipné, sympatické, občas trochu nudné, se slabším scénářem.

Kouzlo přítomného okamžiku (2013)

U tohoto druhu filmu oceňuji originalitu. Není ten typický zaláskovaný film, který je podle hlavní hrdinky. Tenhle film je jin, je očima chlapce a vlastně se nikdy nedozvíme, jestli okolnosti hlavní dva hrdiny nějak změnily, což - musím říct - mi tam trochu chybí.

Zůstaň se mnou (2014)

Po nádherném a dojemném traileru jsem čekala, že v kině budu brečet a že na tenhle film jen tak nezapomenu. Že až budu vycházet z kina, budu mít takový ten naplňující, uvolňující pocit, který máte po shlédnutí takového filmu. Bohužel. Nic. Nudné, ohrané, neoriginální. Místo toho, abych brečela, jsem se smála a žasla nad americkou mentalitou. Kýče na každých pěti minutách. Možná by to dokázal zachránit nějaký pěkný soundtrack. A abych jenom nekritizovala, pochválím herce. S těmi jsem byla spokojená. Věřím že dospívajícím dívkám se film líbit bude.

Prolhané krásky (2010) (seriál)

Je to to samé pořád do kola. Někoho podezírají, že je A, pak po něm jdou, pak se to nějak zvrtne a ukáže se, že se mýlily a zase začnou podezírat někoho jiného. Takhle to jde až do čtvrté série. Pak to je samá vražda. Ale po nějaké době se stejně vždy ukáže, že dotyčný žije. Je to mor. Když se na to začnete dívat, nemáte pak jinou možnost než se dívat až dokonce. Už šest sérií je o tom jak tyhle puberťačky stalkuje nějakej magor. Každý rok nám trailery slibují velkolepé odhalení A. Samozřejmě pořád ještě nevíme kdo to je. Šest sérií a víme dokonce jméno! Vsadím se, že scéna posledního dílů bude vypadat asi takhle: Všem holkám zapípá mobil: ,,I´m still here, bitches. -A" ...První série jsou docela pěkné, zajímavé, originální... Ovšem šestá série už je naprosto zbytečná. Měli to už dávno ukončit.

Ravenswood (2013) (seriál) odpad!

Nemůžu přijít na to, jak může mít tenhle seriál přes šedesát procent. Herečka se ráno probudí, má natočené vlasy a je nalíčená jak modelka, hlavní postava zemře hned v prvním díle, ale stejně tam po zbytek seriálu straší, všude tam jsou duchové a celý město je jedna velká záhada! Nemám slov. Pitomost na druhou.

Vyprávěj (2009) (seriál)

Překvapuje mě nízké hodnocení! Mě se seriál velmi líbí! Pro nás mladé je to naučné, z učebnic sotva můžeme mít tak jasnou představu o tom, jak to tady asi dříve vypadalo. A pro ty, co to pamatují, je to prostě nostalgie. Já jsem ročník 99. A divili byste se, kolik mích vrstevníků nemá ponětí, jak to dřív chodilo. I ti, co mají jinak všeobecný přehled leccos neví. Tohle se ve školách stále neučí. Moderní dějiny se ve školách vůbec probírají opatrně a málo. A právě díky tomuhle seriálu jsem se toho hodně dozvěděla a mám jasnější představu.

Diana (2013)

Film mě moc zklamal. Diana byla sice úžasná žena, ale film o ní je nezáživný, nudný. Hudba by ho snad mohla trochu víc vyzvednout, ale bohužel. Naomi se na Dianu skvěle hodí, ale ty příšerné přeslazené scény a dialogy, které pomalu ani nedávají smysl, jenom mají diváka dojmout, to celé kazí. Takže jenom kvůli Naomi a skvělé Dianě, dávám dvě hvězdičky.