• Pohádka

Sherlock (2010) (seriál)

Skvělé a originální zpracování!

Erin Brockovich (2000)

Nádhera! Julia Roberts cenu za nejlepší herečku dostala skutečně zaslouženě! Scénář nemohl být napsán lépe! A ten Aaron! Ten se povedl! :D Vřele doporučuji!

Apollo 13 (1995)

Napínavý, zajímavý, konec krásně dojemný. Můžu si ho pustit kolikrát chci, a stále budu stejně tajit dech a brečet, když se celý svět raduje z jejich ,,úspěšné prohry". Skvělé obsazení, dokonalá hudba.

Alenka v říši divů (1999) (TV film)

Nemůžu si pomoct, ale tuhle verzi budu mít vždy ze všech nejraději. Jako malá jsem si jí pouštěla pořád do kola. Krásná pohádka. Bohužel teď, když už z toho mám trochu rozum, na filmu vidím čím dál více chyb.

Sirotčinec (2007)

Tomu říkám horor! Nedokážu si ani představit, co to muselo být pro hlavní hrdinku, když zjistila, že to ona svého syna zabila... Jak již bylo zmíněno níže, žádné potoky krve, žádná americká slátanina.

Bouřlivé výšiny (1992)

Uhh jde mi z toho mráz po zádech, jak je to depresivní film :D Tohle je jediná verze, kterou jsem zatím viděla a knihu jsem také nečetla, takže bohužel nemám s čím srovnávat. Přesto si myslím, že je film hezky natočený. Složitý, romantický, bolestivý.

Kai a Gerda (2002) (TV film)

Tenhle film miluju! Nevím, možná je to jenom tou nostalgií - na tenhle film jsem se dívala často jako malá.... Brečím hned na začátku filmu a na konci znovu. Krásné zpracování Andersenovi pohádky. Romantika, pohádka i ledová krutost. Slzy štěstí i smutku. :)

Ostrov (2005)

Obvykle moc nemám ráda filmy, kde se nereálně přeskakuje z auta na auto, padá ze střech, mostů, celé to zabere deset minut a postavy z toho vyjdou bez škrábnutí. Naštěstí v tomto filmu to s takovými scény tolik nepřehání. Ale tenhle film JE o NĚČEM, je zajímavý, poměrně originální, sympatičtí herci, příjemná hudba atd.

Vášeň a cit (2007)

Jane Austenovou nanejvýš obdivuji. Herečka Anne Hathaway patří k mým oblíbeným. Krásná příroda, kostýmy, hudba. Ovšem líčení v závěru filmu... Herci tam mají vypadat starší, a zatím vypadají jenom jako kdyby byli pokusnými králíky na kurzu líčení pro začátečníky. Jak jsem tak brouzdala předchozími komentáři, dozvěděla jsem se, že herci jsou prý příšerní, s opravdu nepovedenou napodobeninou britského přízvuky obzvláště u Anne Hathaway. Já nemohu tak úplně souhlasit. Film se mi líbil, s výkony herců jsem spokojená, a i když má Anne se svým přízvukem ještě co dohánět, nepřišlo mi to tak špatné. Kdo někdy četl něco od Jane Austenové - hlavně Pýchu a Předsudek - a kniha se mu líbila, pak se mu určitě film líbit bude. Ostatním to nazaručuji.

Jak ztratit kluka v 10 dnech (2003)

Absolutně praštěný, ztřeštěný, naprosto pitomý, ale hezký, vtipný, chytlavý. Americký pohodový žvást pro holky a ženy, co mají rádi šťastné konce, i když už na začátku filmu ví, jak to dopadne.