• Pohádka

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Velmi vtipné. Monument Valley je nádherné místo a starý západ je velmi zajímavý. Ale je to neskutečná blbost, druhá polovina filmu nekonečně nudná.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Peter Jackson si doopravdy libuje v digitálních tricích a pomalu je začíná upřednostňovat před vším ostatním...

Jmenuji se Sam (2001)

Herci jsou doopravdy skvostní, včetně maličké Dakoty. Je to film, který se vás skutečně dotkne a snad i trochu změní váš pohled na svět. Jen kdyby nebyl tak zdlouhavý.

My Fair Lady (1964)

Fascinující film. Ještě nezkažený. Tohle je pravý muzikál a pravá romantika! A co se týče toho konce, kdy se za profesorem Líza vrátí... Určitě to není tak násilný happy-end a svým způsobem mě uspokojil, ale možná by nevadilo, kdyby se scénář držel předlohy a Líza by se k sarkastickému profesorovi nevrátila.

Něžné vlny (2013)

Po prvních pár minutách jsem to chtěla vypnout. ,,Co to má bejt za blábol?" Pak se to ale zlepšilo a vyklubala se z toho docela příjemná komedie s neohranými vtipy.

Ledové království (2013)

Je to sice jedna z těch slabších Disney pohádek, ale udělala na mě dojem - konečně pohádka, která nepodsouvá malým holčičkám myšlenku, že se bez krásného prince na bílém koni neobejdou. Dále nádherné animace, krásná písnička Let It Go (i když v češtině nic moc) a Olaf! :D

Královský slib (2001)

Jedna hvězdička pro Kláru, druhá pro Kramára a dost. Pohádka bez nadpřirozena a záporných postav. Je to docela příjemný film, ale naprosto o ničem. Nemá divákům co říct a co nabídnout.

Mezi mužem a ženou (2005)

Originální, zajímavé. Divák se vše dozvídá postupě, což je jen dobře. Brilantní a sympatiční herci. V podstatě nemám co vytlnout. Ale můj osobní dojem je: strašná nuda. Bohužel si nemohu pomoci.

Osudový dotek (2004)

Nejdříve se mi vůbec nechtělo se na film dívat, byly tam místama dost nechutné scény... Ale jinak to bylo čím dál tím lepší - jakmile se to rozjelo a já jsem se zorientovala v zápletce, nemohla jsem od televize odtrhnout oči a chtěla jsem vědět jak to dopadne. Musím říct, že já brečím snad u každého filmu, ale na konci tohoto filmu jsem brečela tak jako nikdy předtím u žádného filmu. Již známá zápletka s cestováním v čase, tentokrát ale originálně a velmi zajímavě zpracovaná, tak jako nikdy před tím. Trochu drsné, ke konci tragické a romantické.