Výkupné (1996)

Mel Gibson se pustil do trochu jinačí role, než jsme u něj zvyklý. Do role tatínka, který bojuje s vyděračem o svého syna pomocí telefonu. Film má spád. Karta se každou chvílí obrací na jinou stranu. Skvěle zahraní rodičové Gibson+Russo a celkem dobře vypadající hlavní vyděrač v roli Garyho Sinise. Celkem příjemná akční podíváná s trocha nervy navíc (hlavně na konci:)). |75%|

Armageddon (1998)

Jako akčňák s Brucem Willisem dobrý. Bruce samozřejmě bude muset zachránit svět a ve filmu se mu to daří (kdo by to čekal?), herecké obsazení také celkem úspěšně vybrané-ideální pár Liv a Ben, komický "kosmonaut" Buscemi nebo ředitel NASA Billy Bob Thorton. Tohle by vystačilo tak na 4*, ale proč Bay skoro každých 5 minut musí dávat najevo, že je američan, celé se to odehrává v Americe (poté samozžejmě ve vesmíru) a ukazovat snímek jako národní film. Američané mu to možná baští, ale Evropan si jenom řekne:,, To jsou ale bláznivý vlastenci..". Film někoho může dojmout, někoho pobavit, někoho příjemně překvapit. Já sem zastoupen ve všech řadách a tak za akční provedení+patos dávám lepší 3*.|65%|

Podfu(c)k (2000)

Fu(c)kt neuvěřitelnej film. Skvělá spleť příběhů, možné i nemožné postavy a hlavně je to hrozná zábava. Většina režiséru (a poté i střihačů) kteří točí film s mnoha hlavnímy postavami se do děje zaplete a vznikne nudné dílo s hroznou kvalitou. Ale naštěstí se Guy Ritchie do té pavučiny nezapletl a vznikl opravdu skvostný kousek. O protagonistech nemluvě, ať už jde o cikána Pitta nebo "nezastřelitelného" Borise. I když chvíli trvá, než se do filmu vžijte, určitě stojí za shlédnutí.|90%|

Saw: Hra o přežití (2004)

Každý horror má za účel vystrašit člověka a nebo ho donutit, aby se něčeho bál. Příklad Poltergaist - šatník, Záhada Blair Witch - les, Kruh - televize atd. Saw: Hra o přežití je film s originálním scénářem: Úchylný, zato geniální "vrah", s pomocí jeho komplice vás donutí dělat šílené věci na šílených místech, jenom pro to, abyste přežili. Není to originální? Je ! Proto se na to tak hezky kouká. Jigsaw vás do jeho příběhu prostě vtáhne a o to de. S hlavnímy postavami prožívaté to samé utrpení jako oni. Hlavní postavy jsou Leigh Whannell, Cary Elwes a Jigsaw Tobin Bell, jejichž herecké výkony jsou přesvědčivé a dodávají na strachu. Z tohodle akčního horroru jsem se začal bát skříní:) Taky se bojíte jít večer spát, aniž byste se do ní koukli? :)|88%|

Záhada Blair Witch (1999)

Za film jako takový bych dal 4*, ale jelikož je tenhle horror v mnoha věcech inovativní, tak dávám za 5*. Nikdy bych nečekal, že když tři lidé popadnou kameru, vydají se do lesa a ztratií se, že to může být taková "zábava"-no zábava, bál jsem se tak, že jsem jednu scénu nadýchal asi 5 ml kyslíku. Záběry z ruční kamery mají co do sebe. Obraz je samozřejmě nestálý a tak má divák pocit autentičnosti. Velký podíl na tom mají ale hlavně tři herci, jejichž podání tří vystrašených a zmatených lidí bylo dokonalé. Záhada Blair Witch prostě přineslo do světa horrorů něco nového a to se musí pochválit. |90%|

Faunův labyrint (2006)

Podle toho co jsem o Faunovu labyrintu četl (43. nejlepší film na IMDB.com, na čsfd 84%, atd.) tak jsem se na něj ohromě těšil. Zezačátku jsem čekal nějakou pohádku jako je Narnie nebo Petr Pan, začátek tomu také napovídal. Malá holčička, které zemřel otec, se ponoří do světa knih a nikdo ji nevěří, co viděla. Film pohádku připomínal ale jen Faunem a Děckožroutem (kterého jsem si moc oblíbil:)). Zbytek fimu se odehrával spíše jako Hostel, později jako Bratrstvo neohrožených a na závěr opět jako pohádka. Drama, thriller a fantasy prvky to splňovalo určitě, možná ještě nekteré jiné, ale i tak se na to byl nadmíru zdařilý kousek Guillerma del Tora, který si s filmem očividně pohrál. Výborné herecké výkony hlavně kapitána v podání Sergia Lópeze a pak téže zdařilý Ivany Baquero. Faunův labyrint byl okouzlující, ale asi tak "jen" na 4 hvězdičky.|85%|

Ostrov (2005)

Ostrov - Bayův počinek, který rozhodně nezklamal. Bay nechává tak do půlky filmu diváka připutaného k obrazovce, ale druhá půlka sice neztratila na kvalitě, ale zato trochu na atraktivitě.První půlka vás vtáhne do jakési stavby budoucnosti, kam se lidé po kontaminaci uchylují, aby přežili. Tam se také seznámíte s hlavními protagonisti snímku a to Ewanem McGregorem v roli Lincolna šest Echo a půvabné Scarlett Johansson alias Jordan dvě Delta. Herci hrají přesvědčivě a to i přesto, že hráli "lidi", s myšlením 15-ti letého ditěte a vděláním tříletého, ale své role se ujali více než dobře. Druhá půlka už je o útěku z ní a také se podíváme do měst budoucnosti a na různé vychytávky jako je auto budoucnosti, internet budoucnosti nebo třeba domy budoucnosti. Zasazení světa do blízké budoucnosti si Bay pohlídal, a tak jsem si každých 5 minut neříkal, ježišmarjá, dyť tohle jezdí už denska nebo to je ale blbost, takhle to přeci nemůže bejt (i když, co já vim že jo :)). Všechno do sebe zapadá. Ostrov je celkem povedená akční sci-fi, jenž vás zaujme na první pohled a už vás nepustí.|89%|

Ozvěny mrtvých (1999)

Velice netradiční horror, ve kterém nešlo ani tak o záhadné záběry na duchy a leknutí se každých 5 minut. Tenhle film byl netradiční svým pojetím, kdy se Tom Witzky (Kevin Bacon) snaží přijít na záhadu v jejich bytě. Spíše thriller než horror, ale ve filmu je skloubeno obojí.|80%|

Shaolin fotbal (2001)

2 hvězdičky je podle mě dostačující hodnocení... Nezajímavé herecké výkony, poměrně jendoduchý příběh a hlavně převážná většina trapných scén, která jednoznačně převažuje nad těmi dobrými. Nevím proč, ale čínští herci na mě působí neprofesionálním dojmem.|30%|

Poltergeist (1982)

Na pětadvacetiletý snímek poměrně dobře zmáknutá vizualizace, ale co dělá Poltergeist Poltergeistem je úžasná hudba a hudební efekty. TAk tomu napovídají už i 3 nominace na Oscara, z čehož 2 jsou právě hudební. Spielbergo-Hooperův horror měl něco do sebe a to se cení.|80%|