Prázdniny v Římě (1953)

Nádherná, romantická klasika.. Kam se na tohle hrabou dnešní romantický filmy.. Audrey a Gregory byli parádní dvojice, kterou trefně doplňoval fotograf..

Otec prasátek (2006) (TV film)

Výborná podívaná, na tento žánr bych mohl koukat pořád a pořád a pořád.. Opět fascinující roli měla postava Smrtě.. Ikdyž není jako hlavní postava, tak pro mě je to největší magnet filmu.. Trošku škoda že nebyl tak vtipnej jako v The Colour of Magic.. Ale doufám že se dalšího zfilmování Terry Pratchetta dočkáme zanedlouho..

Ucho (1970)

Drsná, depresivní a temná podívaná, která zachycuje skutečnost jaká u nás v té době panovala.. Cokoliv kdo a kde řekl, mohlo hned znamenat kriminál..

Den, kdy se zastavila Země (2008)

S velkým očekáváním jsem se vrhl na tento film a bohužel ve mě způsobil mírné rozčarování.. Pro mě naprosto nepochopitelná a zbytečná role mladého Smitha kterému byla tato role napsána jenom proto že je to synáček úspěšného herce(promiň Wille).. V originále tohoto filmu tam má stejná role úplně jinou úlohu.. Už jenom to že on je černé dítě a jeho náhradní maminka je běloška.. A takhle nevychovanýho fagana bych fakt nechtěl:-) Co se děje týče, tak mě přišlo že od originálu se to hodně liší, ale samozřejmě pointa zůstala stejná "Záchrana naší matičky Země!!!".. Porovnávat tedy originál a tento remake je celkem složitý.. V dnešní době se musí v americkém filmu objevit citové problémy jako je třeba ztráta nedevše milovaného otce apod. a smozřejmě vyrovnání se s tím.. Ale jinak co se vizuálního zážitku týče, tak pro mě to byla parádní podívaná, která mě nikterak nenudila a klidně bych snesl ještě další půlhodinku.. Keenu Reeves a jeho Neovská zmražená grimasa ve tváři byla hodně hustá:-)) Mohl se alespoň jednou potutelně usmát..

Den, kdy se zastavila Země (1951)

Oldschoolové sci-fi, na které se dá podívat i v dnešní době a ikdyž je staré téměř 50let, tak dobře pobaví.. Na svou dobu nadčasový materiál.. Byl zde nádherně ztvárněn vztah mezi Klaatuem a malým klučinou..

Appaloosa (2008)

Hodně marný pokus o natočení westernu.. Pořád samé nudné dialogy, u kterých jsem pomalu a jistě usínal a akce nikde nic.. Vrchol tomu nasadila role Renée, no to byl ale humus. Hnusná, blbá a ještě ke všemu dávačka každému kdo šel zrovna okolo.. Nechápu co na ní ty dva viděli.. V Appaloose asi byla hodně velká nouze o ženy, takže se bralo co zrovna přišlo pod ruku:-) S takovým obsazením, natočit takovou nudu, to snad není možné:-(

Far Cry (2008)

Podle názvu filmu jsem očekával solidní podívanou, protože jsem hru Far cry hrál a opravdu mě bavila.. Bohužel s hrou to mělo pramálo společného, možná ten začátek když mu odstřelili loď a on na sobě měl červenou šviháckou košili s květinovým vzorem:-) Od té chvíle se to už ubíralo jiným směrem. Cestou béčkové akční střílečky..

Kurýr 3 (2008)

Natalya Rudakova je naprostá neherečka.. Měla radši zůstat u kadeřnice než se pouštět do něčeho takového jako je herectví.. To se Lucovi trošku nepovedlo.. Její výkon ve filmu je naprosto tragický, teda alespoň pro mě.. Jinak samotný film není až taková akční podívaná jakou slibovali.. Trošku akce tam sice je, ale scény Jasona s Nataly je maximálně kompenzují svou nudou.. takže ve finále je to taková nudná akční podívaná:-) I přes to tomu musím dát za 3..

Barva kouzel (2008) (TV film)

Kdo nepřečetl alepoň jednu knihu od Terryho Pratchetta, tak ho film asi moc nezaujme.. Hned od začátku je divák vržen do úplně jiného světa který si vymyslel Terry a nazval ho Zeměplocha. Bohužel se fantasy-svět nedá popsat tak podrobně jako v knize.. Jelikož jsem přečetl dost příběhů o Zeměploše tak musím uznat, na to že je to pouze televizní film, který asi měl bůhví jak hodně omezený rozpočet, tak je to pěkná podívaná. Nejlepší postava je jednoznačně "Smrť", je to tragikomický průvodce filmem, který srší jedním vtípkem za druhým..

Nebezpečný cíl (2008)

Nevím jestli není nejvyšší čas aby Nicolas zakončil svojí filmovou kariéru a nepřesedlal na něco jiného.. Sice nevím na co, ale výkon v tomo filmu byl fakt otřesný.. Role zabijáka a učitele nového žáka mu neseděla..Jediný pozitivum byl počáteční pohled na Prahu a pár slov v češtině:-)