• Thriller

Trojúhelník smutku (2022)

Je to totální bizár (tedy kromě první části, tam to ještě vypadá, že půjde o celkem normální vztahový film). Ale jakmile začne druhá část na palubě, hned pochopíte, že o nic takového se jednat nebude.  Po shlédnutí jsem z toho byla celkem v šoku a nevěděla jsem, co si o celém dílu myslet a kam ho zařadit. Faktem ale je, že ještě  po měsíci od shlédnutí ho mám v paměti jako kdybych to viděla včera. Takže je zcela evidentní, že to byl pro mě jedinečný filmový zážitek. Dokonale vykreslené lidské charaktery a kritika společnosti. Jediné mínus pro mě zůstává ten otevřený konec.

Menu (2022)

I mě ta bizárnost připomněla nedávno viděný Trojúhelník smutku. No a ta závěrečná scéna s cheesburgerem byla naprosto geniální.

Veselé vánice (2022) (seriál)

Tyhle příběhy o různých lidských osudech, které se nějakým způsobem protínají úplně zbožňuju, takže když jsem si přečetla obsah hned jsem šla do toho. A rozhodně jsem nebyla zklamaná. Příběhy byly skvělé, některé smutné, nebo dojemné, jiné trochu humorné. Hlavní hrdinové mě také bavili, nenašel se nikdo, jehož příběh by mě nudil. Líbilo se mi, že zde byly zobrazeny různé lidské charaktery, ale také jejich (mnohdy nenaplněné) touhy a sny. Navíc jsem si u toho skvěle odpočinula od toho vánočního shonu, takže nemohu hodnotit jinak než plným počtem. Norové zkrátka umí.

Před vraždou (2022) (seriál)

Super příběh, zhlédnuto za jeden den. Ale pokud si to chcete opravdu užít, nehledejte v tom logiku, nebo alespoň já jí tam postrádala.

Tatínkova dokonalá holčička (2021) (TV film)

I když se jedná o takový klasický televizní film, který ničím nepřekvapí, bavilo mě to. Jen škoda toho useknutého konce.

Barbar (2022)

Pokud nebudete příliš přemýšlet nad logikou příběhu a chování některých postav (?), myslím, že budete s tímhle filmem spokojeni. Jako horor totiž funguje dost dobře.

Známí neznámí (2021)

Super. Za česky remake se myslím stydět nemusíme.

Wendell a Wild (2022)

Na mě tam teda bylo těch dějových linií až moc, natož pro děti. Začátek vypadal moc dobře, ale postupem času to začalo být moc překombinované. Lepší by bylo, kdyby se tvůrci zaměřili jen na jedno poselství a od toho by se taky odvíjel celý film. Za mě to vůbec nebylo špatné, vizuálně krása, ale na pohádku až moc k přemýšlení.

To nic, drahá (2022)

Skvělý nápad i provedení. Spokojenost.

Čuník (2022)

Škoda toho konce, dost mi to pokazilo celkový dojem z filmu. Jinak jde ale o poměrně napínavý a drsný thriller, kde se pojednává i o vážných tématech jako je šikana, vztahy v rodině.. Hlavní hrdinka byla naprosto uvěřitelná a zahrála to skvěle.