Dva podlí démoni uzavřou dohodu s mladou fanynkou punkrockové hudby, aby mohli zmizet z podsvětí a splnit si velké sny v Zemi živých. (Netflix)

Soweek

Po skvělé Coraline jsem očekával hodně, kort když se Henry spojil s Michael Key a Peelem. Zdejší recenze mě vyloženě vystrašily, ale stále jsem si říkal, že to prostě jen nemusí být animák pro každého. Jenže ono ve výsledku opravdu není o co stát. Začátek je solidní, ale druhá půlka filmu působí jak náhodná bezmyšlenkovitá a hlavně odfláklá směsice scén, která vede film ke konci. Za originální styl animace, ucházející soundtrack a trochu úcty k režisérovi ty 3 hvězdy dám, ale doporučit to opravdu nemohu. ()

Stanislaus

Nejspíše jsem očekával od tvůrce Ukradených Vánoc a Koralíny více než průměrný multi-kulti animák, který není dost vtipný, ani děsivý, ani nápaditý. Ve výsledku sice vyloženě neurazí - rozhodně ale zamrzí nevyužitý potenciál. Divák tak dostane celkem sterilní kousek, který jako by se bál překvapit a zaujmout nad rámec svého žánru. ()

silentname

V jadre mám pocit, že "Wendell & Wild" sa ako film úprimne snaží postaviť k svojej téme a spracovať solídny a dobre napísaný film. Ktorý má okrem toho aj dobrú hlavnú myšlienku. Pre mňa sa mu to celkom podarilo, no nevadilo by mi, keby to bolo možno trošku temnejšie a nesnažilo by sa to byť veľmi pre celú rodinu. Je tu niekoľko vtipných momentov, ktoré ma skutočne pobavili, v závere sa dočkáme niekoľko dobrých prekvapení, ktoré okrem toho fungujú... naši ústrední hrdinovia sú podľa mňa v pohode a nemá to (väčšinou) zbytočne trápny humor, ktorý nefunguje. Možno v tomto smere som radšej, že tvorcovia nerobili niečo ako bolo "Hell & Back", ktoré síce nebolo pre najmladších divákov, no vo výsledku svojim humorom absolútne pohoreli a bolo to len trápne. Animácie sú tak trošku poslabšie... a miestami si dokonca myslím, že film vyzerá celkom škaredo. Na druhú stranu to asi má nejakým spôsobom aj reflektovať svet, v ktorom sme. Baviť ma to bavilo, neviem či by som sa k tomu vrátil ale ako ľahká animovaná jednohubka som si to užil. Hodnotenie: B- ()

JohnnyD

Vizuálne skvelý animák pochovaný chaotickým scenárom, ktorý nevie, na ktorú dejovú líniu sa sústrediť a čím ďalej je to horšie (celá línia s väznicou a Klax Korp je zbytočná). Nie nadarmo mala Nightmare Before Christmas ani nie 80 minút. Netflix opäť ráz berie talentovaných tvorcov a produkuje priemerný flák. ()

JamesSi

Moc postav, moc expozice, ale málo skutečných emocí, které na diváka zapůsobí. Spousta věcí je jen krátce zmíněna na začátku, jen aby měla pay-off na konci. Věci jako "ART projekt" nebo "předvídání budoucnosti". Byly tam postavy, které mě bavili, ale přišlo mi, že mají málo prostoru. Wendel a Wild jsou hodně vedlejší charaktery, i když je to podle nich pojmenované. Zápletka s Klaxonovi (bysnysman chce koupit město, aby ho zbořil) je už takové animákové klišé, že se to jen těžko bere vážně. Animace ovšem skvělá a Henry Selick je mistr řemesla. Jen je to prostě překomplikovaný příběh. 7/10. ()

• Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (Puxina)