Oni 2: Noční kořist (2018)

Jednička byla pro mě skvělá a osobně jsem čekal,že jakmile měla vyjít dvojka,že to bude únava do rozkroku.Vida,stalo se.Kopanec to byl tedy parádní.Jestli jednička měla atmosféru,tak tady to nemělo vlastně kulantně řečeno holou prdel.Vlastně koukáte na slasher,kdy se tu odpadává podle stejného mustru.V tom by vlastně nebyl problém,ale z profitu věci tohle mělo být malinko jinde.Jestli režisér řekne až kameramen zabere v dálce houpačku,tak je něco špatně.Nemá to absolutně atmosféru a jen se tam pobíhá jak magor.Baille Madison je tak nesympatický prkno,že jsem bohužel věděl,že jí budu muset snést od první minuty hodně dlouho.Krve by se člověk nedořezal,bohužel u strejdy krkovičky bylo nejspíš zavřeno.Takže jestli jeden záběr jak si někdo vytahuje sklo z břicha je to hlavní,tak si dejte čaj a vařicí.Záměrně házet 80kový hity do vražd je sice pěkný,ale nesmí to být pořád.Doopravdy se dalo udělat z filmu kvalitnější podívaná.Je to sice dokoukatelná story(dlouho jsem neviděl slasher),ale jinak utopie.Takže když vemu chvilku filmu,kde nehraje Bailee v obraze a hraje Henderson,je to vlastně cajk.Přesto je to hroznej omastek,který spadá do podprůměru.35%

Dokonalá loupež (2018)

Že by konečně někdo vrátil akční přestřelky do dob devadesátek a milénia?Kupodivu ano.Je vcelku absolutně jedno,že to už někdo jednou či stokrát podobný film viděl,tohle prostě má tah na branku.Vykreslení postav je tu vcelku nulové,ale co bys chtěl?Pravda,že na slušnou porci minutáže by tu jeden čekal nějaký velký dramatický emoce.Ty tady prostě nedostaneš aniž by ses posral ve stoje.Butler si prostě hraje na velkýho kápa a macha a tečka.Je tu menší rozepře v rodině,která je jen výplní,protože už to takhle jednou bylo.Fór je v tom,že čekáte na happyendík a v závěru dostanete slušně co proto.Zvláštní je,že tu každej vypisuje dva filmy,ale já si občas někdy připadal jak u Dannyho parťáků.Slušný přestřelky,perfektní dlouhá scéna o přepadení a krádeži prachů,Pablo Schreiber super záporák,který vcelku nic moc neřekne a jede se.Nebýt doopravdy zbytečně přetažený stopáže,která musí vyplňovat zbytečné scény do ztracena,tak je to echt gold akční věcička,která zahřála určitě akční pasažéry v sedle.

Tomb Raider (2018)

Chtěl bych se především vyhnout slovíčku kdyby.Kdyby místo Alicia to zahrála jiná holka,jestli by to bylo lepší.Já můžu říct,že Alicia měla něco v sobě,která přesně představovala herní Laru.Co jsem doopravdy nechápal,že měla stejný hlas,jak když ve hře Lara různě sténá,pláče či se stokrát o něco praští či někam spadne.Ten zvuk jsem si myslel,že je snad i digitálně upraven jak je přesný.Já si myslím,že dobrá naprůměrná dobrodužná story,která měla ty prvky z herní série.Výhoda je,že když znáte hru,tak víte,že Lara má tak sto životů a i to zde patřičně dostanete.Bohužel od filmu jako takového nic moc extra nečekejte.Digitální akce je spíše vcelku nezajímavou sondou do přestřelky či na lodi s digitální vlnou.Začátek je nejhorší kámen úrazu,protože režisér neví jak hned Laru Croft poslat na cestu,kam jí poslal sám její otec za zahadným vzkazkem na mýtický ostrov.Dominic West je skvělej herec,ale tady to byla malinko utopie,kdy mu absolutně role nesedla a vedle W.Gogginse to byla ještě víc znát a přitom nešlo o nějaký bůhví jaký charaktery v tomhle filmu.Přesto tu máte akční pasáž na kole,kterou uvidíte jednou za rok,vcelku věrnou kopii herní série,protože zde jsou různé jednoduché hádanky,zbraně a slušné prostředí.Režisér mně osobně udělal už radost,když natočil parádní slasher a je vidět,že zvládne i větší filmové kousky z hollywoodu.70%

Ten dvanáctý (2017)

Jeden z mála survival filmů,který se vyhýbají naprostým hovadinám.To klobouk dolů a je vidět,že to jde,jen se musí chtít.Samozřejmě závěrečná digitální smečka snad sobů už bylo hodně na solar.Samozřejmě digitální věci poznáte,ale o tomhle ten film není.Je o hrdiniství a činech.Sice 11 osob zpoznáte v jednom flashbacku/snu,což je vcelku málo a film se k tomu vrací nesmyslně pozdě,ale to je tak vcelku těch pár mušek,který tenhle film má.Ačkoliv J.R.Myerse fakt nemusím jako herce,tak zde mu uniforma fakt sedla a jako Kurt Stage byl vynikající stejně jako hlavní hrdina Baalsrud.Máte tu již tradičně pěkné scenérie,hudbu,skvělé obsazení,nesmrtelnýho odvážlivce,který by snad měl jmenovat sněhový muž jakým Ballsrud za druhé světové musel být.Jasně,jen je to film,který někde jde až zbytečně do extrému ve scénách,ale když tomu divák bude stále věřit,tak ho film paradoxně slušně zahřeje.

Mechanizmus (2018) (seriál)

Parádní politický seriál z Brazílie.Vše se jak jinak točí okolo zkorumpovaných politicích,kdy každý tahá za nitky,aby měl pořádný balík a byl stále u moci.Jejich osudy přímo seriál u většiny nesleduje,ale hlavní dva tu máte vcelku v pár dílech barvitě vykresleny a jsou vcelku zapomatovatelný.Vše se točí okolo Vereny a policajních pátraček a vyřizování důležitých informací,se kterýma pomáhá i jedna z dalších hlavních postav Ruffo.Seriál jede od prvního dílu naprostě stejně až do samého finále.Řeklo by se,že díly jsou jako vejce vejci a je tomu tak.Hledat zde akční položku nemá cenu a můžete rovnou vynechat seriál,protože Narcos to fakt není.Tenhle seriál si jede svoje.Viděl jsem už pár filmů z Jižní Ameriky a většinou není nouze o přestřelky a o zkorumpovaných poldech konče.To zde není,což občas vypadá malinko nereálně,ale seriál jak jsem psal,chce jet svoje noty,ale určitě by něco většího seriálu prospělo.Pro někoho už možná i hrozí monotónnost dílů.Já jsem na vše přistoupil a bavil se.90%

Tiché místo (2018)

Já už tyhle rádoby přehypovaný svěží hororový pecky přestávám mít snad už v oblibě.Vždycky to má nápad a to je bohužel tak všechno.Zde je pravda,že do oka bijící hovadiny člověk tak nespatří,ale přesto se musí divit.Já se ptám, proč u těhle filmů tomu tak je.Každý chválí něco,co je pomalu v každých slasheru.Když máš jít jinam,tak jdeš stejně blbě.Zde je to jen o zvuku,který slušně graduje ve scénách a má šmrnc.Film se snaží hrát na kočku a myš a co je absolutně nejhorší,že o postavách víte absolutní ho.no.Scénář můžete zabalit někam do ručníku a pokračovat.Já si stále myslel po tom hrozným konci,že jsem se koukal na pilot seriálu.Popravdě by to byl bestovní pilot,protože navnadil dobře,ale je to bohužel jen film.Někdo psal,že podobný Ulice Cloverfield 10 a vlastně má velkou pravdu.Na co je člověku pěkný digitální mutant,když stejně víte,že jich může být miliony a stejně někdo musí zemřít a takhle to může být dokolečka.Z filmu absolutně nevíte nic a jen jste po půl hoďce puštěny do akce.Nesnáším filmy bez konce,protože to jde na vrub,že si divák má myslet,co chce,protože scénáristi neumí napsat ani ten šťastnej konec.Těch monster může být pět,dvacet či milion.Tím nedává logiku to,že tatík sestrojil vynález zkázy a matka s dcerou budou ve sklepě vystřelovat hlavy z mozky.Tohle fakt není žádný terno.Atmosféru to určitou má,nápad se cení,herecky není moc koho chválit,protože není co extra zahrát a jen spíše hledáte to jádro pudla,který jsem osobně tedy nějak nenašel.50%

Metanol (2018) (TV film)

Tento náměť se popravdě musel natočit pomalu sám.Je to jedna z těch velkých afér po kterých sáhla ČT a natočila dvoudílný film.Řekl bych,že první díl byl malinko lepší.Co musím pochválit,že tu konečně nehraje mraky provařených tváří,který vidíte v každým krimi seriálu,kromě asi Vaculíka.Natočeno je to musím říci dost s přehledem a má to vcelku i slušný drajf,že se vůbec nedokážete nudit.Druhá část je už čistě kriminální zápletkou,která je dobrá,ale už jen řeší konec,možná někdy až moc rychle,přesto kvalitu má.Panáka po filmu si nejspíš nedáte,ale od režisérky je to velké řežisérské překvapení.

Nepřátelé (2017)

Neskutečně nudná story,která je umělá jak kozy Dolly Buster.Jsem se ukrájel málem k smrti na kousíčky,jak to mělo tempo a švih s tak příšernýma dialogama,který atakují fakt na hovadinu,který diváka snad ani nemůžou zaujmout.Nejhorší je,že se to snaží hrát na něco a z fleku víte,že tady se budete ploužit krajinou,vyzkoušíte dvě přestřelky a čekáte jen až Christian Bale bude s Rosamundou šustit stan a že najednou Rosamunda,která nesnáší indiány,pač její rodina dostala co proto,je nakonec bude milovat,protože zjistí,že jsou i ti hodní.No tohle je někam do telenovely a né na filmové plátno.Je to absurdní nudná pasáž,která vesměs jen lopatou nahodí fakt dvě přestřelky,jenom proto,aby jste přes dvě hodiny byly v příběhu na mrtvém bodě,ale aby na plátně se něco dělo,tak si hupsnete na koně,uděláte taborák,mudrujete o životě a jdete zase o pár bloků dál a je Vám to úplně jedno,protože nakonec naskočíte do vlaku.Tenhle scénář je katastrafofa a divím se,že tolik lidí mu vlítne na špek.Paul Anderson je tu absolutně jen tak na počet,přitom on s jeho neurvalostí by zde dokázal herecké divy.Ben Foster si zde hodí pár dialogů,aby dostal co proto mimo záběry kamer.Já se pořád ptám proč je to tak z prominutím zkurveně hroznej film?Krajina je stejná jako v mraky jiných westernech a jsou úplně jinde.Kecy o nevraživosti bílích proti indiánů?To je jako ono?Tohle jsem dostal?Měl jsem se hrabat v minulostí kapitánova života?No popravdě jsem dostal jako divák slušně na prdel.PS:Posledních 30 minut jsem proklikal na to nejdůležitější a to jsem mohl začít už od první půl hodiny.30%

Prezident Blaník (2018)

Dvakrát zasmál a konec.Začátek byl super a pak to spadlo do hrozného stereotypu,kdy místo pořádných keců, přešlo někomu přes hlavu,že začnem natáčet film.To bohužel už těžké linčování sebe sama nestačilo a satira dostala leda na prdel "vy čůráci".Na díl super,ale celovečerák s větší hloubkou hraničil už na mrtvém bodě,že i Havel se obracel v hrobě,že.50%

Kodachrome (2017)

Bohužel vcelku nic objevného co by vybočovalo z průměru.Příběh je už od začátku silně nalajnovaný,takže na nějaký zvraty můžete rovnou zapomenout a i pětileté dítě už ví jak dopadne.Moc nechápu jaká měla být pocta či komu,ale divák se musí spokojit na herecký kumšt zůčastněných.Ed Harris je jasnej,ale i překvapí role od Sudeikise,že zas nehraje nějaký vola a taky je vcelku fajn i v dramatické poloze,ale horko těžko uvěřitelné.Olsenovi holka je prostě kus a to pak člověk nemá být ovlivněn:)Prostě nemastný neslaný road movie,který ani moc nevybočuje a jen se čeká,kdy se ti dva dostanou do postele či si dají pusu a kdy to Ed zabalí.Je to fakt málo?Je.

Časové pásmo bylo změněno