Království zvěrstev (2010)

Bota, která se skrývá v samotném ději, se dá nazvat předvídatelnost. Celou dobu víte, jak to s každým skončí. Že náš ňouma na konci ukáže kuráž a udělá něco rázného. Že to taky bude dost chytré, aby se ukázalo, že ve skutečnosti není tak hloupý, jak si celou dobu myslíme. A vědět, kdy kdo exne, taky není zrovna pohodlné, když chcete sledovat film, který vám přinese něco nového a nějak vás obohatí. Proto si myslím, že nálepka nejlepší australský film poslední doby (magazín Empire) není v případě Království zvěrstev zrovna adekvátní. Radši si pusťte srdcebolnou Austrálii.

Kvílení (2010)

Když jsem zhlédla dokument o The Doors, musela jsem si jít koupit jejich album Strange Days. Když jsem zhlédla Kvílení, objednala jsem si na internetu Ginsberga v originále. Takže asi tak.

Red (2010)

Red je komediálním překvapením, kdy se budete smát i nahlas a držet palce všem těm staříkům. Pak ale přijde druhá polovina a zpomalení tempa. Malkoviche ubude, ubude i fórů a Red sklouzne k průměrnému akčňáku, ve kterém se párkrát řekne sprosté slovíčko. Bruceovi se ale dál leskne jeho sexy pleš (z níž si během filmu utahuje kdekdo) a bojové scény zůstávají na jedničku. A především přehledné – volba střihače dopadla oproti jiným akčním filmům poslední doby výborně.

Předčítač (2008)

Na snimku mi v podstate prijde nejzasadnejsi myslenka (nic neni cernobile) a originalni zapletka (vase prvni laska byla jedna z SS). Za to vsechno ale film vdeci vyborne knizce, takze na nem bohuzel neshledavam nic bombastickyho.

Pokušení (2009)

Skoda to kycoviteho zaveru...

Sociální síť (2010)

The Social Network je velice dobrý film. Kvalitně natočený, v němž najdete jen minimum chyb, navíc takového druhu, že se dají přehlédnout. Kromě jistého "popostrkování" diváka. Nejvíce to je vidět v roli Rashidy Jones, která tu ztvárňuje cosi jako státní zástupkyni. Pořád naznačuje, že on ten Mark není až takový hajzlík. Když pak na vás Zuckerberg vychrlí nějaké počítačové pojmy, nikdo se neobtěžuje vysvětlováním. Jako by divák v sále byl považovaný za trochu méněcenného. Jinak je to ale výborná v podstatě i komedie. Svým způsobem dokonalá pro masy. Ovšem bez srdíčka.

Dva ve vlně (2010)

Jde bohuzel o ne uplne stastny dokument. Jako by nevedel, jestli byt pro "laiky" nebo "profiky". A tak chvilemi opomiji vysvetleni pojmu pro divaky neznale tematu (co to vlastne vubec ta Francouzska nova vlna je), ale zaroven nejde uplne do hloubky (probira se dvema filmy a ostatni uz skoro jen zmini). Nakonec jsou nejzajimavejsi dobove zabery a rozhovory, kterych ale taky mohlo vic. Doors - When You're Strange bylo na uplne jine urovni.

Hlídač č. 47 (2008)

Je velka skoda, ze Renc tu nakousl nekolik dost slozitych temat/otazek, a i kdyz sel v nekolika pripadech do hloubky, vznikl takovy mensi "mismas". Je to o ztracene generaci? O zlu v lidech, ktere neni "na prvni poslech" slyset? O lasce lidi, kteri jsou spolu nestastni, ale bez sebe jeste nestastnejsi? Roden vyborny, Siposova nic moc, ostatni herci ve vedlejsich rolich (krome Dlouheho) strojeni a neprirozeni. Ale hezky jsem si poplakala.

Piraňa 3D (2010)

Lepsi konec se jen tak nevidi!

Román pro muže (2010)

Je to komedie, ktera neni vtipna. S obvykle charismatickymi herci, kteri zde prisli o veskere osobni kouzlo. S vulgarismy, ktere tak nejak nefunguji. Miroslav Donutil vypada presne jako ten herec, ktery miluje role starnoucich sexy chlapku, co maji vsechno pod kontrolou a zenam z nich vlhnou kliny (priklad za vsechny: Jack Nicholson). Jenze tak nejak mu to nevychazi, scenar je utahany a nakonec jedinou zachranou tehle pseudo-komedie je vedlejsi linka, bez niz by se film, co se deje tyce, teoreticky obesel (Jan Budar & Filip Capka v rolich trochu nablblych kamaradu).