Začalo to jedné žhavé noci (2001)

Genialne prastena komedie, ktera obsahuje opravdu vsechno: od skvelych hercu (opravdu VSICHNI jsou bajecni, i ta Liv), pres kuzi a retezy, az po YMCA. Nejedna se tu o ten typ humoru, kde byste se za bricho popadali, ale zato jsou vsechny vtipky originalni, silene, trefne. Ackoliv se na imdb potaci kolem 60%, podle me stoji za zhlednuti.

Kam orli nelétají (1968)

Hodne silne tri * - predevsim za Clinta Eastwooda. Zkuste si ho predstavit rozcuchaneho, bez vrasek (!!!), v nemecke uniforme dustojnika a se samopalem v ruce. K tomu skvele sceny s lanovkou, vzhled a dej jak z Wolfensteina a par mensich kiksu, ktere jsem holt nemohla odpustit (blondynka Mary, priserna zamotanost). Typicky film pro chlapy :)

Tráva (2005)

Genialni narazky, vtipny vyrazy vsech hercu a predevsim kralujici Alan "Nightcrawler" Cumming. Jeho grimasy vytvari z celkem sympatickyho obliceje smesici mladeho Al Pacina a Roberta Downeyho Jr.

Určitě, možná (2008)

Vsechny tri byly krasne, inteligentni, sympaticke. K tomu Reynolds s celkem prijemnou a vtipnou dcerkou (zvlast ve chvili, kdy tak s chuti rekne "bitch") a sexy, zaznamenanihodny K. Kline. Na tomhle postupu, kdy vlastne az do konce nevite, ktera je ta vyvolena, je nejlepsi, ze si stejne najdete nejakou svoji favoritku. U me to byla April. Ti, co film videli, si sami domysli, jak se mi zaver libil :D

Hříšné noci (1997)

Koks, porno, margarita. PTA vytvoril neco podobneho Magnolii (i kdyz vlastne dva roky pred ni). Suchy humor se tu lame s tragickymi tematy jako ztrata syna ci sebevrazda. Chvilemi mate chut brecet, chvilemi se nezrizene smat. A taky za posledni dobu nejlepsi vyber pisnicek, jaky jsem ve filmu slysela.

Konečně spolu (2007)

Silene unavny, neoriginalni film o jakesi situaci, v niz se nachazi Helen Hunt. Coz o to, tuhle herecku mam celkem rada, ovsem v Konecne spolu vypada na 50 (ackoliv ji postava C. Firtha smele hada 35 - oh my god, jako by byl slepy!). Nevim, co se s ni stalo, ale visi na ni kuze, ani ten jeji typicky usmev ji uz neslusi, vypada jak po anorexii. Kde jsou ty doby, kdy z ni i kanec Nicholson byl paf.

Velmi nebezpečné známosti 2 (2000)

Vsechno je tu obracene naruby - jak povahy jednotlivych postav, tak i jejich vzezreni. Proc vypada Valmont jako nepouzitej panic? Proc "sexy" Kathryn de Merteuil neni vubec sexy? Prekrouceni vlastnosti techto dvou zakladnich postav me silene nastvalo, ovsem ten konec si to lehounce spravil.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Jim Carrey tu vsem dava na prdel a ukazuje, ze nemusi nutne delat priblble obliceje, abyste ho zboznovali. Ve srovnani s ubozackou postavou Elijaha musi byt kazdemu jasne, kdo je tady ten "pan pravy". Hlavne si pripravte kapesnicky.