Bledé modré oko (2022)

Filmový příběh který má být ponurým vyprávěním o rozpolcené duši , nejen E.A. Poea. Krimi rovina není klasickým sledováním vyšetřování detektivem ale spíš obrázkové leporelo které příliš nedává smysl. Mystery je zase postaveno na jedné zaprášené knize, kde naprosto chybí napínavost příběhu. Mrazivost mají dodat záběry na sníh z polystyrénu. Temná atmosféra se nebuduje tím, že na placu je tma a divák toho moc nevidí.Velmi slabé a odfláknuté zpracování jinak celkem zajímavého námětu. Film na jedno shlédnutí který není proč si dále pamatovat , je nudný a plný klišé.

Jan Žižka (2022)

Jáklova filmařská fikce o událostech v zemích Koruny české. Pokud někdo očekával biják ve stylu Otakara Vávry https://www.csfd.cz/film/9454-jan-zizka/recenze/ musel být zklamán a oklamán,  už od začátku. Léta letoucí očekávaný , po právu, snímek o muži který ovlivnil naší historii jako nemnozí, shrnout do několika potyček , intrik a blábolů je naprosto nedůstojné a zcela zavádějící. Film má jistě své možnosti a nelze formou obrazů obsáhnout v tomto formátu vše co se v těchto časech událo. Ovšem takto plochý výsek událostí, byť formou hraného filmu, je nedůstojný nejen Jana Žižky ale hlavně autorů a především diváků .Kolik grošů nebo doláčů přiteklo do kasy za naprosto zkreslené události tehdejších časů? Bylo to 30 stříbrných?? Vyprávět lidem příběh z počátku 15. století současnou formou o tom, že jsou obyvatelé  občané je naprosto mimo mísu a silně účelově .K tomu jsou ve stejném stylu upraveny dialogy .Hlavně když budou spokojeni sponzoři za velkou louží. Čest, láska , zrada, vlastenectví vždy byly nosnými tématy mnoha filmů. Jan Žižka je však víc, je to symbol , stejně jako český lev. Obsah tohoto "díla" je tedy silně tendenční. Nepochopení české mentality , nejen15. století,  nespočívá pouze ve zjednodušení všech historických okolností ale též v hodnotách které se za tím nachází. Tuzemský divák asi moc nečekal ale forma je něco jiného než obsah. Záběry naší stále krásné vlasti , mohly být tím, co bude nosné. HRAD Zvíkov ovšem opravdu nebyl lovecky ZÁMEK. Z filmu má mnoho z nás špatný dojem ale „Pecunia non olet“ .Příště natočte raději nějaké porno , třeba bude stříbrňákú víc. Howgh.

Vlkodlak: Noční lovec (2022) (TV film)

Večerníček pro nespavce od Marvela. Černobílá stylizace až tolik nevadí slabá druhá třetina tohoto produktu však ano.  Finále je tady možná dřív než se k příběhu hodí a zase taková hitparáda to není. Nadsázka a pokus o humor je spíš do jiného filmu a tak celkový dojem je takový , že za málo stopáže jestě méně kvality. Jednohubka která sice neurazí ale nic na co by se vzpomínalo.

Utajené příběhy českých dějin - Tajemství pražského poledníku – mystika mariánského sloupu (2020) (epizoda)

Mystiky zde moc nehledejte, spíš jde o výklad ve prospěch katolické církve.Komenský  je zde vykreslen téměř jako škůdce národa , zato habsburský útlak a represe  na českém národě po 3 staletí zmíněny v podstatě nejsou.Masaryk je podán jako člověk který s tím souhlasil a poté odstranil kříže ze škol,což se klerikálům nelíbílo. Korupcí, pedofilíí, hamižností nebo prospěchářstvím prolezlí  hodnostáři..Ani se Masarykovi moc nedivím. Barbarský čin socanů se mu prostě hodil a jako politik ho dokázal využít.A panenka Marie? No co už, pomohla určitě tvůrcům obnovení sloupu , jestli bude chránit i dělný lid a ne jen vyvolené ukáže čas.

Staré báje vikingů (2003)

Snímek z dávné historie našich severních sousedů. Lidé podlí a mocichtiví se neštítí udělat cokoliv pro svůj prospěch. Najdou  se však i tací kteří mají čest stejně tak jako odvahu se jim postavit. Boj dobra se zlem nikdy nekončí. Jak aktuální v dnešních časech cenzůry , dehonestace jiných než schválených názorů a nástupu totality. Historické události jsou cyklické. Zajímavě zpracované téma bájí a legend z doby, kdy křesťanství ještě nešířilo svojí moc ohněm a mečem. Slované se řídili ročním obdobím a nikoliv mediální žumpou která si říká mainstream. Kvalitní herecké obsazení,krásné plenéry a solidní kamera .Třeba se i v našich českých luzích a hájích najdou tvůrci kteří natočí podobný příběh o předcích na našem území.Námětu je určitě víc než dost.

Smrt přichází v bílém (2003)

To se takhle vydáte na cestu za rodinou a zjistíte, že jste narazili na někoho jiného a máte nepříjemný pocit, že jste jinde. Tenhle divný pocit jsem měl u sledování tohoto filmu od začátku , vlastně až do konce. Snímek vyprávěný monotonním tempem vhodný jako trénink pro uspávače hadů. Les, cesta a černá limuzína když si to dáte dohromady s tím co jste viděli na začátku, tak je jasné oč jde. Jediným mystériem tak zústáva , jak tahle naivní slátanina může být v červených číslech.

Případ Roubal (2021) (seriál)

Naprosto nepochopitelné zpracování. Popisek na ČSFD velmi zavádějící , krimi rovina je minimální, jedná se o soudní drama. Co už tady čekat, že... vyhovíme distributorovi. Roubal a jeho kriminální delikty zde nejsou objasněny ve smyslu vyšetřování , přitom takové téma...Vyhaslá Havlová dostala prostor který nevyužila , její postava je pomalu stejně ničemná jako skutky pachatele. Intriky , pletichy naší soudní moci a rádoby spravedlnosti . O tom má být tato série?  Nu což jako divák jsem čekal daleko víc. Většinu si můžeme přečíst i v té žumpě která se nazývá média.

Devadesátky - Král diskoték (2022) (epizoda)

Jooooo...Devadesátky..to byl svět jěště trochu cajk. Točili se Gumáci nebo Česká soda.Cikán byl ještě cikán. Média ,především ta  "hlavního" proudu ještě nebyly takovou žumpou jak je známe dnes. Četníci si hráli se zločinci své hrátky. V tomto druhém díle celé série jsme se dozvěděli , že IQ tykve Jonák měl spoustu vlivných známých a policajti se v tom plácali jak uměli. Nakonec zločince dopadli ale podsvětí nebyl jenom Jonák. A velcí kluci co spolu mluví měli námět pro přemýšlení. Prorústání organizovaného zločinu do politiky bylo v mateřské škole ,advokáti ještě příliš netušili jak se dá báječně zbohatnout a premiér tvrdil, že opravdu ale opravdu nemá signály o něčem nekalém...Natočeno trochu zvláštním až dokumentárním style , zřejmě pro věrohodnější osvětlení událostí. Co nás čeká dál v tomto seriálu uvidíme. První díl raději nebudu komentovat , poněvadž ustřihnout takto až diletantsky Mrázka s Bělou je věc nevšední...

Rozhněvaný muž (2021)

Opět nepřemožitelný a nesrmtelný Statham . Naivně jsem se domníval, že "Střela" v závěru akce na centrále udělal dobrou práci. No co už mýlit se je lidské, zase přežil... Srovnání se snímkem Nelítostný souboj z roku 1995 se nabízí , ovšem tam byl i nápaditý děj , plánování akcí a celkově to mělo trochu jiný formát.Tady hromady vystřílených patron, kýble krve .V podstatě je to jedno kdo nějakou koupí , protože jsou to všechno gauneři.Fádní snímek jako na kolovrátku přestřelek pro střílení.