Gran Torino (2008)

Tomuto snímku jsem se dlouho vyhýbal. Bál jsem se toho. A když jsem se konečně odhodlal, mrzelo mě, že jsem ho nezhlédl dřív. Rozhodně se jednou bude jednat o klasiku. Nevím, jestli bych na filmu dokázal najít chybičku nebo něco, co bych vytkl. Bezva herci, super scénář, tak akorát dramatu, humoru, vše v rovnováze, aby se ve vás přelévali všelijaké pocity. Clint Eastwood dokazuje, jaký herec a režisér je. *95%*

Pustina (2016) (seriál)

Napínavá česká kriminálka se zajímavou a temnou atmosférou. Parádní herecké výkony, zajímavý a originální námět, jen konec mě trochu zamrzel. Čekal jsem od něj mnohem víc, ale což. *90%*

Prometheus (2012)

Nenene. Valná většina scén (nebo postav, viz. droid) přebraná z Vetřelců, zajímavý nápad s "lidskými předky" ale naprosto nedotažený a odfláklý. Některé scény nemají vůbec smysl a nevím, proč v tom filmu jsou. Tak nějak od začátku jsem viděl, kdo je z posádky hodnej a kdo spíš ne, kdo něco skrývá a komu jde opravdu o dobro a poznání (kdo viděl Vetřelce, dojde mu to hned taky). Konec mě trošku překvapil, ale to na hvězdu nestačí. Tu dávám za parádní, možná až fenomenální efekty, interiéry a temnou atmosféru. *25%*

Anakonda: Honba za krvavou orchidejí (2004)

Oproti jedničce strmý pád. Ale film nenudí. Má zajímavou atmosféru deštného pralesa, herci určitý standard splnili, děj by mohl být originálnější, ale jak už to u Anakond bývá, pořád se tam něco děje a dá se na to dívat. *15%*

Anakonda (1997)

Zajímavý dobrodružný film z doby, kdy se z každého zvířete nedělal béčkový zabiják. Velmi dobří herci, krásná příroda a fajn akčňárna. Jasně, není to úplně hodnotný film, ale rozhodně ne špatný film. Kdo od toho nebude čekat moc, bude spokojen. *30%*

Tyranosaurus: Zhouba Aztéků (2007)

Ve filmu je vlastně všechno špatně. Efekty, animace, scénář a kamera. Ale naproti tomu jsou zde celkem fajn herecké výkony a děj rychle ubíhá, takže se rozhodně nenudíte. Některé pasáže jsou velmi zajímavé a dokonce vám u nich naskočí husí kůže. Jindy se při podobných scénách smějete a ani nevíte proč, snad tou absurditou. Jako odpočinkový film k práci nebo kulisa k popíjení alkoholu s přáteli ideální, ale umělecká hodnota tam zkrátka není. Ale z nějakého mně neznámého důvodu to chci vidět znova. A už jen z toho důvodu, jaká parodie to vlastně je, dávám jednu hvězdu. Tak říkajíc, z pr***e. *10%*

Do nitra Planety opic (1970)

Uff...dodnes nevím, co si o tomto filmu myslet. První půle prakticky těží z veleúspěšného prvního dílu. Ve druhé půlce se do akce dostávají inteligentní lidé, žijící celá tisíciletí v podzemí, mimo dosah těch, kteří na povrchu zdivočeli. Ona je to vlastně zajímavá myšlenka, která vám dojde časem (na povrchu se vyvíjí opice, lidé hloupnou a pod zemí se z dnešních inteligentních lidí stali nadlidé), otázka je, zda-li není podaná až moc divoce a přehnaně. Místy to připomíná nějakou levnou parodii, navíc se zde již téměř nevyskytují opice, což je velká škoda. Samotný konec je za mě uspěchaný, nemáte čas na jakékoliv zamyšlení či truchlení.  Nutno však brát v potaz, že téma jaderného konfliktu, bylo v sedmdesátkách velmi aktuální a pro tehdejší společnost to mohl být velmi inspirativní film o tom, jak bychom vlastně mohli dopadnout.  Co do akčnosti, je to zajímavá podívaná (v porovnání s následujícími díly), opět propracované kostýmy, masky a kulisy. Zmínil bych také fakt, že se některé zbytečné záběry hrozně táhnou a jiné naopak chybí (například jak se dostal Brent za Zirou?) nebo jsou uspěchané (Brentova návštěva u Ziry).  Po shlédnutí filmu jsem chtěl dát dvě hvězdy, po uležení a shlédnutí dalších dílů uděluji čtyři. *70%*

Planeta opic (1968)

Geniální a dodnes nejlepší film z celé franšízy Planety opic. Životní role Charltona Hestona, oceňované masky, zajímavé kulisy a krásná hudba. Tento film stál u zrodu celého sci-fi žánru a rozhodně by ho měl vidět úplně každý. *90%*

Podfu(c)k (2000)

Parádní gangsterská podívaná, jen možná místy příliš komplikovaná. Na film se musíte pekelně soustředit, abyste všechny dějové linky a průniky pochopily. Skvěle laděné záběry, prostřihy a herecké výkony. Brad Pitt si zde střihnul roli, která se velmi blíží Klubu rváčů, stejně brilantně zahranou. Velmi se mi líbí Stephen Graham jako Tommy, u kterého nikdy nevíte, co čekat. Nutno samozřejmě zmínit geniální dialogy s komickým podtextem, které z filmu dělají doposud neopakované mistrovské dílo. *70%*

Jurský park (1993)

I dnes, po tolika letech, je Jurský park neobyčejnou podívanou, za kterou by se ani v současnosti nemuselo stydět žádné studio. Dokazuje to mnohdy zmiňovaný fakt, že masky a rekvizity dokáží víc než počítač. Obří rekvizita tyranosaura odvedla takovou práci, že byla na počítači upravována daleko méně, než se původně zamýšlelo. Skvělé herecké výkony, skvělý režisér, parádní příroda a lokace. Krom toho má film neuvěřitelný přesah do genetické a etické problematiky, která je dnes velmi aktuální. Troufám si tvrdit, že se jedná o jeden ze stěžejních filmů kinematografie, který bude cool i za dalších 30 let. *95%*