Re-Kill (2015) odpad!

Další zombie slátanina, která v je v tuto chvíli schopna překvapit asi jen relativně zajímavým pojetím ve formě reality show z prostředí vybíjení těch rozteklých ksichtů. Možná, že kdyby to byl jediný film se zombie tematikou...ne, stejně by se to nedalo. Ono koukat na raelity show ve filmu, kde vám do toho sekaj stejný množství nablblých reklam je stejně tak zábavné, jako nechat si odstranit krční mandle bez anestezie a ještě k tomu čajovou lžičkou. Akce je natolik sýrová, že kdybych byl sýr, asi bych u toho zPepinovatěl a vyzrál do znovuobživlý podoby. Nehledě na to, že mi asi tak v půlce začaly uhnívat ruce nudou a muj notebook se pokusil několikrát spáchat sebevraždu. Nakonec jsem ho uprosil, ať to vydrží do konce a teď kvůli svojí naivitě musim přihlížet, jak se kolébá ze strany na stranu v psychiatrické léčebně pro vypsychlou elektroniku. Ještě, že Adkins neměl větší prostor, to by se z toho rázem stala farmářská bojová story o tom, kolik je zombík schopen udělat salt a přemetů po jednom kopu do kotníku.

Spotlight (2015)

Poctivá filmařina v celé své kráse, minimalismus-dokonalost, smysl pro detail, všechno pěkně v kupě. Místy mi to připomínalo Zodiaca, nevím proč, novinářská atmosféra? Kdo ví. Možná Ruffalo. Ten vždycky překvapí, respektive, vždycky zajebe roli jak pán. A je hezký vidět, že někdo ty dobytky taky jednou dostal do novin, nadzvedl jim roucho a vyjebal s nima přesně tak, jak to maj rádi. Doufám, že se všem řádně zamotaly anály a aspoň půlka z nich omylem sedla na krucifix.

Špatný krok (2015)

POZOR, z Muzea voskových figurín byl odcizen jeden povedený exponát se štítkem John "Botoxový xicht" Travolta a hraje jak Pomádový Travolta, jenže vypadá spíš, jako kdyby se na veterině pokoušeli upravit pitbullovi prdel do tvaru lidského obličeje, na výsledek nasadili umělohmotnou paruku a celé to radši ještě jednou přejeli voskem. Johnovi už na stará kolena zřejmě uplně jeblo a snaží se portýry a letušky s penisem mezi nohama zaujmout svou transformací ve stylu Stollonovy matky. Dělá ze sebe kokota v teplákovce a já se za něj až stydím. Criminal activities působí jako totální vykrádačka všeho, co už bylo aspoň stokrát zrecyklováno a znovu nahozeno pro spotřebitele do oběhu. No a rádoby šokující závěr mě tedy aspoň trochu probral z nastupujícího komatu, ale po naprosto otřesném, nedomrlém a hlavně totálně nezajímavém úvodu už to mělo stejný efekt, jako když zem o hrách hází. Za zmínku možná stojí akorát flashback Travoltova kumpána, ale to je asi jedinou světlou stránkou filmu.

Lví srdce (2013)

Sociální drama, které ale rozhodně není podané objektivním způsobem. Ti špatní jsou tu holohlavci a jen holohlavci, jsou to sice vesměs vymaštěné palice, které se nezmůžou na nic jiného, než na masáž několika cigánských bezďáků,ale na ty, kteří podle nich bílé Finsko ničí si stejně netroufnou. Ono je sice krásný, že si blonďatá afektovaná pizda upletla s Rumburakem malýho černouška a ten je natolik vyzrálej a uvědomělej, že má nácky a všechny okolo na háku. Ale v situaci, která hýbe Evropou teď a všichni ti ekonomičtí migranti, jak je teď EU začala nazývat se sem hrnou jak hejno sarančat je nanejvýš pokrytecké prezentovat ve filmu, jak vlastně tihle lidé platí státu mnohem víc na daních, než my a v podstatě je radost s nimi sdílet jednu chýši. Však ona Andžela ještě uvidí, jak to tu doslova zvednou.

The Guest (2014)

Americky dokonale vymodelovaný krutopřísný blonďák s modrýma očima, z kapes se mu sype škvára, když se usměje, vybuchují matičkám kalhotky, dcerky zapalují Twajlajty a otcové páchají sebevraždy z pocitu méněcennosti, faráři se stávajají homosexuály (aha, to už tak vlastně je) a bezvěrci se přiklání k víře, chcete ho? Ubytujte si ho u sebe a kdo ví, jak to dopadne. Je jen škoda, že na konci opět zavládla scénáristická bezradnost, protože začátek měl opravdu slibný rozjezd a dokud ve vzduchu visí jakési tajemno, aspoň mě to baví. Jenže celkové rozuzlení mi přišlo dost těžkopádné.

An Inspector Calls (2015) odpad!

To je takový ten životní přešlap, kdy jsem do teď stál nohama pevně na zemi, jenže potom jsem si omylem pustil špatnou verzi An inspector calls a ještě teď (půl hodiny po shlédnutí) se mi ježí vlasy, hodnota krevního tlaku lítá jak sinusoida a já se jen psychoticky klepu v agónii v rohu pokoje, doufajíc, že to na mně nezanechá trvalé následky. Něco tak odporně přehraného, kýčovitého, barvičkovitého a pekelně nevkusného jsem snad v životě neviděl, to bych radši shlídnul celou ságu Tisíc a jedna moč od začátku do konce a od konce do začátku, vychutnávajíc si krásu tureckých šachových partií zakončených Sebevražedným gambitem, nebo hru v socky, teda vlastně kostky.

Poslední lovec čarodějnic (2015)

Diesel je The last of us aneb The last bitch hunter s turbo pohonem, který už by opravdu mohl z fleku hrát Shreka, tudíž si studia mohou mnout ruce, při maskování bude potřeba jen mechově zelená! Snaha do nudného příběhu nacpat Vina, aby přišly aspoň nějaké tržby se jistě vyplatila a tudíž splnila svůj účel. Dieselovi role drsňáků bezpochyby sedí, jenže problémem je, že za celou tu dobu tam vidíte čarodějnici jen na začátku a na konci a jinak je to klasicky bezkouloidní prefabrikát smažený na své jalovosti. Do toho ještě vyberou k Diselově nakrabatělé kůži totálně vycucanou ledovku, která se k němu hodí asi jako hovno ke koberci, tudíž se z toho rázem stává plnohodnotné fantasy. Celé to v podstatě působí jako šílená vykrádačka bez špetky inovace a tak nejzajímavějším asi zůstává punkový sestřih Vina, který by tak rázem mohl jít do prvních řad fesťáků a být považován za plnohodnotnou smažku. Poslední nepochopitelnou věcí pro mě zůstává kokotský PG raiting filmu, kdy byla zřejmě uzavřena smlouva s Hasbrem o tom, že souboje mají vypadat, jako když se Kryštůfek Robin pokoušel ve Stokorcovém lese sexuálně obtěžovat Íjáčka a Prasátko to celé natáčelo, prase jedno špinavý! A žádná krev a žádnej drajf a žádnej fight, jenom takový piánko....což rozhodně být nemělo.

Kurýr: Restart (2015) odpad!

Kamil to tady trošku přestřelil. Ale možná za to nemůže ani tak Kamil, jako studio, které dalo možnost téhle podivnosti vylézt z nory na denní světlo a vydávat se za film. Do role kurýra už většího mongola sehnat zřejmě nemohli a tak ho vyšperkovali ještě nanejvýš stupidními dialogy, o přestávce na cigáro mu řekli, že se většinou perou lidi rukama, ale už mu neřekli, že by se měl i hýbat. Snaha o divácké anální horolezectví pomocí rádoby sexy bičis je asi tak trapné jako celá zápletka. Paradoxně je Stevenson zajímavější, než Skráň a já se celou dobu modlil, jestli by z toho nakonec nemohla být nějaká komedie o problémech mezi otcem a synem, která nakonec skončí tak, že se poplácaj po půlkách, sejmou u toho pár lidí a půjde se spát. Každopádně bylo pro mě dneska příjemnějším zážitkem si vyhodit koleno a pak si ho pomocí polívkový lžíce nahodit zpátky, než sledovat tuhle parodii na sebe sama.

V dosahu smrti (2015)

Úvodní krutopřísnou scénou ve výtahu a následně pak v hotelu celá krutopřísnost rychle končí a dobrý pocit z Adkinse se vytratil stejně rychle, jako mi vystydlo kafe. Ono někdy nestačí navlíct si ultra-koule-rýsující rajtky, nahodit koženou bundu, zajebat si boty od kravskýho lejna a udělat ze sebe elitního kovbojskýho vojáka tim, že se ostříháte na ježka a nahodíte výraz "nedokrvuje se mi pytel". Občas je třeba aspoň trochu kvalitní scénář a především herci. Od Close range jsem sice nic takového nečekal, přeci jen je to pouze béčko, nicméně banda rostodivných Mexikánců, jejichž představení v nadupaných kárách za doprovodu rapujícího muchadora trvá dýl, než většina bojových scén (které jsou mimochodem krutě umělé), mě přesvědčila o tom, že tady se něčeho takového ale opravdu nedočkám. Dalším do koulí bijícím faktem je, že do role matky obsadili ještě krutopřísnější bič, než je Adkins sám. Ta se neštítí v ohrožení života vlastního, i dceřina jenom povrchně šklebit a slibovat smrt celému komandu mexických inseminačních techniků, rukou jejího vyšponovaného bratra a mít to pořád na háku. Úplný zásek do vajec pak podepíše závěrečná scéna, která postrádá jakoukoli logiku.

Purpurový vrch (2015)

Incestní Mortal Kombat v gotickém stylu, podmalovaný úchylnými přeplácanými barvičkami ve viktoriánském sídle. Mezi hororové prvky bych přednostně zařadil stopáž, zbuzlost všech zúčastněných a hlavně hororově trapné nehororové postavy(duchy), které jsou, právě díky barvičkám, místy až komické a místy zase k pláči. Celý snímek pak působí infantilně, přeplácaně a zachraňují to jen charismatičtí herci, což se ale rozhodně nedá říct o herečkách, jelikož ty by mohly z fleku strašit v Domech hrůzy na matějských poutích, jelikož člověku samovolně vyskočí genitální herpes už jen z pohledu na ně. Horory nemusím, ale tady jsem se vyloženě modlil, aby už aspoň ty dveře vrzly, nebo si aspoň strašidla vrzla, aby aspoň něco přeběhlo té vyjukané pizdě za zády a schovalo se v okamžiku, kdy by se otočila. Jenže, nic z toho se neděje, holka jen krypluje po domě v negližé, svítí si několikaramenným svícnem, ale jezdí si ve výtahu a největšího ducha vypouští právě ona, když se lekne té prapodivné čivavy. Závěr je pak šíleně přepálený a skoro to vypadá jak parodie na Karkulku. Nehledě na umírání vlivem absurdních zranění.