Ve stínu (2012)

Že tohle je dílo Samotáře pana Ondříčka? .. Perfektní práce! Herecký koncert v podání Ivana Trojana, který vlastně předvádí pořád to samé, ale tady v téhle době a atmosféře 50. let, jakoby sem patřil. Jako pracovní název filmu bych zvolil Pravda vítězí, což by dodalo patřičný nádech ironie... No ten závěr? Hmm! Nejlepší český film za hodně dlouhou dobu! 90%

Muzikál ze střední (2006) (TV film) odpad!

Vždyť ten Efron tady ani neuměl hrát! Naštěstí časem se zlepšil... Celkově herecké výkony zde jsou jak z dramatického kroužku.. "Nechci hrát basketbal, já chci zpívat!" Protrpěných 1,5 hodiny.. 0%

Velký dar (2017)

Příjemný, ale přesto silný film... Je fajn vidět Chrise Evanse v jiné roli než jako Kapitán Amerika. Uvidíme, zda se to vyplní, ale podle mě o Mckenně Grace ještě v budoucnu hodně uslyšíme. 70%

Titanic (1997)

Když se řekne megafilm, tak se mi jako první vybaví právě Titanic. Už jako dítě jsem tenhle příběh hltal, co to šlo. Monstrózní luxusní nepotopitelná loď, kterou "sestřelí" ledovcová kra. Už je to více než-li 100 let a přesto den, co den se někdo snaží  přijít s novou teorií. Perfektní nápad na film, to jistě, nicméně celkem těžké téma na to udělat z toho celovečerní film. Hlavním tématem většiny filmů by byla ona osudná kolize, ale pak je tady James Cameron. Prolomil ledy (nikoli ty v Atlantiku) perfektním romantickým příběhem dvojice ztracenců. Oba hlavní protagonisté si už v tak ranném stádiu jejich kariér šáhli na dno a je otázka, zda vůbec tyhle výkony překonali? Za mě hlavně teda perfektní výkon Kate Winslet, kdy navíc pokud jste se do ní jako divák výkonem nezamiloval, tak je s vámi něco špatně! Pro Lea, to je jen jeden z mnoha grandiózních filmových výkonů. Nelze nezmínit ty nádherné prostory, ve kterých se natáčelo. Ano, jde o vytvořenou kopii lodi, kdy Cameron pro účely natáčení udělal jen polovinu a zbytek jsou triky. Je otázka, kde by film byl bez oné hudební ovace, kterou dnes snad zná každý! Celé tři hodiny se díváte na film, který je po právu hlásán jako jeden z těch vůbec nejlepších. Není rok, kdy by film nedávali v TV, ba pak kdy bych si ho nepustil po svém. "Mám dojem, že se červenáte pane malíři." Kate byla až omamně krásná! 100%

Rick a Morty - Série 4 (2019) (série)

I po čtvrté to má pořád podobnou kvalitu. Stále je to neuvěřitelně kreativní, ale současně se to snaží držet starých sci-fi pravidel. Snad jen škoda šesté epizody, která je až urážka, tak výborného seriálu... Nejlepší epizoda je Rattlestar Ricklactica. Jinak ten závěr s Beth mi až vehnal slzy do očí. 75%

My tři a pes z Pětipes (1971)

Normálně nemám nic proti infantilní zábavě v podobě dětských filmů... Kdy prostě zhruba víte na čem jste, ale tady je poměrně mizerný střih (vždyť často přechod mezi scénami/záběry je trhaný, jakoby na sílu střižený) a amatérský výkon hlavního představitele, který se často působil jak z kamene, či že by ho kamera oslňovala. 25%

Rick a Morty (2013) (seriál)

Už samotná úvodní znělka Vás navnadí, že to bude super crazy! Famózně kreativní, šílená show, která nechodí pro vulgarismy daleko. P.S. Děda Rick Sanchéz je mistrovská postava! Hlavně tenhle seriál má emoční hloubku a řadu silných momentů, které u výborného seriálu nutně potřebuji. Jediné, co mi vadí, je poněkud kolísavá kvalita epizod... Liché série táhnou! 1. série - 75% . 2. série - 80%. 3. série - 75%. 4. série - 75%. 5. série - 80%. 6. série - 75%. 7. série - 70%.

Rick a Morty - Série 3 (2017) (série)

Neuvěřitelný kreativní! Ale poměrně nestálá kvalita jednotlivých epizod... Po předchozím finále jsem se hodně těšil, jak to půjde dále.. Tady si tvůrci hodně popustili uzdu fantazie/šílenosti! Naprosto nezapomenutelná epizoda Pickle Rick! Vždyť on byl okurka! xD 75%

Rick a Morty - Pickle Rick (2017) (epizoda)

Vždyť on byl okurka! Totálně mistrovská nejbožejší epizoda! Zatím s přehledem nejlepší epizoda seriálu!

Časové pásmo bylo změněno