Muž z oceli (2013)

Herecké obsazení fajn. Příběh je už trošku něco jiného. Trocha stereotypu a spousta skvělých efektů. Film, který doprovázejí nelogičnosti a zkladní chyby fyziky. Jako například, jak může Superman letět ve vesmíru, když tam není vzduch? Hrdinský voják, který na mimozemšťana se chtěl hrdinsky bránit nožem mě také docela dostalo. Nebo celková odolnost našeho muže z oceli. Ve finálním souboji on a jeho protivník tolikrát s sebou projeli budov, tolikrát lítali sem a tam, tolikrát si dali do těla a přitom na nich nenajdete nai jedinou stoupu krve, spíše jejich neustálou čistotu. Jak už jsem zmíňoval, stereotyp v příběhu zůstává, začátek a vlastně celá postava a životopis Kala mi silně připomínal Herkula, nebudu vypisovat proč. Přesvěčte se sami, jenom tím poukazuji na to, že snímek má opravdu vynikající efekty, které snímek drží nad vodou, ale příběh jako takový už nic moc, ale i tak se dal film zkouknout a odnesl jsem si z něho docela příjemný zážitek, nicméně nevím, jestli se na něj někdy budu koukat znovu a Henry Cavill jako herec není moc dobrý.

Emperor (2012)

Tenhle film nezaujme ani historickými postavami, jakými byli Douglas McArthur, Bornner Fellers, nebo Hideki Tojo. Režie a celý filmový štáb tohoto snímku je natolik špatný, že příběh, který má potenciál bude nudit. Divák se bude ocitat ve dvou světech. Jeden je v Japonsku v roce 1945, kdy se americká armáda snaží vyšetřit případ japonského císaře Hirohita a druhý je v minulosti, jak Fellers se snažil sbalit japonskou dívku. Ani Tommy Lee Jones snímek nezachrání. Vydržel jsem to zhruba 45 minut, pak jsem snímek pomalu na svém Notebooku přetáčel. Ani herecké výkony nestály moc za nic. Zvlášť Matthew Fox mi připadal nejistý.

Souboj cti (1996)

Blbost. Špatní herci, včetně Van Damma, děj, filmový štáb, scénář, všechno zde stojí za prd. Od Van Damma jsem viděl pěkný filmy, jako třeba Krvavý sport, nebo Lví srdce, ale tohle je teda stupidita. Jean tuto blbost ještě režíroval, což ještě víc dojebal. Roger Moore byl hodně nepřesvědčivý, Remar také nic moc a Van Damme to samý. Dialogy ve filmu naprosté nesmysly, střihy kamer a děj jako takový je hodně špatný. Víc už k tomu není co dadat. Asi ještě jenom to, že to byla ztráta času.

Útok na Bílý dům (2013)

Útok na Bílého domu a Pád bílého domu. Snímky se stejným tématem natočené ve stejném roce. Který z nich je lepší? Tenhle, Útok na Bílý dům. Je sice lepší, ale není to nic extra. Opět ukradený scénář ze Smrtonosné pasti, takže nic nového zde neuvidíte. Stejné akční scény, stejné postavy, stejný scénář. Channing Tatum je neporazitelný, prezident Foxx je zase vynikající střelec. Na to, že nikdy nestřílel z raketometu, tak z jedoucího auta dokáže z tak těžké zbraně vystřelit a zničit plot. Ta scéna mě dostala, že takovýto člověk tu zbraň vůbec unese a ještě k tomu vystřelí! Joey King nic moc. Vím, že má malý věk, ale jako čtrnáctileté herečka opravdu nic moc. Začátek filmu zdlouhavý a pak, když už to začne, je zde stereotyp, který trošku odstoupí s blížícím se koncem filmu, tam už se scénář a děj zlepšují, ale pohužel na převrat bylo až příliš pozdě. Útok na Bílý dům je jenom lepší verzí Pádu Bílého domu, kde Gerarda Butlera nahradil Channing Tatum. Aarona Ekharta Jamie Foxx, ale pod taktovkou jsou ty filmy stejný až na jednu vyjímku. Tento film musím pochválit za to, že si odpustil ty trapné a ubohé keci o americkém vlastenectví. Záběr na americkou vlajku je zde jen jednou, zatímco v Pádu bílého domu nespočetkrát. Je vidět, že Roland Emmerich není režisér amerického původu. Za to ho chválím, ale tento jeho film je slabý odvar.

Nebe a země (1993)

Už několik dnů mám filmovou krizi. Pořád koukám na slabé filmy. Ani dnes jsem tuto šňůru nepřetrhl. Poslední díl a zároveň ten nejhorší ze Stoneovi Vietnamské trilogie. Film vypráví o životě Le Ly, vietnamské dívky, jenž si prošla válkou ve Vietnamu a poválečným obdobím svého života. Hrůzy války jsou ukázány i tady, ale zpracování filmu je jen průměrný. Tommy Lee Jones je ve své roli slabý a nepřesvědčivý, ten mě na snímku zklamal nejvíc. Rozhodně jsem čekal víc. Kdyby byl lepší Tommy a zpracování, byl by z toho lepší film.

Univerzita pro příšerky (2013)

Sice to není na úrovni jedničky, ale i tak jsem tímto filmem prolomil své filmové prokletí, které mě doprovázelo od doby, co jsem shlédl Lovce jelenů, kdy jsem koukal jenom na kraviny. Tento film se mi už konečně líbil. Skvělé počítačové zpracování, ve 3D to musí být opravdu pecka! V příběhu se najde troška klišé, které ale ke konci filmu bude pomalu hašeno, ale není to zase nic originálního. Proto si myslím, že filmu bude sedět 8/10. Pěkný snímek, trocha srandy, ale stereotyp se v tom bohužel najde, nicméně pobavíte se a to je na filmech to hlavní!

Nejlepší z Brooklynu (2009)

Tak od Antoina Fuqui jsem čekal rozhodně víc. Po vynikajícím odstřelovači natočil nudnou nezáživnou hovadinu. Čtyři hlavní hrdinové příběhu, každý z nich má odlišný život. Ze čtveřice je nejslabší jednoznačně Richard Gere, který svou rolí nějak neoslnil. Málomluvný, otrávený a vlastně i docela špatně zahraná role v jeho podání. Naopak Zbytek se mi opravdu líbil. Film má v sobě ale spoustu vedlejších postav, pár je i možná zbytečnejch. Role Ellen Barkinové se mi už vůbec nelíbila. Scénáristicky příběh je nezaživný, chyběla mi v něm větší zápletka a důvod se na film koukat. Dlouho se zde nic neděje a film je tím zbytečně zdlouhavý. Ten konec to je taková ubohost a osud postav totéž. Takhle spackaný scénář a režie to se jen tak nevidí. Už od názvu snímku jsem čekal něco úžasného, ale Fuqua to moc přitáhl za vlasy a snímek se nepoved.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Nejnovější díl známého Toy Story a také nejlepší! U této trilogie platí pravidlo - čím novější, tím lepší! Toy Story 3 obsahuje zcela nový děj, grafické zpracování a nové postavy. Příjemně jsem se bavil a můžu si tento film pouštět kdykoliv znovu.

Sedm psychopatů (2012)

Film se podobá Tarantinovu Pulp fiction, taky pěkná hovadina. Oba filmy parodizují brutalitu a snaží se ji převést do komediálního žánru, což podle mě nejde a že zde se brutalitou rozhodně nešetří. Film v podání McDongagha je nudný, trapný, vlastně celý nepovedený. Na to, jací herci v tom hrajou je to nesmysl.

Krvavé léto v New Yorku (1999)

Na tento film jsem se těšil, protože má zajímavé téma, ale nakonec jsem z něj byl zklamán a ani jsem ho nedokoukal. Příběh je špatně pojatý, hrozně natočený a herecké výkony kromě Adriana Brodyeho vůbec nenadchnou. Snímek jsem ani nedokoukal - nuda, nic, co by filmového diváka zajímalo. Spike Lee obrovsky zklamal.