Pomsta mrtvého muže (2013)

No konečně! Mé filmové prokletí, kdy jsem furt koukal na hovadiny je už konečně minulostí! Oplev natočil vzkutku neobvyklý film s výborným Collinem Farrelem a výbornou, ale hnusnou Noomi Rapace. Noomi je sice hnusná ženská, ale herecký talent má a tahle dvojice se mi opravdu líbyla. Hlavní hrdina Farrel, není nezranitelný, což cením na snímku nejvíc, i on byl postřelen, není to jenom typické Hollywoodský, neporazitelný hrdina. Nestereotypní příběh vás připoutá ke křeslu a donutí vás film obdivovat, protože tohleto se opravdu povedlo! SPOILER Trošku mi ale přišlo nelogické u té poslední přestřelky, jak tam Collin vletěl tím autem, aby zachránil Noomi. Nelogické je to v tom, že přece věděl, že je ji v tý budově drží a nevěděl kde přesně. Přesto tam tím autem suveréně vlítnul. No nevím, podle mě si musel být vědom toho, že ji třeba omylem sejme. Ale co, je to jen film.

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Jak už tady bylo řečeno, film je velice podobný MIB. Opět tu máme dva genty, jednoho skoro dědu a jednoho mladíčka. Příběh filmu mohl být ještě zajímavější. Opravdu mě nadchla ta myšlenka, co se děje po smrti, buď si člověk vybere URNu, nebo Boží soud. Snímek je postupem času podle mýho názoru špatně natáčený, já bych ho točil jinak, myslím to z pohledu těch postav, někdy je Jeff v záběru vidět jako žena a někdy jako jeho normální podoba. To střídání se mi opravdu nelíbilo. A když už jsem u Jeffa, tak jeho výkon mě zklamal hned po filmovém zpracování. Furt mele nesmysly, jeho postava je prostě nesmyslená. Již zminěné zpracování příběhu hrůza, jinak efekty ok. S postavami ani nějak nebude hrát za jedno, Raynolds i Bridges vám budou ukradeni. Kevin Bacon opět v roli hazjla, co také od toho herce čekat. Ale krásky snímku Stephanie Szostak a Marisa Miller se mi opravdu líbily, ale snímek je nudný a nepřekvapí. Prakticky nic nového vám nenabídne a rozhodně to není komedie do slova.

Země policajtů (1997)

Nezajímavý, spackaný a nudný film s dobrým hereckým obsazením. OD Slyho jsem čekal o hodně víc, než předved. Jeho výkon byl úděsný a ikdyž pro svou roli stloustnul, nějak mě to neohromilo. Prostě zklamání a jeden z nejhorších filmů Slyho.

Divoši (2012)

Směšný Taylor Kitsch, uděsný děj, prostě režisér Oliver Stone už neví co točit a tak natočí kravinu. Jedině Del Toro se mi zde líbil, ale jinak nudy je ve filmu dost. Snímek je spíš pro teenegery, kteří se zasmějí těm trapným erotickým a sexuálním hláškám. Blbost.

Argo (2012)

Film má příběh zralý jedině pro americké diváky, protože opět ukazuje tu americkou hrdost a to jak jsou "nejlepší". Ben Affleck překvapil tím, že natáčí film, ve kterém si dá hlavní roli, to jsem od něj ještě neviděl. Samozřejmě, že je každému jasné, že ty američany z toho Íránu dostane, ale to i ve Smrtonosné pasti je divákovi jasné, že Bruce Willis ty lidi zachrání a toho teroristu oddělá, ale ve Smrtonosné pasti je akce, napětí, pořádné dialogy a je to snímek bez vlastenectví, to zde neplatí. Argo dostal Oscara za vlastenectví, jinak je film zbytečný, prostě k ničemu. Alespoň už jsem ho shlédnul a vymazal ze svého notebooku.

Muž v ohni (2004)

Muž v ohni má scénář, který jsem ve filmech viděl už několikrát. Washington je dobrý, Fanningová taky, ale Tony Scott as jeho kolegové z filmového štábu jsou slabí a tím pádem i film. Děj je nudný, nic neříkající, nenadchne. Tento film patří rozhodně k těm slabším Washingtona. Naprosté béčko.

Training Day (2001)

Tenhle film je vynikající! Ale s jedním ALE. Začátek filmu je v poho, donutí vás snímek sledovat, ale chvilku nevíte o čem film vlastně je, jestli je o policajtech, nebo gaunerech, nebo úplně o ničem jiném, ale nebojte se, film vám pak poodhalí svůj pravý potenciál a dostane vás! Denzel Washington a Ethan Hawke jsou vynikající herci a toto duo v tomto filmu náramně sedí a vyšel z toho jeden z nejlepších filmů co jsem v poslední době viděl. Opravdu jsem se hodně bavil a film jsem si velice oblíbil. Fuquo, dobrá práce!

Tahle země není pro starý (2007) odpad!

Tak tahle stupidita je jeden z nejhorších filmů všech dob. Američané mě opět vytočili! Tenhle film dostal tolik zbytečných cen! Dávat debilním filmům oscary a jiné ceny, to jim jde nejlíp, ale filmy jako Shawshank, Mafiáni, Jurský park, Vojin Ryan, Spáči, Identita, Nebezpečná rychlost a další skvělý pecky, ocení buď nedostatečně, nebo vůbec! A Tahle země není pro starý je sračka! Tolik jsem se na to těšil. Říkal jsem si, když je to tak oceňovaný film, bude to skvělý, ale opravdu jeden z nejhorších filmů všech dob! Bardem je slabý a jeho role směšná, příběh nic neříkající, nechápavý, bez hudebního doprovodu. Mnoho zbytečných postav, hrozné tempo filmu, nuda, nuda, nuda! Mám už dost toho, jak jsou kraviny oceňovány, jako Boží díla a ty opravdu dobré filmy, které by si to zasloužili jsou pohřbíváni, opravdu kopnout ty Američany někam! Ti jen ocení hovadinu a film o jejich vlasti, jako Argo, Pád Bílého domu a další vlastenecké filmy.

Práskač (2013)

Film inspirovaný Brunem Haltmanem ze 30tých let je hodně slabý. Nejslabší úsek filmu je samotný Dwayne Johnson. Čekal jsem, že když v tom hraje takový svalovec, že bude rozdávat rány svým soupeřům, ale není to tak, je to přesně naopak, zde rozdávají rány jeho soupeři. Jeho herecký výkon byl také poměrně slabý. I Od samotného příběhu jsem čekal víc a ne pomstychtivého otce, který chce syna vytáhnout z basy tím, že se bude pléct mezi drogy. Takovéto podobné scénáře jsme viděli například ve filmech Rozsudek smrti a nebo suprový film 3 dny ke svobodě. Film není žádnou novinkou, je trapný a vůbec ne zajímavý.

Auta 2 (2011)

Tak tenhle animovaný film je hrozný. Pokračování skvělých Aut je úděsný. Styl Jamese Bonda je ubohý a Burák totéž. Jiný děj vás napadnout nemoh? Bondovek už jsme viděli tolik, že už nemáme zájem je vidět v animovaných autech. Pěkné zklamání.