21 gramů (2003)

Film hodně na přemýšlení. Je skvěle sestřihaný a scénářově vynikající. Hlavně herecké výkony všech třech hlavních představitelů jsou opravdu na nejvyžší ocenění, zvlášť výkon Naomi Watts.

Mariňák (2005)

Tak tenhle film se opravdu hodně povedl! Skvělý Gyllenhaal a Sarsgaard v hlavních rolích, scénář a režie. Film sice je bez akce, ale ta je vynahrazena vykajícími dialogy, hláškami a mluvou vojáků. Snímek je vlastně simulací vojenské kariéry, protože začíná od úplného výcviku až po konec války v zálivu. Smekám, dlouho jsem takto výborný film neviděl, opravdu se mi moc líbil!

Thor: Temný svět (2013)

Začátek filmu je trochu protáhlejší a dlouho se nic neděje, pak ale nastane solidní řežba s vynikajícími efekty, které jsou bohužel místy doprovázeny stereotypními sekvencemi. Ale i zvraty mají své místo a jsou dost překvapivé a také hlášky na účet Lokiho, které se opravdu povedly. Snímnek je možná lepší, než jeho předchůdce, ale nutkání pustit si ho znovu fakt nemám. Jednou mi to stačilo, ale pobavil jsem se a to je přece to hlavní.

Odvlečen (2007)

Snímek jsem chtěl vidět kvůli Jaku Gyllenhaalovi, protože většina jeho filmů jsou pecky, tak jsem doufal, že i tohle se přidá na seznam. Ale musím říct, že tohle je asi ten jeho nejhorší film. Příběh je na způsob několika postav. Není tu jen jedna hlavní postava, ale několik a v tom je myslím ten problém. Tomuto snímku by podle mýho prospělo víc, kdyby se jednalo pouze o jednoho hlavního hrdinu. Gyllenhaal dostal málo prostoru a ke všemu zde se mu to herecky nepovedlo. Pod režisérskou taktovkou Gavina Hooda je film protažený a nudný a rozhodně sebevražedný atentát nějak neoslní, protože způsob natáčení tohoto režiséra je prostě špatný.

Elitní zabijáci (2011)

Nejlepší herec je zde bezpochybně Jason Statham, De Nirova role byla sice malá, ale rozhodně zapůsobila a Clive Owen je rok co rok lepší a lepší. Snímek sice nenabídne nic nového, ale akce je zde dobře udělaná a hlavní postavy sympatické a mají slabiny, takže to není žádné pokračování Terminátora, nebo Ramba. Prostě skvělá akční podívaná.

Nelítostný Parker (2013)

Z prvu musím pododtknout, že Jason Statham je buď zoufalý, nebo to ty americké občany prostě baví, dívat se na jeho drsnej ksicht. V jiných filmech mi Stathamův styl hraní nevadí a naopak mě i pobaví, ale zde v tomhle odfláklém filmu, který je hrozně zpracovaný a zahraný mě Jason naštval. Jennifer Lopez - absolutně zbytečná role. To radši ani nebudu komentovat. Film rozhodně nezaujme, spíše zanudí a pořád diváka nutí dívat se na čas a počítat si, kdy už konečně bude konec, ostatně, já tohle ani nedoukoukal.

Ocelová pěst (2011)

Tak tenhle film je kravina už od prvního souboje mezi robotem a býkem. Čekal jsem, že přítomnost hugha Jackmana vše jen vylepší, ale tento chlapík byl ve své roli ubohý. Snímek jsem ani nedokoukal, prostě hrozný snímek s trapným námětem a ještě horším scénářem.

Americká krása (1999)

Další zbytečně oceňovaný film, ve kterém se vyskytuje spousta nudy a šílených dialogů. Kvůli Kevinu Spaceymu přidám hvězdičku navíc.

Návrat do Cold Mountain (2003)

Další film, který ukazuje Americkou metalitu, kterou poznáte z příběhu a ocenění snímku. Film je nudný a vlastně i debilní, ale protože je to o AMERICE tak proč tomu nedát ty ceny a ohodnotit tu kravinu, kde mi nejvíc vadila Nicole Kidman, která mi nejen nepříšla krásná, ale i herecké ubohá. Snímek má pěkné efekty a hezkou příjemnou krajinu, nic víc, jinak nuda s šílenými dialogy a průměrným scénářem.

Zrození šampióna (2009)

A další příklad toho, že film podle Američanů nemusí obsahovat kvalitu, ale stačí aby děj zasahoval do fotbalu, občanské války či druhé sv. války, protože tenhle film je dětská slabost, která ani nejde dokoukat. Prostě pohádka, ale od začátku. Začátek vás trošku zaujme a jste zvědaví a nedočkaví, až se na scéně zjeví Sandra. Zde musím říct, že její výkon rozhodně nebyl na Oscara, hrála průměrně, ale protože hraje ve filmu o Americkém fotbale, tak má podle Amíků Oscara zaslouženého. Výkon Aarona byl typicky pro děti, holt, nějak to zahrál, neříkám, že špatně, ale rozhodně neoslní. A příběh filmu je nudný, nic se neděje a pořád a pořád se filmaři zabejvají Oherem, což už pak leze krkem. Sečteno a podtrženo - film nudný, Sandra průměrná, ale protože je film o fotbale, tak to přece musí Amíci ocenit.