• Krátkometrážní

Prey (2014) (seriál)

Slabší **** // 2. díl nejlepší, rozuzlení mi moc nesedlo.

Návrat do Adriaportu (2013)

Viděno v Colloredo-Mansfeldském paláci dvaapůlkrát. Dala bych si to i víckrát, ale už nebyl čas a paní kustodka se tvářila dost překvapeně, že mě to tolik zaujalo. Vysvětlení, že tenhle humor miluju a třeba Monstrkabarat Freda Brunolda je moje srdcovka, asi moc nepomohlo.

Hypermarket (2007) (TV film)

Viděno kdysi. Teď v repríze na ČT. Je to docela bizarní záležitost, jen kvůli hercům dávám 3*.

Český žurnál - Já, horník! (2014) (epizoda)

Nejslabší část nové řady Českého žurnálu. Ale bez zajímavostí tenhle dokument není. Jako celek ale nefunguje.

Parta Analog (2013)

3-4 // je to zábavné, je to lehce neuctivé, jak konstatovala porota na Finále v Plzni, bavilo mě to. Dám si to určitě ještě jednou.

Occamova břitva (2012) (TV film)

Nelogické jednání postav (ok, v životě taky nejednáme ve stresu apod. logicky, ale tady se postavy chovají jak hovada), vyústění scén je směšné (dramatická hudba a zpomalení i tam, kde nemá co dělat, jakoby neví, do jakého žánru patří - skáče mezi thrillerem a hororem - úplně zbytečně). Jinak skvělí herci nemají co hrát. Zajímavé jen kvůli kameře.

Osmy (2014) (TV film)

3-4 // Nechci nic vyzrazovat, ale tenhle TV film nabízí vedle hodně solidních hereckých výkonů slabší místa a situace, která už jsou trochu klišé (zejména kolem postavy, kterou hraje Jiří Dvořák), ale zároveň originální momenty. Rušily mě tam snad jen některé momenty jako přehnaně opilý protagonista a neustále dotírající "nadržená" milenka. To už byla spíš groteska. Ale jinak povedené. // Ve filmu "hrají" i jména protagonistů a tvůrců. A člověk si vzpomene i na Ucpaný systém.

Kateřina Šedá: Jak se dělá mýtus (2013)

4-5 // viděno 2x na Finále Plzneň. Velice zajímavá diskuze po projekci. Sympatické bylo přiznání Gogoly, že režijně nezvládl moment, když se Šedé ptá, zda se vzniká i něco mimo její iniciativu, a ona mu odpoví dost mimo. Protože je ve stresu a ten stres se přenesl i na režiséra, který zjistil, že odpověď je nesrozumitelná. :) TV sestřih dokumentu, který reflektuje jen "sváteční" akci Šedé, můžete vidět zde: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10319063248-katerina-seda-jak-se-dela-svatek