• Rodinný

Pan Magor (1997)

Velmi průměrná komedie, ale ne zas tak moc, aby z toho byl odpad. Má pár slušných momentů a skvělý kreslený úvod a závěr. Ale s některými ranějšími komediemi, ve kterých Nielsen hrál, se to vůbec nedá srovnávat.

Drákuloviny (1995)

Nějak pořád nechápu, co se na tomhle filmu skoro všem nelíbí. Já jsem se poprvé válela smíchy a u scény, kdy jde Van Helsing (alias Mel Brooks) s Jonathanem "dozabít" Lucy mám záchvaty (smíchu) pokaždé, když to vidím. Podle mě je tohle krásná parodie na Draculu od Coppoly, s Lugosim i spoustu jiných verzí a bavila jsem se při sledování opravdu docela dobře. A navíc Leslie Nielsen s rumunským přízvukem a v obří bílé paruce je prostě úžasný.

Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas (1994)

Jako u většiny sequelů i tady se mi zdá, že kvalita rapidně klesá s přibývajícími díly. Ale i tady se najde pár opravdu dobrých míst, povedených vtipů a pořád je film mnohem lepší, než jakákoliv teenagerovská nebo bláznivá komedie (nejen) posledních let.

Bláznivá střela (1988)

Skvělá parodie na všechno možné, patří mezi nejlepší (s Žhavými výstřely) ve svém žánru.

Agent WC 40 (1996)

Když se podívám, jakým filmům jsem dala 3 hvězdičky, tak musím zde hodnotit tak jak vidíte, ale to neznamená, že film je hodně špatný. Má pár hodně povedených momentů, pár dobrých a pár velmi průměrných. Pokud ale máte rádi Nielsena a bláznivé komedie, klidně si zase 1-2 hvězdičky navíc připočtěte.

2001: Vesmírná prda (2000) odpad!

Hrůza a děs. Nielsen už je asi moc starý na to, aby rozeznala dobrý scénář od špatného (i když "špatný" je v tomhle případě ještě dost slabé slovo). Tak nudnou a pitomou "komedii" už jsem hodně dlouho neviděla a myslím, že ani dlouho neuvidím.

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Docela slabý odvar prvního Jurského parku. Tenhle film těží jenom z prvního dílu a pěkných triků. Príběh ještě o polovinu horší než u jedničky. Nevím, co vedlo Spielberga k tomu, aby tohle natočil, své klukovské sny už si snad splnil jedničkou a peníze myslím taky nepotřebuje...

Jurský park (1993)

Z dnešního pohledu by určitě dostal minimálně o jednu hvězdu míň, protože scénář fakt za moc nestojí, ale jako film z roku 1993 si za triky, zpracování a tehdy i celkem originalitu a nápad pět hvězdiček opravdu zaslouží.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Nejsilnější film série, navíc jeden z mých nejoblíbenějších nenáročných filmů vůbec. Nechybí nic, co by mělo v pořádném dobrodružném filmu být. Navíc perfektně řemeslně odvedeno, s dobrými herci a s dokonalou hudbou J.Williamse. Má to spád, nápad a vtip a to je dobře :-)