• Rodinný

Němý film (1976)

Podle mě jeden z nejvydařenějších filmů Mela Brookse. Povedlo se mu sehnat "pár" opravdu slavných hvězd a natočit v 70.letech němý film o tom, jak je do tohohle filmu sháněl. Skvělý a slušně vytěžený nápad.

Bláznivý příběh Robina Hooda (1993)

Podle mě jde o velmi zdařilou parodii, které se směju i po několikátém shlédnutí. Bohužel dabovaná verze, která šla u nás v televizi, zabila dobrou polovinu vtipů oproti originálu, který se jen hemží slovními hříčkami a narážkami na všechno možné. Rozhodně bych netvrdila, že tímhle filmem začal upadat humor Mela Brookse.

Trosečník (2000)

Sice jsem se nenudila, ale podruhé už bych se na to dívat asi nemohla. Být v hlavní roli někdo jiný, než Hanks, byl by ten film podle mě naprosto neúnosný. Takhle svým herectvím Tom zachraňuje co se dá, ale se zdlouhavým scénářem bohužel nic nezmůže.

Návrat do budoucnosti III (1990)

Podle mě je tohle kritikou nespravedlivě označováno za nejslabší díl. Nebo jinak - ano, poslední díl je o něco malililinko slabší než díly minulé, nicméně to ho ale nesráží dolů z vysoké ligy. Stále jde o inteligentní a hlavně zábavnou sci-fi podívanou okořeněnou prostředím divokého západu, na který se navíc dívá tak trochu jinak, než je ve filmech obvyklé.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Jeden z mála případů, kdy je "dvojka" minimálně stejně dobrá, jako "jednička". Opět nemám slov - skvělá zápletka, a k mému potěšení opět Biff v hnoji.

Návrat do budoucnosti (1985)

Skvělý příběh, výborní herci a originální zápletka. Přišel se spoustou skvělých hlášek a například teorie Dr.Emmeta Browna o totálním paradoxu mě taky vždycky dostane ;-). Jeden z nejlepších a nejpropracovanějších sci-fi všech dob.

Kontakt (1997)

První hodina a půl dokonalé. Od té doby, co ale Jodie Foster "odletí", tak úroveň rapidně klesá, a je to napraveno až úplně na konci. Nicméně část před koncem byla dost divná, zdlouhavá. Docela mě mrzí, že tenhle film nedopadl jinak, protože přímo zbožňuji inteligentní sci-fi a námět Kontaktu skýtal obrovský potenciál. Každopádně se ale na film plánuju podívat znova a možná že ho trošku přehodnotím, najdu tam něco víc než poprvé... Uvidíme :-)

Forrest Gump (1994)

No comment, film, který jsem snad viděla nejmíň 5x a pokaždé se mi líbí minimálně stejně, jako poprvé. Přestože je to jednoznačně citově vydírající film, nemůžu hodnotit jinak, než maximálně.

Falešná hra s králíkem Rogerem (1988)

Dnes už legendární film, ve své době revoluční kombinací kresleného a hraného snímku. Má to nápad, má to spád, má to skvělé momenty a hlavně byl tenhle film ve své době revoluční nejen zpracováním, ale pro mě (a to nejen v době svého vzniku) i tím, že kvalita scénáře není nepřímo úměrná technickému zpracování (jak se bohužel poslední dobou děje časteji, než by bylo zdrávo, viz například Space Jam).

Utopenec na útěku (1998)

Parodie převážně na uprchlíka, která má pár dost dobrých momentů (vykolejený vlak; bez-ruký-bez-nohý-bez-oký muž; variace na centrálu FBI z M:I; ...). Po dlouhé době zase jeden Nielsenův docela povedený film.