• Rodinný

Navoněný Romeo (1951)

Příběhy se skunkem jsou ty nejméně originální z dílny WB.. Vždycky je to o tomtéž - kočka nebo kocour získá na svůj hřbet bílý pruh (ať už úmyslně nebo náhodou) a francouzský skunk si jí splete se skunčicí a snaží se jí dohonit, co to jen jde.

Rabbit of Seville (1950)

Opera Lazebník Sevillský v podání králíka Bugse a Elmera Fudda - opravdová divadelní lahůdka.

Million Dollar Baby (2004)

Nebudu se moc rozepisovat, protože dlouhých komentářů je tady spousta - herecky naprosto bravurně zvládnutý film, který se ale nevyhnul některým klišé. Zajímavý, ale neobjevný příběh, jehož forma ale očividně přitahuje zlaté nahaté mužíky jako magnet.

Kongo (1995)

Další nepovedená adaptace knížky Michaela Crichtona.

Ježíš Nazaretský (1977) (TV film)

Ano, jak píše PALINO, je to film, který musí uspokojit každého věřícího. Možná proto s ním mám problém, na mě je moc zdlouhavý, i když musím ocenit citlivý casting (který ale vyloženě potvrzuje všechny vžité stereotypy daných postav).

Godzilla (1998)

Upřímně řečeno, s americkými katastrofickými filmy to jde hodně z rychle kopce (a to nemluvím o výchozím bodu) a s Rolandem Emmerichem taky tak. Oproti Goddzile (a to nemluvím o Dnu poté) je Den nezávislosti filmovou perlou.

Jack Frost (1998)

Průměrná americká Vánoční slátanina s pár slušnými momenty a nezveřejněným varováním "pro diváky pod 10 let".

Vodní svět (1995)

Rozhodně to není žádná katastrofa, jak se leckde psalo. Kevin Costner do svojí role mořského vandráka skvěle sedne, ani scénář není blbý a obsahuje pár velmi povedených nápadů. Navíc výborná výprava (ještě aby ne, při té ceně ;-), hudba, kamera a vůbec celá technická stránka filmu... Každopádně u mě má film přesně 70% a ráda se na něj někdy podívám znovu.

Hra (1997)

Pečlivě vykonstruovaný scénář podporují skvělé herecké výkony, dobrá atmosféra a hlavně skvělá režie a osobnost Davida Finchera, který do každého svého filmu dokáže dát něco víc.

Dokonalý svět (1993)

Kevin Costner ve vrcholné formě, Clint Eastwood ve standardní herecké i režijní.