Alice in Borderland (2020) (seriál)

Normální blbá vyvražďovačka. Nedokoukána ani S01.

Bloodshot (2020)

Samozřejmě, že je to úplná hovadina, ale taková ta správná, mozkově výplachová. Nikdo soudný přeci od Diesela a takovéto látky nemohl a nemůže čekat nic niterně dramatického. Ve své kategorii je to prostě "OK" :)

Dopis pro krále (2020) (seriál)

Taková ta "netflix-generická" středověká Fantasy. Stálo to prachy, za chvíli na to zapomenu, hlavně, že se tam museli ocicmávat rytíři :) Chyběl mi tam mexičan a někdo zelenej. Ale proč ne, no. -- 2,5*

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Koukatelné, ale mělo to končit tak o půl hodiny dříve, když našli hvězd na zemi. Pak by to byl milý vánoční příběh s nápady. Natahovanost neoriginalitou z toho udělala dost velkou nudu. Chvíli od nalezení hvězdy na zemi si totiž osazenstvo před televizí začalo luštit sudoku, blíže prozkoumávat dárky a já přebíral balící papíry a dárkové tašky, které má smysl si nechávat a co vyhodit. Prostě každý nějak smysluplněji (!) využil ten čas u "tradiční pohádky". Možná by bylo lepší tuhle tradici změnit na Štědrý den a večer o tichu - povinné vypnutí televizního i rádiového vysílání.

Tenet (2020)

Změť nesmyslů spletená tak, aby bylo zbytečně složité nad tím moc přemýšlet a tak je lepší se nechat unášet těmi pohyblivými obrázky. Prostě přeplácané, ale zároveň to nemá ani pořádně nějaký začátek, aby to vtáhlo do děje. Je konec filmu a mě bylo vlastně všechno jedno a postavy mi byly ukradené. Nějaký divný sestřih z filmu, který jsem neviděl.

Vrátná (2020)

1,5 * --- Typická béčková blbost pro vymytí mozků, OK, Reno je takový francouzský Willis, jakmile se v něčem objeví, víte, že to bude čtvrtá cenová kategorie, ale co, někdy jsou takovýhle nesmysly potřeba. Tady je jen škoda, že se to veze na té přitroublé vlně "ženských hrdinek" - proti tmu obecně nic nemám, ale musí se to dělat s rozumem. Cpát do takovéhle role tintítko, kterému by jeho roli nevěřil ani naivně optimistický budhista je fakt známkou choré mysli producentovy. Možná kdyby v hlavní roli byla animovaná stonožka, mohlo to mít alespoň nečekaně dadaistický nádech. --- Jediná hvězda týhletý splaškoviny je Aksel, který se asi snaží udělat díru do Hollywoodu, ale tady to fakt neodhadnul. Pokud jste tedy tenhle skvost neviděli a v recenzích se snažíte najít odpověď na "Mám tím ztrácet čas?", kašlete na to a rovnou si sežeňte s Akselem skvostné Hodejegenre.

Vraždy ve Valhalle (2020) (seriál)

Ne, že by to nebylo správně seversky natočené, temné, sychravé apod., ale zdá se mi to, nebo je to téma, které se nějak moc opakuje? Namátkou Sleppers nebo dokonce dost podobně nedávné Journal 64? A to jsem určitě ještě něco zapomněl. Snad jen díky tomu jedna hvězda dolů - koukat na několik dílů s těžkým déja-vu při vzpomínání "Kde já už tohle viděl...?" prostě atmošce moc nepřidá.

Zámek a klíč (2020) (seriál)

Je to sice zajímavé a hezky to vypadá, ale ve výsledku jde jenom o nějakou divnou verzi Stranger Things, a na to, že to má dvě řady, tak je ten příběh neuvěřitelně zbytečně roztrhání a propletený nějakými vztahovými nesmysly. Ddalo se to dokoukat, ale už se to muselo proklikávat. No a pak jsem si všiml, že to má ještě třetí sérii. Dal jsem první díl, část 2. a vypnul, protože dávat to celé od začátku a koukat na to zase úplně od píky bych fakt psychicky nedal. Je to docela škoda, potenciál to melo.

Avengers: Endgame (2019)

Bacha, SPOILERY! --- Nechápu ten hype kolem posledního dílu téhle ságy, uzavírající a zase i otevírající osudy mnoha postav. V kině lidi brečeli, fakt že jo. Nevím proč, tohle je přeci komiksový svět, není problém kohokoliv jakkoliv kdykoliv oživit, byť ho bude hrát jiný herec, no Bóže. A i kdyby ne, tak... no Bóže. Skončilo několik nijak podstatných postav (Nataša) nebo postav, jejichž vlastní filmy šly postupně kvalitativně do kopru (Kapitán, jehož poslední vlastní film musel být "dalšími malými Avengery") a Iroňák (který si své splnil, Iron Man 3 se fakt nepovedl a už nevím v jakém z filmů s tím vlastně IM praštil, že už to dělat nebude). Rogers a Start tak už mají odklepáno a může se jít dál, aniž by hrozilo vymačkávání už vymačkaných pomerančů. --- Celý film byl ale zbytečně zdlouhavý a až příliš na dřeň tlačící a uplakaný a vzpomínkový a tak. Při velké bitvě se na scéně objeví všichni, aby jim bylo dáno asi tak několik vteřin na plátně a pak se nevyužijí. --- Bylo to fajn, už to máme za sebou a uvidíme, co Marvel s dalším pokračováním celého vesmíru. --- Nejlepší z celého filmu byly asi závěrečné titulky s postavami, se kterými se už (zřejmě) nesetkáme (živými či ne).

Bitva u Midway (2019)

Osobně mi to přišlo jako zakázka v rámci nějaké obchodní spolupráce s Čínou. Film povrchní se spoustou známých ksichtů ale bez něčeho, co by to všechno spojovalo do jednoho uceleného příběhu, navíc s ústředním nesympatickým ksichtem který byl navíc podobný dalším nesympatickým, ksichtům, takže jsem v některých částech filmu nevěděl, že se koukám na jinou postavu a její osud a dění mi tak nedávalo smysl. Takový sestřih mnoha epizod nijak pořádně pospojovaných do sebe. Hodně efektů navíc vypadalo jak přebraných z nějakých konzolových her, příliš kreslené. Čekal jsem od toho tedy něco víc...