foto

Steve Jablonsky

  • nar. 9.10.1970 (46 let)
    USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Hudebnímu vzdělání se tomuto skladateli narozenému v roce 1970 dostalo na Kalifornské univerzitě v Berkeley, po jejímž vystudování byl pozván do hudebního studia Media Ventures Hanse Zimmera, a kde pracoval po sedm let jako asistent skladatele Harryho Gregsona-Williamse.

Po představení ve svém debutu, jímž byl krátkometrážní THE HIRE: HOSTAGE, dostal zakázku na TEXASKÝ MASAKR MOTOROVOU PILOU režiséra Marcuse Nispela, kde se osvědčil, dostal příležitost spolupracovat s Hansem Zimmerem na hudbě k filmu SLZY SLUNCE. Po těchto dvou dílech již mohl Jablonsky tvořit hudbu zcela sám.

Za jeho nejúspěšnější dílo je považována hudba k blockbusteru TRANSFORMERS, za níž také získal BMI Film Music Award. Mimo filmovou hudbu však Steve skládá i hudbu pro počítačové hry. Z těchto je neznámnější THE SIMS 3 nebo COMMAND & CONQUER 3, na níž pracoval po skladateli Franku Klepackovi. Dnes stále pracuje pro Zimmerovo Remote Control Productions v Kalifornii.

Jirka "Broxigar" Havlíček

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(2 707)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace