Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Atomic Blonde je pro mě jak John Wick akorát hlavním hrdinou je žena, kterou hraje Charlize Theron. Ta se na roli hodí, protože má fyzičku a vypadá u všeho dobře. Přece jenom sama Charlize říkala, že by chtěla natočit ženského Johna Wicka. A režisér David Leitch jí to skoro splnil. Děj je hodně podobný Johnu Wickovi, ale bohužel kvalitou na něj nesahá. První polovina mi připomíná špionážní thriller a druhá polovina klasický akční biják, kde se všichni vraždí. Hlavním tahákem filmu jsou totiž akční scény, které v porovnání s Johnem Wickem jsou až moc předpovídatelné a mohli by být natočené lépe. A hlavně mi přijde, že v první polovině skoro žádná akce není, naopak v druhé polovině jich je až moc. Jako by si řežisér řekl, že to nakonec chce dohnat, a proto tam toho narval tolik. To ale není hlavní problém tohoto filmu. Hlavní problém je, že kromě akčních scén tu pro mě není extra nic zajímavého a ve výsledku na mě film působil nudně. Ani ta první špionážní polovina mě moc nezaujala, protože je vidět, že se tvůrci snažili vytvořit komplikovanou zápletku se třemi až čtyřmi konci, která na mě působila až moc komplikovaně a vlastně jsem ani po titulkách přesně nevěděl, jak to teda skončilo. Stačilo udělat jednoduchou zápletku a bylo by vše vyřešené. Jediným výrazným plusem filmu jsou hity z 80. let, které aspoň trochu zaženou tu nudu a film obzvláštní. 5/10

Sunshine (2007)

Se žánrem sci-fi mám většinou problémy. Obecně mi samotný žánr nevadí, jen ty filmy musí mít hodně akce, aby mě zaujaly a nenudily mě. A právě Sunshine je z těch filmů, kterému bohužel ta akce chybí, takže pro mě spíš zklamání. Po vizuální stránce nemám co vytknout. Film vypadá na oko hezky, má dobrý soundtrack, efekty, ale zkrátka vizuál není všechno. 6/10

Dokonalý svět (1993)

Clint Eastwood ty dramata prostě umí. Naprosto dechberoucí příběh o prchajícím vězni a malém klukovi, kde jejich vzájemný vztah dělá z tohoto filmu skoro oskarový snímek. Kevin Costner se na roli vězně náramně hodí a filmu jednoznačně kraluje. Clint Eastwood v herecké roli je spíš upozaděn, za to ale v roli režiséra naprosto válcuje ostatní. Z filmu ke konci dokonce mrazí, jak moc je to silný zážitek. 8/10

Návrh (2009)

Tradiční hollywoodská romantická komedie, která neurazí ani nenadchne. Hlavní dvojice herců je fajn, dobře se na ně kouká a jejich vzájemná sympatie funguje skvěle. Sandru Bullock sice moc nemusím a dokázal bych si v té roli představit kohokoliv jiného, ale spolu s Ryanem Reynoldsem se to vykompenzuje. Některým vtipům se člověk zasměje, ale některé působí dost podúrovňově. Když to ale vezmu jako celek, tak to docela funguje. 6/10

Věčně mladá (2015)

Dost podobný film jako Benjamin Button, akorát v hlavní roli je žena. Koncept zůstává stejný, jenom do příběhu je přidaná trochu sci-fi pasáž, aby to nestárnutí mělo nějaké vysvětlení. Blake Lively se mi na roli docela hodila, protože působila jako půvabná žena, která je zároveň tajemná, což tomu dodává tu pravou atmosféru. Z dalších herců mě rozhodně potěšil Harrison Ford, který se teda objeví až po půlce filmu, ale hraje dost důležitou roli na rozklíčování hlavní postavy. Působivé romantické drama s pár fantasy prvky. 7/10

Kaskadér (2024)

Pokud jste fanoušky filmu Bullet Train, tak se vám pravděpodobně bude líbit i Kaskadér. Jedná se o příjemnou akční komedii, která krásně kombinuje akci, humor, romantiku ale i krimi svět. Příběh je o kaskadérovi Coltovi Seaversovi, který se rozhodne zachránit film Jody a získat zpátky její srdce. Colt dělá dubléra Tomovi Ryderovi, který je pár dní nezvěstný a pak najednou se objeví mrtvola a hlavním podezřelým je právě Colt. Samozřejmě to není jen tak a všechno se zkomplikuje ještě víc. David Leitch se rozhodl vybrat film, který diváka zavede do světa zákulisí o kterým málokdo ví a přiblížit práci kaskadérů, která je stejně důležitá jako práce ostatních členů štábu. Narozdíl od Deadpoola 2 nebo právě Bullet Train tu Leitch ubral na digitálních efektech a drží se spíše při zemi. Soustředí se spíš na praktickou a fyzickou akci, kde nejlépe vyniká jejich choreografie. Skvěle pracuje také s humorem. Po minulých filmech zefektivnil práci s dialogy, které většinou zkrátil a jedná se spíše o svižné slovní výměny. Do toho zapojil kreativní nápady jako je například split screen nebo třeba kombinace hudebního karaoke spolu s akční scénou. To tomu filmu přidává příjemný pocit odlehčenosti a je to jedině plus. Tempo filmu vůbec nepolevuje a i přesto, že se v první řadě jedná o akční film, tak romantika tu rozhodně má své místo. Romantická linka mezi Ryanem Goslingem a Emily Blunt tu funguje skvěle, mají mezi sebou skvělou chemii a podle mě se jedná o nový oblíbený filmový pár. Z herců nejvíc samozřejmě vyniká Ryan Gosling, který díky tomu potvrzuje, že umí zahrát jak komediální role, akční role, ale i romantické role. Emily Blunt ho krásně doplňuje a Aaron Taylor-Johnson naopak hraje skvělého záporáka. Rozhodně Kaskadér není na Oskara a nebude nejlepším filmem roku, protože jeho největší slabinou je samotná krimi zápletka, která je velmi jednoduchá a prokouknutelná, ale spolu s akcí, humorem a romantikou se jedná o příjemný filmový zážitek u kterého se nasmějete a rozhodně vás neurazí. 7,5/10

Vesnice (2004)

M. Night Shyamalan je známý pro své filmy, které jsou většinou temné, mají tajuplnou atmosféru a divákovi dávají ohromující pocit, že viděl něco nevídaného. U filmu Vesnice jsem si ale říkal, jestli to vůbec je Shyamalan. Příběh mě vůbec nezaujal, tempo celého filmu mi přišlo příliš pomalé a za mě se tam nic moc nedělo. A to má film pouhých 104 minut. Celé mi to trochu připomínalo film Slunovrat, na který mám podobný názor jako právě na Vesnici. Jediným plusem pro mě byl soundtrack od mého oblíbeného skladatele a herecké obsazení. Ostatní věci mě ale vůbec nezaujaly, a proto dávám pouhých 5/10

Zlodějka knih (2013)

Samotnou knihu jsem nikdy nečetl, tak nemohu bohužel srovnat. Z filmu mám ale rozporuplné pocity. Celou dobu mi totiž přišlo, že samotný příběh je takový nedotažený, protože mnohem zajímavější mi přišel osud Hanse než samotné Liesel. U Liesel jsem čekal asi větší zápletku nebo zkrátka něco, co mě mnohem více ohromí. Ale aspoň film krásně shrnuje celou druhou světovou válku, protože příběh mapuje Německo od roku 1938 až po samotnou okupaci Američany v roce 1945. Takže pokud si chcete užít hollywoodský film s hudbou Johna Williamse o druhé světové válce, tak výběrem tohoto neuděláte špatně. Pokud jste ale nadšenci knihy, tak vás film asi moc nepotěší. 6,5/10

50/50 (2011)

Velmi dojemný film, který dokáže rozbrečet i nejtvrdšího chlapa. Téma filmu je dost těžké a hraje často na city, takže se není čemu divit. Rakovina patří rozhodně mezi nejhorší nemoci, které člověk může dostat, a myslím, že hlavní myšlenkou filmu je se hlavně nevzdávat a zkoušet všechno možné, protože vždycky je nějaká naděje. Upřímné drama doplněné humorem, který mi je sympatický. Herecké obsazení i hudba do toho sedlo, takže za mě poctivých 7,5/10

Dokonalý smysl (2011)

Dost podobný film jako Nákaza z roku 2011, ale jak řekl POMO více filosofický a za mně minimalistický. První polovina je za mě dost klidná a moc mě nezaujala, ale v druhé polovině se to rozjede a začínal jsem mít stejný pocit právě jako u Nákazy. Vždycky doufám, že takový stav na naší planetě nikdy nenastane, protože tyhle filmy to dokážou ukázat tak krásně a zároveň hrozně, že to fakt nikdy nechci zažít. Deprese, panika, hrozba, šílenství, ale i romantika. Tohle všechno obsahuje Dokonalý smysl. 6,5/10