Ant-Man (2015)

Deadpool to není, ale po dlouhé době jsem se u komiksu bavil - je to neotřelé, svěží...a vlastně i vtipné. Triky určitě super. Příšerná paruka hlavní hrdinky. Těším se na další díl.

Světla páteční noci (2004)

Vůbec to nebylo špatné, ale přece jen tomu chyběl ten závěrečný finiš. Jinak určitě stojí za kouknutí.

Adú (2020)

Pro mě velmi rozporuplný film...silný příběh z Kamerunu, průměrný z Ceuty, nijaký příběh otce a dcery. Ale především vlastně žádný konec, jen hraní na city. Plus, navzdory přesvědčení "dobroserů", ten drsnější pohraničník má ve svém vysvětlování na konci pravdu. Řešte si svoje problémy. Jinak ale zajímavé, stojí za kouknutí.

Medúzy (2007)

Velmi příjemný filmík s pár opravdu zajímavými momenty. Stojí za kouknutí.

Šarlatán (2020)

Jasně, je to typický "cenový" film, točený aby ho hráli po festivalech a oslavovali kritici. Ale - vedle skvěle hrajících herců, zejména Trojana, co nám vlastně ten příběh chce sdělit? Že žil Jan Mikolášek a že ho komunisti zlikvidovali? To je pro běžného diváka trochu málo, ne? Ano, dobře se na to kouká, mladý Trojan skvěle doplňuje starého, ale na konci z toho zbyde jedno velké prázdné nic...

Palm Springs (2020)

Největší kravina ever! Jasně, je tam pár minut, kdy se člověk baví. Ale na rozdíl například od Hromnic je zde nápad opakovaného prožívání stejného dne naprosto zabitý tím, že jsou úseky příliš krátké (pár sekund) a že to vlastně nikam nevede. A konec? Totální WTF. Ušetřete si čas a koukněte na něco jiného.

Julie a Julia (2009)

Vlastně velice milý film. Není to úplný trhák, ale fajn se na to kouká a Streepová je tady prostě úžasná.

Tenet (2020)

Christopher Nolan je můj oblíbený režisér. Je to také génius, o tom není pochyb...a každým svým filmem posouvá hranice možného. Málokdy triky, spíše obecným zpracováním a složitostí vyprávění příběhu. S každým filmem se ale také posouvá dál od běžného diváka, který by film navzdory vší složitosti a hrám režiséra měl film "pobrat" a být schopný sledovat, kde se na časové linii nachází. V tomhle ohledu už se Tenet se mnou hodně míjí. Vlastní příběh je víceméně velmi jednoduchý, ale vnímat kde a kdy se děj nachází, je už hodně složité. Kde byl Počátek rafinovaný, propracovaný a při troše snahy vlastně snadno pochopitelný, tam je Tenet pro mě už jen zmatený. Nolan tak navazuje na Dunkirk, který se mi ze stejného důvodu - hraní s časy a liniemi - už moc nelíbil, jakkoliv to mohl být jinak skvělý film. 2* film samotný, 1* navíc za novátorství a výpravu.

Velké vítězství (1992)

Nic převratného, ale vlastně hrozně milý film. Stojí za kouknutí.