Kvaska (2007)

V něčem příjemné překvapení, v něčem to naplnilo má nevalná očekávání. Filipa Tomsu z nevím jakého důvodu prostě nemusím - a na hlavní roli podle mě nemá. Do Růžovky, kde se vyskytoval, se mi hodí mnohem víc, mezi tu přehlídku neherců a bizarních postaviček. Mezi moje favorizované postavy patří (k mému překvapení) zcela jistě Landův pseudoumělec, a pak samozřejmě Pomajbův režisér, který nemá chybu. A jak už tu někdo psal, zaráží mě i velebení písničky Touha, která na mě na první poslech působila velice sympaticky - průser nastal, když jsem se zaměřila na text, jelikož některé rýmy znějí jakoby je dávalo dohromady dítě prvního stupně základní školy. Takže ve výsledku něco mezi ** a ***, zatím se přikláním v hodnocení vyššímu, uvidíme po dalším shlédnutí, co si na tom ještě najdu, ať už plusy nebo mínusy.

Zázraky života (2010) (seriál) odpad!

O chlup lepší než RPčka, Růžovka (přestože s tou je možné si to splést, hraje tam spousta odpadlíků), atd.. takže si tu půl hvězdičku a kousek, tedy zaokrouhleno jednu, zaslouží - psala jsem před časem. Velké hovno slavný soude, stejná s*ačička jako výše jmenované, odvolávám co jsem odvolal, slibuji co jsem slíbil, jasnej odpad. A stejně jako Růžovka se to zmohlo na Zázraky života II! Proč jako?

Svatby podle Mary (2001)

Nemám k tomu co říci, vše vystihl skvěle kolega Cival.

Strážce duší (2005) (seriál)

Kvalita se liší díl od dílu.. od jedné hvězdičky až po ty tři (kterých bohužel není mnoho, ale když to srovnám s jinými českými podobnými projekty, nemohu jinak - téměř tři hvězdičky).

Santiniho jazyk (2011) (TV film)

Po něčem jako herecký projev se tu slehla zem, většina postav tu afektovaně recituje fráze, více méně či vůbec dávající smysl. A většinou vůbec. Nelogické, chvílemi dost trapné a někdy k chytání se za hlavu. Tfuj.

Maharal - Tajemství talismanu (2006)

Česká splácanina, snažící se držet krok s Šifrou, Indym, Lovcema čehokoliv a moc se jí to nedaří. Jako pohádka pro děti možná, a musím říci že o několik chlupů lepší než o cosi podobného se pokoušející Santiniho jazyk, kde byla tuna nelogiky, téměř žádný herec, pouze prázdní recitátoři frází atd. Tady co se deklamování týče, musím se zaměřit zejména na ženské představitelky, Báru Seidlovou a Adrianu Neubauerovou, z nichž hlavně té první nevěřím ani ťuk. A málem bych vynechala zásahy vyšší moci..

S čerty nejsou žerty (1984)

Jedna z nejlepších českých pohádek a zdroj legendárních hlášek (skoro všechny zahlásil výborný Petr Nárožný), které jsou nejen u nás doma frekventovány stejně často, jako je Paris Hilton vyfocena někde na párty bez kalhotek. "Je to rebel!", "Já přijdu!", a konečně nejpoužívanější a používaná a známá snad všude, kam jsem dosud vlezla - "Máchale, spadlo ti to, asi vítr, ne?" boží! :) Herecké obsazení je božské, hlavně duo Nárožný - Preiss!

Krásná pokojská (2002)

Krásné pokojské jsem si nevšimla (sorry Jenn), zato jsem si všimla spoustu trapných klišé, nesmyslů, apod. Ne.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Nejlepší díl série??? ale kdeže. Zatím fakt nejhorší, hloupější a stupidnější než díly předchozí. A to, že tu mí oblíbení uživatelé hodnotí díl jako "nejsilnější článek celé série" mi opravdu píše vrásky na čelo.. "je zde konečně děj, vedoucí z bodu A do bodu B a není nouze o dramatické situace"? stahuje se mi obočí do krátkých čárek.. a.. "konečně nějaké herecké výkony"? mi nevratně svěsily koutky úst dolů.. tak si říkám, jestli jsme šli na stejný film. Nebo jestli vám vaše účty nenabouraly nějaké náctileté nanynky-fanynky. Já jsem proti Tvajlajtu nikdy nic neměla, ale rozhodně jsem jim ani nijak nepropadla. Ale teď to začíná být osobní a já přepisuji své mírné hodnocení. Je to nudné, trapné, plné patosu odporně prázdného proklamování jakýchsi vět a přehlídka naučených obličejů neschopných příliš měnit výrazy /"smutné štěnátko""nasraný čokel""vyděšená ale silná a rozhodná trpitelka""cool týpek""největší a nejdrsnější boreček"/ apod.

Ztraceni (2004) (seriál)

Za ten konec ubírám jednu hvězdičku.. sorry, ale s tím se dalo pracovat líp, zůstává spousta nedořešených "drobností" a.. jsem zklamaná.