Cherry (2021)

(8/10). 2. Z nejočekávanějších filmů roku 2021. Vždycky jsem považoval Toma Hollanda za takové dítě štěstěny. Že nebyl až tak dobrým hercem, ale bylo ho všude plno. Ovšem v Cherry mi dokázal, že je fakt dobrým hercem. Jakože fakt dobrým. Fakt jsem si to jeho hraní užíval a hlavně díky němu je ten film moc dobrý. Dost mě oslovil způsob vyprávění, jakým Russovci film prezentují. Dělí se na jednotlivé části a mění se také styl jednotlivých scén. Osobně jsem obrovským fanouškem první poloviny filmu = romantická + části z války. Tyto části byly nádherné. U druhé poloviny už to bylo dlouhé. Nalijme si čistého vína - ten film mohl být klidně o těch cca. 30 minut kratší a nikdo by se nezlobil. Bylo to svým způsobem fakt nepříjemné sledovat, co dokáže s člověkem udělat VÁLKA. Člověk až někdy nevěřil vlastním očím. Podle mě to bylo napsané fakt dobře a Russovci si tady v žádném případě nepotřebovali cokoliv dokazovat. Dalším skvělým aspektem byla hudba Henryho Jackmana, která tady sedla skvěle. Ještě teď mi její přenádherné tóny zní v hlavě. Tohle bylo fakt velké a příjemné překvapení a trefa do červeného od Apple.

Malcolm a Marie (2021)

(3/10). Mám hrozně rád artové filmy... Zvlášť od A24, proto nechápu jak se mi herecký koncert v podání Washingtona a Zendayi nemohl líbit. Jejich dialogy jsou plné emocí a fakt se to dobře poslouchá. Nemůžu se ale ubránit dojmu, že to byl tak trochu zbytečný film. Chápu některé slovní obraty a jakési poselství režiséra, ale tohohle je všude plno a je o tom každý druhý americký film. Tenhle byl ale zatím ze všech nejslabší. Nejde o to, že by ten film nudil. Jako trochu jo, ale nic hrozného. On se prostě TOČÍ V KRUHU. Hádka, vášeň, odpouštění a zase hádka. Připadalo mi to takové prázdné. Za herecké výkony, které mě u filmu udržely dávám alespoň dvě hvězdy, ale film nikomu doporučovat nebudu.

Orange Is the New Black - Série 7 (2019) (série)

7. (poslední) série - (8/10). Poslední série tak trochu naplnilo moje očekávání. Krásně uzavřela jednu seriálovou éru, která tady s námi byla pekelně dlouho. Věřím, že Orange nebyl jenom seriál, ale také inspirace ke konání dobré věci. Tenhle záměr tvůrců hrozně cením. Všechny postavy dostaly důstojné zakončení a ani u jedné se mi nestalo, že bych byl s nějaký koncem nespokojený. Právě naopak. Byl jsem překvapený, že jsem se u ničeho nenaštval a byl jsem za jejich štěstí fakt rád. Tak sbohem Orange.. Bylo to moc fajn. Nejlepší epizoda: A tady si vystoupíme (S07E13)

Střípky (2021)

(7,5/10). Nevím jestli tento film zařadit mezi detektivky nebo něco úplně jiného. Co však můžu říct s naprostou jistotou TENTO FILM JE HROZNĚ PODHODNOCENÝ. Stojím si za tímto tvrzením. Zasloužil by si alespoň červené čísla. Sledujeme totiž další z hereckých koncertů chameleona Jareda Leta, který mě opět a znova uchvátil svým hereckým nadáním. Od první chvíle, co se objevil na scéně, tak jsem hltal každé jeho slovo a pohyb. Osobně jsem nevyrůstal na Denzelovi, a proto nedokážu ocenit jeho herecký výkon jako třeba právě u Jareda nebo Ramiho. Měl tam pár scén, kdy jsem viděl, že je to pan herec, ale moje pozornost se ubírala úplně někam jinam. Rami tady hraje dost nešťastnou roli, protože s ní nedokázal prodat co všechno se v něm skrývá. I tak to byl nadstandartní herecký výkon, hlavně tedy ve vypjatých situacích. Nad čím bych se chtěl pozastavit, jako spousta ostatních uživatelů, tak to je hudba Thomase Newmana. Jeho tóny tam někdy sedly naprosto dokonale, ale někdy to bylo vážně zvláštní. Závěr snímku nám akorát ukázal, že toto nebyl obyčejný film z prostředí policie a to na něm hrozně cením.

Žlutí ptáci (2017)

(6/10). Válečných filmů je spousta. Aby diváka něčím oslnil a zaujal, musí přijít s něčím novým. V The Yellow Birds sledujeme neobvyklý způsob vyprávění, kdy vlastně víme, co se stane - nevíme však jak. Tento aspekt drží diváka během skromné stopáže v mírném napětí, které se s přibývajícími minutami stupňuje. Když poté dostaneme odpovědi na tížené otázky nastane jakýsi pocit satisfakce, protože tohle jsem opravdu nečekal. Tak trochu mi to vyrazilo dech. Konec spolu se scénami z Iráku jsou tím lepším na celém filmu. Bohužel se film utápí v depresi, která je v tomto případě na místě, ale brání nám proniknout blíže k postavám a sympatizovat s nimi. Ve výsledku se poté mnohé úmrtí stávají lhostejnými - seržant Sterling. Emoce byly, ale mohly být daleko intenzivnější, kdybychom lépe poznali hlavní postavy. Jinak se jedná o průměrný film z války, který ukazuje většinou stinnou stránku věci a to je také potřeba.

Kyslík (2021)

(7/10). Velké překvapení, které nám Francouzi připravili. Vpravili do nás sedativa a my jsme se mohli kochat nádherným audio - vizuálem. Respekt režisérovi, který dokázal udržet moji pozornost, protože se celý film odehrává na jednom místě až na nějaké flashbacky. Dostalo se také na nečekané zvraty, které mi tady přišly velmi sympatické a vylepšily celkový dojem. Závěr byl takovou hezkou tečkou v podobě sedativ. Jsem za tento film vděčný, protože jsem byl moc zklamaný z novinky Žena v okně, tak jsem rád, že mi to nenápadná skromná podívaná zlepšila náladu. Merci.

Žena v okně (2021)

(5/10). Od Ženy v okně jsem toho očekával daleko více. Amy Adams mě dost bavila v podobně laděném psycho seriálu Ostré předměty a očekával jsem podobnou kvalitu. No bohužel jsem dostal dost ubohou divnou verzi. Nedívá se na to špatně až na některé scény, které mi přišly až fakt ubohé, ale to by se tomu dalo ještě odpustit. Režisér měl k dispozici přehršel herců, kteří by si zasloužili daleko víc prostoru, ale oni ho tady nemají. Jediný, kdo trochu dostal svému jménu, byl Gary Oldman. Jinak můj objev roku Wyatt Russell bohužel nemohl pořádně předvést co v něm je. Shrnutí - Docela pitomý thriller, který se v závěru snaží být překvapivý, ale ve výsledku to je tak akorát trapné a pro potřeby scénáře. Viděl bych to na průser a promarněnou příležitost. Jsem z toho fakt zklamaný a mírně znechucen.

Pan Nikdo (2009)

(9/10). Film, který se zasloužil o moji lásku k filmů. Film, který mě uhranul svým náročným, ale přesto nádherným a poutavým příběhem. Jared Leto, který se touto rolí zasloužil o místo na mém seznamu nejoblíbenějších herců. Moc moc hezký film, který není obyčejnou romantikou, ale také komplexním uměleckým dílem, který může být vhodný i pro méně náročného diváka, jakým jsem byl já, když jsem tento film viděl. Bylo mi asi 14 let, bratranec mi tento film doporučil a od té doby miluju filmy, složité přímo zbožňuji a za všechnu tuhle lásku k filmům vděčím právě Mr. Nobody. Prostě srdcovka.

Lupin - Série 1 (2021) (série)

1. série - (7/10). Kvalitní jednohubka, která si s největší pravděpodobností vyslouží druhou sérii. Lupin má obrovské štěstí a tím je Omar Sy, který má charisma jako blázen a je tahounem celého seriálu. Dovolím si tvrdit, že bez Omara by po Lupinovi neštěkl ani pes. To bylo NETFLIXU jasné a proto dal Francouzům krásné zázemí a hle. Vznikl z toho detektivní, zábavný seriál, který baví celou rodinu. U nás doma jsme se na to dívali všichni, a proto jsme ocenili možnost českého dabingu. Ten byl pro moje velké překvapení opravdu dobrý. Lupin je prostě milá záležitost, která místy nadchne a pobaví. Klidně ať je takových seriálů víc. Já se vůbec zlobit nebudu. Nejlepší epizoda: 2. Kapitola (S01E02)

Nepřítel (2013)

(8/10). Původně jsem dal nižší hodnocení, ale poté, co jsem si zjistil všemožné detaily filmů a vysvětlení scén, které jsem nechápal (že jich bylo), tak jsem jenom žasnul nad genialitou režiséra. Tohle je prostě něco neskutečného a komplexního. Tyhle filmy se nevidí každý den. Můžu jenom povstat a začít tleskat. Naprosto chápu rozpačité hodnocení, protože přesně tohle je ten film, který není pro každého. Tohle je pro náročné diváky, kteří se chtějí nad filme zamýšlet a po skončení filmu hledat odpovědi. Já miluji tento typ filmů, miluju náročnou kinematografii. Tento film je přesně pro mě. Herecké výkony opět na výbornou. Denis si to opět pohlídal. Navíc se na tyto herečky i krásně kouká, takže to je další plus, který si Nepřítel odnáší. Určitě se na to podívám někdy znova, protože si to přímo říká o další projekci.