• Krátkometrážní

Přátelé (1994) (seriál)

Môj najobľúbenejší seriál zo všetkých mojich TOP seriálov. Priatelia mi vždy spestria deň svojim humorom a sviežosťou a v poslednej dobe som na nich vyložene závislý. Najlepšie na nich je, že po konci poslednej série sa dá nasadiť prvá a ja sa budem stále zabávať. Každá hlavná postava je totiž taká úžasná, že to je radosť pozerať. Ale nad všetkými kraľuje Chandler. Jeho vtípky sú fantastické. "Ty! Ty si tam mal byť, aby som ti videla pipíka." - "Prepáč, mal som ho so sebou vedľa v izbe."***"Ty, čo je toto?" - "Ooh, to sú moje plavky zo strednej školy, bola som trochu väčšia." - "Nezakrývali s tým náhodou Conecticut, keď pršalo?"

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Absolútne perfektná animovaná rozprávočka, ktorú som miloval nielen v detstve, ale aj teraz. Ako dieťa som Toma & Jerryho pozerával stále dookola a neustále ma to bavilo...

Mr. Bean (1990) (seriál)

Síce to je ten najväčší trtko a drbko na svete, ale je svinsky vtipný.

Základní instinkt (1992)

Základný inštinkt má divákovi stále čo ponúknuť aj v súčasnosti. Celý film v podstate stojí na dvoch hlavných hercoch a tí tomu dodávajú ešte väčší "drive". "Zabíjanie nie je fajčenie. S tým môžeš prestať."

Uprchlík (1993)

Výborný atmosférický a Fordovým ksichtom dokonale zahratý thriller, ktorý nenudí ani po niekoľko násobnom pozretí. Takýchto poctivých a nadčasových thrillerov je s postupom času bohužiaľ stále menej a menej

Forrest Gump (1994)

Už dávno som videl tento film a tak som sa teraz na všetko pozeral, akokeby to bolo prvý raz. Toto sa teda fakt Zemeckisovi podarilo a podobný Hanksov výkon som teda ešte nevidel. Neviem, neviem, či zahrá ešte nejakú úlohu lepšie. Asi nie... :) Pravdepodobne je toto "úplne najviac najlepší" dojímavý príbeh, aký som kedy videl. A áno, plakal som až tak, že slzy mi tiekli potokom :). Takže z pôvodných 4 hviezd zvyšujem na jednoznačných 5 *

Šest dní, sedm nocí (1998)

Pohodová dobrodružná komédia v perfektnom prostredí s výbornými hercami. Šesť dní a sedem nocí som videl asi milión krát. No nabúce si to opäť rád pozriem... "Pozri, čo mám." - "A čo to má byť?" - "No predsa plavky, ty somár!" - "Plavky? To je skôr páska na oko."

Seznamte se, Joe Black (1998)

Príjemná romanitka so zopár nezabudnuteľnými momentami a neskutočným soundtrackom Thomasa Newmana. Krásna hudba plynúca počas celého filmu vyvrcholila výbornou pesničkou Over The Rainbow v záverečných titulkoch.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Voda na Omaha Beach sa 6. júna 1944 sfarbila do červena... Filmových alebo herných (Company of Heroes, Call of Duty, Battlefield, Medal of Honor...) spracovaní dňa D a celej 2. svetovej vojny je neúrekom. Ale len jedno spracovanie je dostatočne realistické, emotívne, kvalitné. Je to Saving Private Ryan. Príbeh zakomponovaný do skutočných udalostí je výborný. Viem, že je to vymyslené, ale toto sa naozaj mohlo niekomu počas vojny stať. A aj keby nie, každá strata bolí, tisíce rodín počas týchto krutých období osmutnelo... Partia hviezd sa stretla, vytvorila klenot medzi vojnovými filmami a vyjadrili poctu a uznanie. Ja nemôžem tento film inak než chváliť. Ani dĺžka neprekáža. 100%

Odplata (1999)

Úloha drsného hajzla Gibsonovi sedí ako uliata. Herecky sa vybláznil a predviedol skvelý výkon. Odplata, ako sa patrí! "Varila myšička kašičku..."