• Krátkometrážní

Rádio (2009) (seriál)

Seriál, ktorý je pravým dôkazom toho, v akej situácii je celá momentálna tvorba. Niečo natočíme, scenár ani nepotrebujeme, napráskame tam hercov z iných seriálov, urobíme tomu megalomanskú reklamu, efektne to podfarbíme známymi tvárami, dobrou hudbou a divák nám to bude žrať aj s navijákom. A tak to naozaj je. Rádio je absolútne oničom, ale vyzerá sakra atraktívne. Neviem ani, prečo tá jedna hviezda... snáď len preto, že to nie je ďalší seriál plný nešťastí a tragédií. Vyznieva dosť optimisticky a to je plus. O tom svedčí už len názov rádia - Fresh :)

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Netradičný pohľad na malý výlet dvoch najlepších priateliek v Barcelone. Prierez toho, že vzťahy sú asi tá najzložitejšia vec na svete a dokážu neskutočne ovplyvniť život. Celý štvoruhoľnik je absolútne okúzlujúci a môj výsledný dojem z filmu je veľmi príjemný.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

"S ľudskými ústami sa dajú robiť tak skvelé veci. Prečo plytvať rozprávaním?" Jeden z minima seriálov, ktorý ma chytil okamžite a nepotreboval, aby som mu dal ešte nejaký čas. Perfektné charaktery postáv zahrané výbornými hercami, skvelé príhodičky a zaujímavé pohľady aj do "súčasnosti". Jedinečnosť seriálu dodávajú aj nezabudnuteľné slovné spojenia, ktoré mi ešte ...wait for it... dlho ostanú v pamäti. Proste ledžendery!!! "Kanada, opäť si to dokázala. Našla si spôsob, ako zničiť dokonca aj toto. Prečo? Prečo ti vôbec dovolujeme zostať štátom?" /// Postupom času a ďalšími a ďalšími sériami seriál dozrel. Už to nebola stopercentná komediálna explózia každú epizódu a nastalo vyváženie so vzťahovými linkami. Nevadí to. Partia z Maclaren's Pubu je nezabudnuteľná, ide o gigant medzi sitcomami a radím ich bok po boku vedľa partie z Central Perku. "When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."

Gran Torino (2008)

Gran Torino sa na nič nehraje. Respektíve maestro Clint sa na nič nehraje. Starý veterán z kórejskej vojny je nasratý na celý svet. So svojimi synmi si nerozumie, práve mu zomrela žena a v celej jeho štvrti žijú "rejžožrouti". Má však svojho psa Daisy a milovaný a nepošvrnený Ford Gran Torino ročník ´72 - pýchu svojho života. Celý priebeh filmu je absolútne nenútený a len krásne plynie do konca, ktorý stál za to. Snáď sa Clint prekoná a ešte niekedy natočí film aspoň týchto kvalít. Dúfam... "Na čo kurva čumíš, starče?" - "(clint=)Čo tu sakra robíte vy čokolády?" - "Čokolády? Mal by si radšej odpáliť dedo, pokiaľ ešte môžeš!" - "(clint=)Všimli ste si, že sa občas stretnete s niekým, koho by ste nemali nasrať? (odflusne si) To som ja!"

96 hodin (2008)

"Pochopte prosím, bol to len obchod, vôbec nič osobného." - "Pre mňa to osobné bolo!" Liamovi táto úloha sekla. Tiahne mu už na 60, ale chlapčisko jeden na to nevyzerá. Charakter jeho postavy je perfektný a zahral by ho skvele asi každý druhý, ale on to zahral ešte o niečo lepšie. Takúto živelnosť akcie a hard-core bitky milujem (podobné boli v Quantume alebo Bournovi). Prvých 40 minút ubehlo ako voda a zvyšnú približne hodinu naháňačiek a akcie som si neskutočne užil. Lahôdkou filmu sú klincové mučiace praktiky :)

Hrdost a sláva (2008)

O niečo slabšie ako podobné Street Kings, ale minimálne rovnako dobre sa na to pozerá. V podstate zapamätaniahodných momentov je pramálo, za to tie ktoré sú, sú výborné. Herci hrali slušne, koniec potešil, ale toto je taký filmík na jedno pozretie.

Milionář z chatrče (2008)

Uuaaau... Prvých 60 minút, respektíve prvé dve etapy detstva malých hrdinov, sú dokonalé. Tie optimizmus vyžarujúce detské tváričky sú prekrásne, do toho hrajúca perfektná hudba, výborná kamera, herci, ale jednoducho všetko bolo úžasné. Kopa nezabudnuteľných scén mi ešte dlho zostane v pamäti. Tempo síce ku koncu trochu klesalo, ale opäť v závere nabral film obrátky, aby sa v perfektnej záverečnej scéne na stanici všetko dokonale ukončilo (ten beh za láskou bol dokonalý). Jednoducho perfektné a samozrejme "Malo to tak byť!" :)

Volný pád (1993)

Jedinú výtku k tomuto filmu mám za nudnú prvú polku Duvallovej časti. Zvyšok fantastický... Asi zajtra vyrazím do ulíc a "pôjdem domov".

Po přečtení spalte (2008)

V podstate oničom príbehy zopár ľudí, ktoré sa nevinným spôsobom pomaly zapletajú. Veľmi príjemne sa na to pozeralo, ale osobne som čakal viac z komediálnej stránky. Všetko našťastie zachraňujú stopercentní herci. Váham v hodnotení, dám lepšiu trojku, respektíve slabú štvorku.

Yes Man (2008)

Vcelku zaujímavý nápad vsadený v podstate do oničom príbehu, ale celý film pôsobí tak nejak príjemne. Zooey a Jimovi to spolu sekne a po celý čas sa je na čo pozerať. YES!