• Krátkometrážní

Rychlí a zběsilí (2009)

Opäť staré známe tváre a s nimi aj pozerateľný príbeh. Škoda, že z už štvrtého dielu Rýchlo a zbesilo je toto len druhý kvalitatívne aspoň priemerný diel. Akcia bola slušná hlavne v prvej polovici a aj toho zbytočného naťahovania a trepania oničom nebolo až toľko. Nebyť tupého výrazu každého jedného herca (za niečo stál asi len Walker), všetko by vyznelo aj trochu dôstojne. Rozhodne som však nebol sklamaný, takýto klasický priemer som čakal.

Payback: Straight Up (2006)

Ak som dal pôvodnej Odplate 4 hviezdy, tu musím ísť na 5. Počiatočný priebeh bol rovnaký, ale ku koncu tento film dostáva úplne iný rozmer, aby sa v dokonalom závere skvele ukončil. Pôvodná Odplata bola výborná, no toto je ešte lepší nárez s tým najvychcanejším a najsympatickejším hajzlom. "Máš oheň?" - "Nie." - "Tak k čomu si dobrý? (a zastrelí ho)"

Prison Break: The Final Break (2009) (TV film)

Final Break bol dôstojný a opäť klasický "prisonbreakovský", aj keď poviem pravdu, nečakal som takýto priebeh tohto záverečného filmu, respektíve dvojdielu. Tunajší charakter každej postavy je presne taký, aký bol a každý hraje opäť svoj dokonalý part, ktorý možno v poslednej dobe nebol až taký presvedčivý (T-Bag, Gretchen...). Nelogickosti neriešim, tie boli v Prison Breaku vždy, ale o tie nejde. Tu sa treba baviť a kochať sa poslednými zábermi tohto seriálu, ktorý povedzme si všetci pravdu, bol viac ako perfektný. Hoci každý nadával na klesajúcu kvalitu a ja som samozrejme nadával tiež, Prison Break je jeden z najlepších seriálov súčasnosti. Bude mi kurevsky chýbať. We´re free now! Finally. We´re free!

Moulin Rouge (2001)

Zvodné, pôvabné, energické, citlivé a krásne ako Nicole celá. Žiarlivosť strieda neoblomnosť a gýč nesmrteľnú lásku. Očarujúci začiatok s Lady Marmalade, krásne vzplanutie lásky v Your Song, nádherné Elephant Love Medley, dychberúce El Tango de Roxanne a dojímavý koniec. Knockout na druhú alebo jasných 5 hviezd. Genialita sama. Neskutočný zážitok... "Story about love. A love that will live forever. The end"

Imigranti (2009)

Neskutočne som sa tešil na tento film a bohužiaľ som teraz trošku sklamaný. Postrádal som pútavejšiu hudbu s nejakým skvelým hudobným motívom. Ďalej príbehy jednotlivých ľudí boli kvalitatívne na absolútne odlišnej úrovni a zatiaľ čo jeden príbeh neskutočne bavil, druhý zase nudil k smrti. Herci boli skvelí, nim nie je čo vyčítať a rovnako aj atmosféra bola nadupaná a bez problémov sa divák vžije do príbehov jednotlivých postáv... Ale napríklad podobný Crash je s kvalitou úplne niekde inde. Chýbali mi hlavne silné a dojímavé momenty.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Nenápadný film s neskutočne silným príbehom. Nevinný úvod, ale srdcervúci záver. Film začína naozaj nevinne, kde sledujeme príbeh malého chlapca, ktorý musí opustiť svojich kamarátov a presťahovať sa s rodinou na vidiek kvôli otcovej práci. Po malých dúškoch postupne zisťuje, že otcova práca nie je najčistejšia a ani najideálnejšia. Detská zvedavosť ho núti zistiť, čo je zač tá "farma" pri ich dome a prečo tam chodí každý v "pyžame". Skamaráti sa s rovnako starým židovským chlapcom na druhej strane ostnatého drôtu a ich kamarátstvo vyústi vo výbornom závere... Stopercentné výkony detských hercov zaručujú zážitok, na ktorý sa len tak ľahko nezabúda. Pri každom ich dialógu mi behal mráz po chrbte.

Předčítač (2008)

Bezchybný výkon Kate Winslet robí z tohto snímku ovenčeného Oskarmi a Glóbmi znamenitý zážitok. I cez určitú rozvláčnosť v prostrednej časti filmu ide o výborný snímok.

Válka nevěst (2009)

Absolútna hovadina, kde sa dá priebeh filmu odhadnúť desiatky minút dopredu. Našťastie túto jednoduchú blbústku zachraňuje duo Hathaway & Hudson, kde u mňa čo sa týka sympatií viac zažiarila práve Anne Hathaway. Veľky problém asi je, že som chlap a tie ich "problémy" mi miestami pripadali pritiahnuté za vlasy. Aj dve hviezdy sú priveľa...

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Perfektné! Najlepší animák od Ratatouille a áno, určite lepší aj ako Wall-E alebo Kung-fu Panda. O výbornej animáci nemusí byť ani reč, občasná klišoidnosť je normálna, ale tie perfektné charaktery postáv ma dostali. Či už samotný Blesk, úžasná mačka alebo awesome škrečok :). Nuda v tomto prípade nemá šancu ani na zlomok sekundy a ja som sa bavil po celý čas. "True story!"

Zápisník jedné lásky (2004)

Snová a surovo rýdza romantika plná klišoidných momentov plynúca príjemne a nenútene. Rachel McAdams & Ryan Gosling vytvorili perfektnú dvojicu, ktorej som veril všetko. Príbeh je síce absolútne neoriginálny, ale na všetko sa nádherne pozerá. S výnimkou absolútneho záveru som spokojný. Jeden z najlepších romantických filmov posledných rokov.