• Krátkometrážní

23 (2007)

23 23 23 23 23 23 23 23 23 23 23 23 23 23 23 23 23 23 23 23 23 23 23

Příšerná chvíle (1927)

Nebýt groteskních sekvencí, byl by Cat and the Canary dobrým a strašidelným hororem, který za více jak osmdesát let od natočení stále v divákovi drží napětí. Téměř minimalistické prostředí jednoho hradu, hodně dobrá, převážně klavírní, hudba a rozumně se měnící barevné kamerové filtry - to vše dodalo filmu správnou strašidelnou atmosféru.

Ropáci (1988) (studentský film)

A máte chinin?

Modrý samet (1986)

Od Lynche jsem viděl už poměrně dost filmů, ale Modrý samet byl první, u kterého jsem se smál.

Barbar Conan (1982)

Hodně solidní zábava. Namakanej Arnold tady brutálně ubíjí lidi k smrti, nebo je řeže mečem, až stříkají proudy krve (fakt proudy). Když zrovna nedělá ani jedno z toho, furt je s nim sranda, neboť dává pěstí velbloudům nebo po souloži háže ženský do ohně. Dějově je to primitivní, ale vystačí to na dvě hodiny super zábavy.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Hollywoodský hyperkýč s příběhem, co se táhne jako medová slina. Zezačátku jsem nechápal, co to má znamenat, neboť to nemělo žádný pořádný děj a scény byly fakt šílený, třeba s tim Japoncem nebo jak na večírku banda opilých lidí dělá kraviny. Pak to začalo být i vtipný, ale nějakou romantiku ten film neměl, což je u romantického filmu stěžejní nedostatek. Zklamání, zklamání...aspoň že Blake Edwards natočil ty Růžový pantery...

Rosemary má děťátko (1968)

Zklamalo mě to. Po dějové stránce se film táhnul, Mia Farrow se mi nelíbila a Polanski, ač režíroval velmi dobře, nebudoval žádnou nějakou znatelnou atmosféru. Fakt, že to mělo vynikající hudbu hodnocení výš nevyžene.

Úsvit mrtvých (1978)

Výrazně lepší než první Romerův film, jak po režijní, zábavné tak po gore stránce. Hlavně ke konci filmu začne hutně přituhovat.

Kruh (2002)

Bravurně zrežírovaný horor, jeden z mála, při jehož sledování jsem se opravdu bál.