• Romantický

Vdovy (2018)

Komplikovaný, ale výživný mi připadal scénář první poloviny. Pak už to byla céčková vloupačka s lacinými momenty.

Zrodila se hvězda (2018)

Příjemná harmonie hezkých tváří, krásných písní a celkově milého designu. Žádná špína, násilí, nic hnusného a podlého, jen upřímné pohnutky a bolestné slabosti.

Earth: Den na zázračné planetě (2017)

Krásné záběry kazí střídání prostředí a roztříštěnost. Nebo to byl záměr? Stihnout celý svět za jeden den?

Zlom (2019)

Filmařsky žádný zázrak, ale zázrak to každopádně byl. Stačí, aby si jeden vážil toho, co má a modlil se za to, že to má.

Doufám, že příště umřeš :-) (2018)

Další do řady vydařených edukačních materiálů pro Výchovu ke zdraví na ZŠ. Eszter je kouzelná osůbka, éterické stvoření s moudrýma očima, fialovými vlasy, jemnou povahou, rozumnými názory a zdravými postoji. A přesto se jí stanou hrozné věci, které si nezaslouží. Je to, že se stane obětí neuspokojeného onanisty, ještě možné považovat za naivitu? Vždyť ona poznala hranici, za níž nebyla ochotná jít, ale nebylo jí to nic platné... tudíž ponaučení zní: obětí kyberšikany se můžeš stát už jen proto, že se v kyberprostoru pohybuješ. A paradoxně méně ohrožení jsou ti, kteří se prezentují povrchně, lživě a kalkulativně. Eszter to brala vážně a dojela na svoji důvěřivost. Paradox současnosti, který nemá řešení. Doufám, že příště zemřou ti nedobří, nikoli ta nejmilejší.

Sám život (2018)

To stačí. Velká láska není vždy prioritou. Občas nejdůležitější dny našeho života začnou a my u toho nejsme. Sám život je ovšem nejméně spolehlivým vypravěčem. Život tě srazí na kolena, ale když půjdeš o kousek dál, vždycky najdeš lásku. A to je Sám život.

Zelená kniha (2018)

Viggo, Viggo, Viggo! Exceluje se skromnou vizáží mafiána, chováním primitiva, ale srdcem jako meloun. Moc příjemné a neohrané spojení umění a násilí, rodiny s prací a tolerance na pozadí xenofobie. Jen se to vcelku vleče a závěr je tak trochu klišoidní.

Favoritka (2018)

Skvělé všechny tři ženské, ale jinak se tam nic nedělo. Celý děj představuje jen jedna rozmáznutá rivalita dvou intrikánských zoufalek o přízeň pohnuté ženy, která se povaluje pod trůnem.

Motýlek (2017)

Slušný remake. Nemám důvod ho zatracovat, naopak - Rami Malek se mi moc líbil.