• Romantický

Černobyl (2019) (seriál)

Uvěřitelné aranžmá, neuvěřitelný příběh, příšerná realita, drastická pravda a nesmyslné ideologické manévry, které hájí doutnající kreatury v dederonových košilích a kostěných brýlích. To nehezké prosvětluje vlídná tvář Emily Watson. Nedokončené osudy některých postav vyrovnává silná hlavní linie Legasovova hledání pravdy a Ščerbinovy naděje na maximální záchranu. A krom trpkosti a smutku zůstává plno nezodpovězených otázek. A možná, že to je smysl takových filmů, hledat odpovědi a nemnout si pohodlně ruce, že to nakonec dobře dopadlo.

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Mám ráda pana Ebena, a tak mi vadilo, že je v pohádce tak škaredý. Jenže naštěstí ho zhyzdili jen navenek a uvnitř zůstal sympatický elegán.

After: Polibek (2019)

No tak jestli si mají náctiletí takhle představovat lásku, tak je čeká pěkně povrchní kýč.

Polární záře (2017)

Silný příběh s maximálním využitím potenciálu ojedinělé pointy činí drama věrohodným, až mrazí.

Malá Miss Sunshine (2006)

Úžasná herecká estráda! Skvělá orientace na lidský charakter a na rodinné priority. Zásadový syn, naivně ambiciozní dceruška, extravagantní děda, zádumčivý strýc a odhodlaný tatínek mě přesvědčili o tom, že rodina může fungovat jako tým při sportu. Sice se občas nesnáší, ale když o něco jde, pak jsou jako organická jednota. To by ovšem nefungovalo, nebýt nenápadné maminky, která je všechny chápe, podrží, podpoří, sama se neprosadí, jen vše skromně pozoruje a naslouchá. Tohle je podle mého prototyp láskyplné rodiny. A jednu * dolů jen proto, že v těch potrhlostech chybí logika a detaily mi připadají nedotažené. Osobně bych se obešla bez nefunkční spojky, klaksonu i bez násilně vloženého testu zrakové percepce. Ale každopádně je to komedie 1. ligy.

Jak si nepodělat život - Až budou krávy lítat (2019) (epizoda)

Samozřejmě, že jsem tlustá, proto se mi líbilo, že krávy lítají. Eva Hacurová ale není obyčejná kráva, je talentovaná, vtipná, uvěřitelná a je hrozná sympaťačka. Už dlouho jsem se tak nebavila u české televize.

Poslední Mohykán (1992)

Tenhle film lze konzumovat opakovaně. Dokonalá je především hudba a vizuál. Český dabing je příšerný, například kapitán Monroe už nemá v hrudi srdce a ještě stále naříká aso. Nicméně Magua by měl rozhodně učit na FAMU.

Deep Love (2013)

Hluboká je bezesporu láska Asie k Januszovi. Januszova láska k hloubce je hluboce sebestředná. Dokument sám o sobě ovšem hluboký není. Neukazuje životní priority před nemocí, ani nám nedopřeje informace o uspokojení po uskutečněném ponoru. Samotné přípravy by se vešly do pár minut. Člověka po CMP můžeme pochopit, pokud známe jeho život před nemocí. Význam hrdinských činů pocítíme až s následným přesahem. V Deep love ale nezbývá, nežli si domýšlet. Nabízí se tedy i motiv asistovaného suicida v hluboké lásce? Protože jestli je to jen o překonávání hranic, můj obdiv Janusz nemá. Můj obdiv mají jen ti, kteří ho hluboce respektují, laskavě ho podporují, ale s jejichž láskou on egocentricky manipuluje. Hrdinství má pro mne totiž jiný význam. Zde jsme jen svědky odhodlání nemocného člověka.